Bitės padidina rapsų sėklų ir aliejaus derlių 20%

Australijos mokslininkai bandymais nustatė, kad medų nešančios bitės padidina rapsų sėklų ir aliejaus derlių 20%. Optimalus variantas - vienas avilys vienam hektarui žydinčių rapsų pasėlio.
Ši tyrimų medžiaga buvo pristatytas aštuntojoje Azijos apikultūros asociacijos konferencijoje 2006 m. kovo 20-24 d. Konferencijoje išgirsti mokslo ir technologijų naujienas susirinko Azijos ir Australijos bitininkai.
Bandyme dalyvavo trys bitininkai  turintys po 100 avilių, bandymas buvo vykdomas 51 dieną t. y. 90% rapsų žydėjimo laiko. Apskaitiniuose laukeliuose nuėmus derlių buvo paskaičiuota augalo aukštis, šakų ir ankštarų skaičius, sėklų derlius ir aliejaus išeiga.
Bandymai patvirtino ankščiau žinomą faktą, kad rapsai lankomi bičių užaugina didesnį derlių, kartu išaiškėjo, kad prastai vabzdžių apdulkintojų lankomi augalai užaugina mažiau bet stambesniu ir prastesnio daigumo sėklų. Gausiai bičių lankomi rapsai išaugino daugiau ankštarų, o kartu ir sėklų. Pasirodė, kad bičių įtaka derliui gana didelė - bendrai rapsų derlius padidėjo penktadaliu (20%), buvo gauta iš hektaro vidutiniškai 400 kg sėklų ir 150 kg aliejaus daugiau.

Pagal SeedQuest parengė Nijolė Petraitytė 8 37 397291
2006 Kovo 03, 10:16

‡ Lithuania on line
Tinklapio autorius Pakeitimai 2006.11.14
AJ Studija - tinklapių kūrimas visiems prieinamomis kainomis ELPAMA - kavos,arbatos,gaiviųjų gėrimų gamybos-pardavimo automatai BITININKO struktūrinis lapas