Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
Paremkite svetainę SMS žinute
Arba rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję žemiau esančia nuoroda. Padarysit gerą darbą ir dar nuolaidą gausit. hostingas su 10% nuolaida Dedikuoti.lt serveriai Domenai už 25 Lt

Vagystė Jonavos rajone: dingo 9 aviliai su bičių šeimomis

aviliaiLinksmavietės kaime – visai nelinksma: iš moters sodybos pavogti 9 aviliai su bičių šeimomis. Žala viršija tūkstantį eurų.
Kauno apskrities VPK informuoja apie lapkričio 22 dieną gautą apvogtos 52-jų metų moters pranešimą.

Laikotarpiu nuo lapkričio 8 dienos 12 valandos iki lapkričio 21 dienos 19 valandos Jonavos rajone, Linksmavietės kaime, pavogti 9 aviliai su bičių šeimomis.

Padaryta 1 080 eurų žala.

http://www.15min.lt

Lietuviškos bitės jau išnyko: kuo dėti žmonės?

spiecius_42015-11-22

Justinas ADOMAITIS ŪP“ korespondentas | Ūkininko patarėjas

Reliatyvumo teorijos kūrėjas Albertas Einšteinas prognozavo, jog išnykus bitėms po ketverių metų tokio paties likimo sulauks ir žmogus. Šalies mokslininkai teigia, jog lietuviškos bitės iš tikrųjų prašapo. Bitininkystės verslas grindžiamas laisvalaikio pomėgio principais, nereglamentuojamas nacio­naliniu įstatymu, iš svetur remiamas kaip alternatyvi veikla. Daugiau… Lietuviškos bitės jau išnyko: kuo dėti žmonės? »

Lietuvos bitininkai kviečiami teikti paraiškas

aviliaiBitininkystės sektoriaus atstovai nuo š. m. lapkričio 23 d. iki 2016 m. sausio 8 d. gali kreiptis paramos pagal Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2014–2016 metų programos priemones.
Skirta paramos suma programai įgyvendinti 2016 metais siekia 624 462 Eur. Daugiau… Lietuvos bitininkai kviečiami teikti paraiškas »

Mikės Pūkuotuko svajonė

Specialistai: medus Lietuvoje yra geros kokybės produktas

Pagal botaninę kilmę medus yra skirstomas į monoflorinį ir poliflorinį. Monoflorinis yra toks, kuriame vienos augalų rūšies žiedadulkių kiekis meduje yra didesnis nei 45 proc. Poliflorinis, kai meduje aptinkama įvairių augalų žiedadulkių.

Pagal botaninę kilmę medus yra skirstomas į monoflorinį ir poliflorinį. Monoflorinis yra toks, kuriame vienos augalų rūšies žiedadulkių kiekis meduje yra didesnis nei 45 proc. Poliflorinis, kai meduje aptinkama įvairių augalų žiedadulkių.

EVELINA MACHOVA
2015-09-18

Bičių medus – išskirtinis produktas. Mūsų protėviai jį naudojo kaip maisto produktą, vartojo gydydami įvairiausias ligas ir negalavimus. Šiandieną bitininkai mums siūlo įsigyti įvairaus skonio ir savybių medaus. Pasak Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistų, žiedadulkių nustatymas meduje yra labai svarbus medaus kokybės kontrolei. Daugiau… Specialistai: medus Lietuvoje yra geros kokybės produktas »

Netikėtai mirė vienas žinomiausių Lietuvos bitininkų Valdas Karalevičius

KaraleviciusSekmadienį (2015-08-30), sulaukęs vos 57 metų staiga mirė vienas žinomiausių šalies bitininkų Valdas Karalevičius. Daugiau… Netikėtai mirė vienas žinomiausių Lietuvos bitininkų Valdas Karalevičius »

Lietuvos bitininkų aviliai ir jų raida

1

1. Į pušį įkeltas kelminis avilys. F. Barkausko nuotrauka. Nuotrauka iš asmeninės Petro Kaminsko kolekcijos.

Petras Kalnius

„Saulės arkliukai“, www.alkas.lt

2015 08 27

Bitininkystė Lietuvoje visais laikais buvo gana svarbus verslas, kur kas svarbesnis negu uogavimas, grybavimas ar net medžioklė. Pagal materialinę išraišką bitininkystė savo svarba Lietuvos kaimo kultūroje, galima sakyti, prilygo žvejybai. Nors Lietuvos klimatas bitininkavimui nėra labai palankus (trumpos vasaros, palyginti neilgas augalų vegetacijos periodas, dažnai pasitaikančios šaltos žiemos), tačiau šiuos trūkumus atsveria kiti bitininkavimui palankūs veiksniai: daug nektaro sukaupiančių medžių, gėlių, kitų daugiamečių ir vienmečių augalų įvairovė, gausus jų žydėjimas, vešlios pievos, taip pat tai, kad Lietuvoje nėra ekstremalių gamtos reiškinių. Be materialinės naudos, darbas su bitėmis, šių darbščių, solidarių ir paslaptingų vabzdžių gyvenimo stebėjimas lietuviams visada teikė dvasinį pasitenkinimą, buvo savotiška atgaiva ir pažinimo mokykla. Daugiau… Lietuvos bitininkų aviliai ir jų raida »

Maisto klastotės – po didinamuoju stiklu

VMVT-logo(2015-08-20)

Vykdydami tikslinius tyrimus maisto klastotėms nustatyti, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnai Šalčininkų pasienio veterinarijos poste sulaikė šaldytos žuvies ir pašaro šunims siuntas su padirbtais veterinarijos sertifikatais. Tiriant rinkoje parduodamo medaus mėginius, sulaikyta lenkiško medaus siunta, paaiškėjus, kad vietoj deklaruoto liepų medaus produkte vyravo pupinių augalų medus. Daugiau… Maisto klastotės – po didinamuoju stiklu »

Bitininkas: lietuvišką medų užsieniečiai skiedžia 10 kartų

aviliaiKai kurie bitininkai sako, kad dėl intensyvaus ūkininkavimo darosi vis sunkiau išsaugoti bites ir prastėja medaus ir jo gaminių kokybė. Tačiau mokslininkai sako, kad visų pirma bitininkai pasirenka netinkamą vietą aviliams. Šis nesibaigiantis konfliktas turi būti išspręstas taikai, nes, anot specialistų, šios dvi šakos negali gyventi viena be kitos. Daugiau… Bitininkas: lietuvišką medų užsieniečiai skiedžia 10 kartų »

Prie Dusios tarptautiniame avilyje lyg bitės dūzgė 3000 bičiulių

20150801_160542Genovaitė Rafanavičienė
2015-08-01

http://www.lrytas.lt/

Jau 39-ą kartą į tarptautine virtusią Lietuvos bitininkų šventę Lazdijų rajone suskrido daugiau kaip 3000 bitininkų su šeimomis iš visų šalies kampelių, Lenkijos ir Punsko, Baltarusijos, Estijos, Ukrainos, Didžiosios Britanijos, Švedijos. Daugiau… Prie Dusios tarptautiniame avilyje lyg bitės dūzgė 3000 bičiulių »