Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
Paremkite svetainę SMS žinute
Arba rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję žemiau esančia nuoroda. Padarysit gerą darbą ir dar nuolaidą gausit. hostingas su 10% nuolaida Dedikuoti.lt serveriai Domenai už 25 Lt

Žiedadulkės

17 būdų panaudoti medų

medus_skVeikiausiai sutiksite, kad medus tikras gamtos stebuklas, gebantis mūsų sveikatai ir grožiui dovanoti pačias tobuliausias dovanas. O kadangi šis metų laikas itin permainingas, skubame atsukti medaus stiklainėlius ir mėgautis, kad neprikibtų pikto linkinti bacila. Daugiau…

Nužudytos bitės

negyvosLenkijos policija aiškinasi, kas nužudė milijonus bičių

Lenkijos policija aiškinasi, kas galėjo pasikėsinti į milijonus viename šalies kaime laikomų bičių. Bitininkai skaičiuoja, kad per vieną naktį nugaišo kone 5 milijonai jų auginamų vabzdžių ir įtaria klastą. Esą į bites galėjo nusitaikyti konkurentai. Daugiau…

Nesaugus medus

favoritIš prekybos tinklo surinkta ir sunaikinta daugiau kaip 600 kg nesaugaus medaus

(2014-10-08) / Prekybos kontrolė
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad surinkta iš rinkos ir saugiai sunaikinta daugiau nei 600 kg ,,Žiedų medaus Maxima Favorit“ (partijos Nr. MF70020140718), jame nustačius antibiotikų liekanų. Pagal galiojančius teisės aktus, meduje neturi būti jokių farmakologinių medžiagų, pesticidų ar kitų teršalų liekanų. Daugiau… Nesaugus medus »

Bičių pikis

pikisBičių pikis – stipriausias natūralus antibiotikas

Ar žinojote, kad popiežius Pijus XII bičių pienelį ir bičių pikį paskelbė šventais? Sunku su tuo nesutikti, juk bitės jau tūkstančius metų žmonijai teikia pačią švenčiausią dovaną – sveikatą. Daugiau… Bičių pikis »

Eksperimentuoja, kad pats žinotų ir kitiems patartų

amsiejus-4_mediumVL žurnalistė Nijolė Baronienė

Bitininkas, Antano Stulginskio universiteto dėstytojas dr. Algirdas Amšiejus kiekvienais metais sugalvoja ką nors nauja. Vienų bandymų rezultatai išaiškėja greitai, kitų – po kelerių metų. Ankstyvas šių metų pavasaris patyrusiam bitininkui buvo kupinas rūpesčių. Dalis bityno bičių šeimų negalėjo pasiimti maisto, kurio buvo pilni koriai. Daugiau… Eksperimentuoja, kad pats žinotų ir kitiems patartų »

Ištvėrė sunkius išbandymus

bitynasLietuvoje yra apie 110–130 tūkst. bičių šeimų. Kelių šimtų ir net tūkstančio bičių šeimų dydžio bitynuose prikopiama po 100 kg ir daugiau medaus iš bičių šeimos. Tačiau senieji bitininkai mena laikus, kai bitės buvo labai piktos, o medaus prinešdavo perpus mažiau. Daugiau… Ištvėrė sunkius išbandymus »

Lietuviui bitė – šventas padarėlis

bitynas_gulstDaugybės tikėjimų ir mitinių atodairų žinovai pabrėžia bitininkavimo svarbą lietuvių tautos istorijos kelyje. X a. net 68 proc. Lietuvos teritorijos buvo apaugę miškais. Kol girios priklausė bendruomenei, bitininkavo visi, kas norėjo ir gebėjo. Daugiau… Lietuviui bitė – šventas padarėlis »

Italijoje bičių avilius apniko pavojingas kenkėjas

vabalas2014-09-19
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo iš Europos Komisijos (EK) pranešimą apie Italijos bitininkystės kontrolinėje laboratorijoje nustatytą pražūtingą bitėms kenkėją – bitinį žvilgvabalį (Aetihina tumida). Anksčiau šis kenkėjas buvo vadinamas mažuoju avilio vabalu. Daugiau… Italijoje bičių avilius apniko pavojingas kenkėjas »

Antibiotikai iš bičių

bite_ziedIš bičių kūnelių gali būti gaminami antibiotikai

Bakterijos, randamos bitėse, gali būti naudojamos kaip alternatyva antibiotikams, – tvirtina mokslininkai. Neperdirbtas medus gali būti puiki priemonė infekcijoms gydyti.

Daugiau…

Medus gydo

AFP/„Scanpix“ nuotr. / Bitininkai tikrina avilius

AFP/„Scanpix“ nuotr. / Bitininkai tikrina avilius

Meduje esančios bakterijos gydo nuo ligų, prieš kurias bejėgiai ir antibiotikai

Tūkstančius metų iki tol, kol buvo pradėta prekiauti medumi, jis buvo naudojamas siekiant apsisaugoti nuo infekcijų. Pasirodo, kad meduje esančios pienarūgštės bakterijos turi tokių gydomųjų savybių, kurios gali leisti išgydyti nuo tokių bakterijų, kurios įgijo imunitetą antibiotikams arba kurių antibiotikai neveikia. Daugiau… Medus gydo »