>
Apis Sejny

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
Paremkite svetainę SMS žinute
Arba rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję žemiau esančia nuoroda. Padarysit gerą darbą ir dar nuolaidą gausit. hostingas su 10% nuolaida Dedikuoti.lt serveriai Domenai 20 % pigiau

Gėlės su bitėmis bendrauja elektriniu lauku

besidarbuojancios-bites-4fa6a2252968bMokslininkai nustatė, kad gėlės kuria elektrinį lauką, leidžiantį joms komunikuoti su jas apdulkinančiomis bitėmis, rašo „Discovery News“.
Gerai žinoma, kad spalva, forma, struktūra ir kvapai leidžia gėlėms „bendrauti“ su jas apdulkinančiais vabzdžiais, tačiau nauji tyrimai rodo, kad prie šių veiksnių dar prisideda ir elektrinis laukas. Daugiau… Gėlės su bitėmis bendrauja elektriniu lauku »

MAISTO IR VETERINARIJOS TARNYBA IŠTYRĖ LIETUVIŠKO MEDAUS KOKYBĘ

honey-318175_960_7202018-12-05
Mindaugas Grinius, ELTA

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) šiais metais ištyrė 127 medaus (tiek lietuviško, tiek ir importuoto iš kitų šalių) mėginius dėl jo pagrindinių sudėties ir kokybės kriterijų. Neatitikimų nustatyta tik 2 medaus mėginiuose – Akmenės rajono bitininko meduje rasta pesticidų likučių ir Pasvalio rajono ekologiškame bityne pagamintame meduje buvo rasta insekticido tiakloprido. Visas nesaugus medus (apie 70 kg) buvo pašalintas iš rinkos ir sunaikintas. Daugiau… MAISTO IR VETERINARIJOS TARNYBA IŠTYRĖ LIETUVIŠKO MEDAUS KOKYBĘ »

Baiminatės, kad bitės avilyje gali būti negyvos? Patarimai, kaip tai patikrinti

071842954-05ab2886-cf26-4c6d-9077-3776a40a9ae9Daugelis bitininkų, ypač pradedančiųjų, nerimauja, ar bitės žiemoja sėkmingai ir ar jos vis dar gyvos. Bitininkas Vytautas Gaidelis atkreipė dėmesį, kad žiemą patikrinti, ar bitės dar gyvos, galima ir nelendant į avilio vidų.

Daugiau…

BITININKYSTĖ IR AUGALŲ APSAUGOS PRODUKTŲ NAUDOJIMAS

11Sakoma, kad kol Žemėje gyvena bitės, tol joje galės gyventi ir žmogus. Ūkininkavimas ir bitininkystė – neatsiejami, todėl labai svarbu ūkininkams, naudojantiems augalų apsaugos produktus, laikytis visų apsaugos priemonių, kad nepakenktų bitėms. Daugiau… BITININKYSTĖ IR AUGALŲ APSAUGOS PRODUKTŲ NAUDOJIMAS »

Garsiausių bičių tyrinėtojų šeimos dovana Bitininkystės muziejuj

Balzekas_22018 lapkričio 23, penktadienis
Lina RAGINYTĖ

Ir nors šį šaltąjį sezoną Stripeikių bitininkystės muziejus nedirba, tačiau jau „lipdo“ naujas ekspozicijas ir intensyviai ruošiasi naujam gyvavimo etapui, kada lankytojų lauks ištisus metus ir nebepaisys sezoniškumo. Tai žinodami juda kruta ir muziejaus bičiuliai. Ką tik į muziejų atkeliavo ilgamečio Lietuvos bitininkų sąjungos prezidento, Lietuvos bitininkų sąjungos Valdybos nario, habil. dr. Jono Balžeko, kuris daugiau pusę šimtmečio atidavė bičių tyrinėjimui, biblioteka: jo paties rašytos knygos, paskirtos bitininkystei, mokslo ir mokslo populiarizavimo straipsniai, žinynai, pranešimai mokslinėse konferencijose, susitikimuose su bitininkais. Visą šį jau mirusio tėvo turtą muziejui dovanojo sūnus, taip pat bitininkas, mokslininkas ir taip pat Jonas Balžekas.
Daugiau….

Bitės atpažįsta bitininką?

bitininkeAtrastas dar vienas bičių panašumas į žmones: tai susiję su veidais

lrytas.lt 2018-10-21

Žmogaus smegenys turi net 100 milijardų neuronų, o štai bitės – vos 1 milijoną. Tačiau nepaisant to, tyrimai rodo, kad bitės gali atpažinti žmonių veidus lygiai taip pat, kaip juos atpažįsta patys žmonės. Daugiau… Bitės atpažįsta bitininką? »

Ukmergiškio bityną pamėgo meška

meska_bitGiedrius Mulevičius, Ukmergės raj. stebėdamas bityno saugos kamerą jau antrą kartą pamatė, kaip šalia jo avilių vaikštinėja meška.

Skaitykite daugiau…

Dėl tyčinio bičių nužudymo Austrijos teismas pasiuntė į belangę sodininką

11(Klagenfurtas, spalio 9 d.) Klagenfurto miesto teismas vietos sodininkui paskelbė nutartį už tyčinį bičių nunuodijimą, paskirdamas jam vienerių metų realią laisvės atėmimo bausmę. Ūkininkui dar teks sumokėti 20 tūkst. eurų baudą. Daugiau… Dėl tyčinio bičių nužudymo Austrijos teismas pasiuntė į belangę sodininką »

„Roundup“ žudo bites

mire_bitesNaujausio tyrimo išvados: „Roundup“ žudo bites

Atlikus mokslinį tyrimą nustatyta, kad dažniausiai pasaulyje naudojamas herbicidas glifosatas, labiau žinomas pagal prekinį pavadinimą „Roundup“, pažeidžia bičių žarnyno bakterijas, dėl ko šie vabzdžiai praranda atsparumą mirtinoms infekcijoms, rašo „The Guardian“. Daugiau… „Roundup“ žudo bites »

Avilys BEEcosystem

4Sukūrė tikrą avilį, kurį galima pasikabinti ant sienos gyvenamajame kambaryje

Norėdami „padėti žmonėms atrasti ryšį su maisto prigimtimi“, ekologijai neabejingi dizaineriai Dustinas Betzas ir Mike`as Zaengle`as sukūrė „BEEcosystem“ – modulinį, stebėjimui skirtą bičių avilį.

Daugiau…