>

200l_drumParduodam naujas ir naudotas statines medui.
8-656-24761

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Jūs galite paremti BITININKĄ

Paremkite svetainę SMS žinute
Paremkite rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję šia nuoroda.
Taip pat galite paremti aukodami akimirką savo brangaus laiko - paspauskite ant reklamų.

Senovinės bitininkystės tradicija įamžinta kolekcine moneta

10EUR2020 08 19
Šiandien Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia kolekcines 10 eurų sidabro ir 1,5 euro vario ir nikelio monetas, skirtas drevinei bitininkystei, iš serijos „Lietuvos gamta“, pradėtos leisti 2002 m. Daugiau… Senovinės bitininkystės tradicija įamžinta kolekcine moneta »

Gamtos staigmena – albinosės bitės

Rimantas-Lisauskas-tranai-albinosai-1LINA DRANSEIKAITĖ
SEKUNDĖ

Žiemą pražydusios žibuoklės – palyginti menkas gamtos pokštas. Panevėžio rajone gyvenantis bitininkas Juozapas Rimantas Lisauskas juokauja, kad iš netikėtumo jam net žandikaulis atvipo, kai atidaręs savo avilį išvydo netikėtą vaizdą – viduje dūzgiančias albinoses bites. Senjoras suka galvą, iš kur tokia gamtos staigmena. Tiesa, per jo šešis bitininkavimo dešimtmečius tai jau ne pirmas kartas, kai jo bitelės pateikia netikėtumų. Daugiau… Gamtos staigmena – albinosės bitės »

Bitynas po balkonu

Po-balkonuVilnietei po daugiabučio balkonu anūkas pastatė bičių avilius – dūgzti dėl to ėmė kaimynai

Arūnas Dumalakas ,
„Lietuvos rytas“

Architektų gatvės 101-asis namas Lazdynuose šiomis dienomis dūzgia kaip bičių avilys tiesiogine prasme. Mat viena pirmojo aukšto daugiabučio gyventoja užsigeidė medaus ir atsivežė du avilius. Daugiau… Bitynas po balkonu »

Chuliganus pričiupti padėjo kameros

barsukasBiržų girioje medų kopinėjo ir avilius siaubė barsukai

Detektyvas Biržų rajone. Nuniokoti bičių aviliai, po visą bityną išmėtyti sugadinti koriai su medumi. Biržų giros pašonėje bityną turintis bitininkas pamanė, kad į atokų bityną įsisuko niekdariai. Miško chuliganus pričiupti padėjo pastatytos vaizdo kameros. Paaiškėjo, kad Biržų girioje medų kopinėjo – barsukai.

Žiūrėti įrašą barsukas

Daugiau… Chuliganus pričiupti padėjo kameros »

BITĖS ĮSIŪBUOJA MEDUNEŠĮ

Bitės-2-300x199„Dzūkijoje daugėja bičių šeimų, jas prižiūrėti vis dažniau ryžtasi jaunimas“, – pastebi Alytaus bitininkų draugijos pirmininkas Juozas Eimutis Petrauskas. Pasak bičiulio, Alytaus rajone skaičiuojama apie 4 tūkst. bičių šeimų, draugijai priklauso 142 bitininkai. Daugeliui tai laisvalaikio pomėgis arba galimybė puoselėti sveikatą tausojantį kaimo verslą. Pareigingi bičiuliai ir lengva žiema sudarė sąlygas pavasarį ir sezono pradžią bičių šeimoms pasitikti be praradimų. Žydintys sodai ir laukai ne vieną bitininką išgąsdino ankstyvais bičių spiečiais. Suspėjusieji šį reiškinį suvaldyti bičiuliai meduvėse jau randa pilnas korių akeles žibančio medaus. Daugiau… BITĖS ĮSIŪBUOJA MEDUNEŠĮ »

Pavasaris bites vertė galvoti ne apie medų

bite-korys

Pavasarinis medus šiemet bus brangesnis

Jeigu pernai mėgavomės išties labai šiltu ir tolygiai į vasarą perėjusiu pavasariu, šie metai – jau ne tokie dosnūs gero oro. Gana ilgai trukusios šalnos, sunkus sniegas, didelis vėjas ir vėsus oras – tokia šių metų pavasario realybė. Bitėms, panašu, toks pavasaris taip pat ne prie širdies – jos savo darbelių dirbti prastu oru negali, tad susigalvoja kitokios veiklos, kuri gali kaip reikiant apsunkinti gyvenimą bitininkui. O kaip toks vėsus pavasaris atsilieps pavasarinio medaus kainoms? Daugiau… Pavasaris bites vertė galvoti ne apie medų »

Apie varozės kontrolę 2020 metais

Sigitas Uselis, 2020 m. gegužė

INFORMACIJA TIEMS, KAS NORI GAUTI ATSAKYMUS IŠKARTO

Kauno rajone pavogti bičių aviliai

vagis_2Kauno rajono pareigūnai aiškinasi vagystės aplinkybes.
Vagystė galėjo būti įvykdyta per pastarąsias dvi dienas, laikotarpiu nuo balandžio 15 dienos, 12 val. iki balandžio 17 dienos, 12 val. Kauno rajone, Lapių seniūnijoje iš sodybos pavogti keturi aviliai su bitėmis. Padaryta žala tikslinama.

Kaip kovoti su virusais ir stiprinti imunitetą? Į pagalbą ateina bičių pikis

biciu-pikis-76385045-700x467Samanta ILONYTĖ
Dirbdami, keliaudami ar net ilsėdamiesi susiduriame su begale bakterijų, virusų ir kitų nepageidaujamų „aplinkos draugų“. Vienas grėsmingiausių šiuo metu – korona virusas. Organizmas nuo daugelio sugeba apsisaugoti pats, tačiau nutinka taip, kai imuninė sistema nebegali susitvarkyti su priešais, todėl jai reikėtų padėti. Daugiau… Kaip kovoti su virusais ir stiprinti imunitetą? Į pagalbą ateina bičių pikis »

Bitininkų rūpesčiai: bitės apsiskraidė, bet rizika išlieka

bitininkas_aLietuvos dalis bitininkų nerimauja, nes neįprastai šilta žiema išmušė bites iš įprasto gyvenimo ritmo. Tačiau visai kitaip nusiteikę mūsų rajono bitininkai. Jų manymu, dabar svarbiausia užtikrinti tinkamą avilių ventiliaciją ir stebėti, ar bitės turi maisto. Bet riziką mato ateityje.
Daugiau…