Apis Sejny

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
Paremkite svetainę SMS žinute
Arba rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję žemiau esančia nuoroda. Padarysit gerą darbą ir dar nuolaidą gausit. hostingas su 10% nuolaida Dedikuoti.lt serveriai Domenai 20 % pigiau

Prienuose pavogti bičių aviliai – nuostolis milžiniškas

vagis_2Prienuose įvyko neeilinė vagystė.

Balandžio 9 d. Alytaus apskr. VPK Prienų r. PK gautas vyro (gimusio 1952 m.) pareiškimas, kad iš Prienų r., Stakliškių sen., Pakrovų k., Vilniaus g., esančios negyvenamos sodybos, pavogti bičių aviliai (26 vnt.). Nuostolis – 7800 eurų.

logo_etaplius

Amšiejus paaiškino, kodėl šiemet masiškai žuvo bitės

zuvusios-bites-76878051Nepastovūs ir nenuspėjami orai nepralenkė ir bičių augintojų. Dėl šiltos žiemos pradžios ir vėlyvo šalčio Lietuvos bitininkai patyrė nuostolių – žuvo dalis bičių.
Daugiau….

BIČIŲ IR PESTICIDŲ DVIKOVA DAR NEBAIGTA

IMG_4071MRima Kazakevičienė
2018-01-23

Gali būti, kad Europos Komisija iki pavasario nesuspės priimti galutinio sprendimo dėl bitėms ir kitiems vabzdžiams pavojingų pesticidų – neonikotinoidų grupės veikliųjų medžiagų turinčių beicų – tolesnio naudojimo. Daugiau… BIČIŲ IR PESTICIDŲ DVIKOVA DAR NEBAIGTA »

Kretingos draugijai „Bitė“ – amžiaus jubiliejus

JPeAudronė PUIŠIENĖ
Mūsų žmonės 2018-01-19

Šie, 2018-ieji, metai – jubiliejiniai Kretingos bitininkų draugijai, kuri, prieš 100 metų įkurta brolio pranciškono Jeronimo Pečkaičio, buvo iki dabar veiklą tebevystančios Lietuvos bitininkų sąjungos užuomazga. Daugiau… Kretingos draugijai „Bitė“ – amžiaus jubiliejus »

Azijos širšė Europoje

sirseEuropoje yra 1590 invazinių nariuotakojų rūšių, kilusių iš kitų žemynų ir pasaulio regionų. Ekspertai ekonominę žalą žemės ūkiui, daržininkystei, žmonių sveikatai ir gyvūnams dėl šių naujokių buvimo Europoje vertina daugiau nei 10 milijardų eurų. Ir ši suma neapima išlaidų, susijusių su karantino įvedimu, žala dėl maisto ir kitų prekių importo apribojimų. 200-300 mln. Eurų kasmet išleidžiama insekticidams, vabzdžių kenkėjų kontrolei ir tt Daugiau… Azijos širšė Europoje »

Varozės kontrolė 2018 m.

apivar1Sigitas Uselis pdf

2018 m. sausis

  • Kol kas pasaulyje neatrandama tokių varoa erkių naikinimo priemonių, kurios veiktų garantuotu šimtu procentu. Daugelio tokių priemonių efektyvumas yra visai netoli minėto šimto, bet tik tuomet, kai sumaniai naudosime skirtingų cheminių grupių rotaciją. Daugiau… Varozės kontrolė 2018 m. »

„Medaus pusryčiai“ Trakuose

VSI_TRAKTrakuose prie gražaus Totoriškių ežero kranto, atokiau nuo miesto šurmulio, jaukioje kavinėje lapkričio 18d.  vyko Medaus pusryčiai. Bitininkų draugija ir VšĮ Trakų neįgaliųjų užimtumo centras, vykdydamas ,,Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiams bendruomenėje‘‘ projektą trakiečius, sveikatos įstaigų vadovus, ir kitus svečius kuriems medus pasirodė saldesnis už šeštadienio miegą, vaišino per vasarą bičių padovanotomis gėrybėmis: medumi, žiedadulkėmis, propolio arbatomis, medaus pyragu ir dar daugiau… Daugiau… „Medaus pusryčiai“ Trakuose »

Medus be dokumentų apkarto

Teisme_medaus_prekybininkai_06_GBs

Gun­čiui Klūn­gai, ga­be­nu­siam kro­vi­nį be do­ku­men­tų, ga­li tek­ti su­mo­kė­ti so­li­džią bau­dą. Tat­ja­na Ma­sen­ko grei­čiau­siai pra­ras įsi­gy­tą me­dų. Gied­riaus BA­RA­NAUS­KO nuo­tr.

2017 m. lapkričio 16 d.
Edita KARKLELIENĖ

2,6 to­nos – toks kie­kis Lie­tu­vo­je įsi­gy­to me­daus kaip rei­kiant ap­kar­to Lat­vi­jos pre­kei­vei Tat­ja­nai Ma­sen­ko ir jos pa­sam­dy­tam vai­ruo­to­jui Gun­čiui Klūn­gai. Me­dų be do­ku­men­tų į Lat­vi­ją iš Lie­tu­vos ga­be­nu­siam G. Klūn­gai gre­sia bau­da, o T. Ma­sen­ko ga­li pra­ras­ti vi­są dau­giau nei pust­re­čios to­nos sve­rian­tį kro­vi­nį. Daugiau… Medus be dokumentų apkarto »

Įdomu

Bites_prie_langoBitininkams pasiūlė spiečių. Nuvykę pamatė neeilinį Lietuvoje vaizdą. Daugiau… Įdomu »

Šveicarija: netikėtas medaus tyrimo rezultatas

medus_korysWWW.LSVEIKATA.LT
2017-10-13

Nešatelio universiteto ekspertai tyrė pesticidų kiekį 198 medaus mėginiuose iš visų žemynų. Nustatyta, kad 75 proc. mėginių yra bent vienos rūšies neonikotinoido (insekticidų klasės). Daugiau nei dviejuose penktadaliuose mėginių buvo dvi ar daugiau šios cheminės medžiagos, apie 10 proc. – keturi ar penki. Daugiau… Šveicarija: netikėtas medaus tyrimo rezultatas »