>

200l_drumParduodam naujas ir naudotas statines medui.
8-656-24761

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Jūs galite paremti BITININKĄ

Paremkite svetainę SMS žinute
Paremkite rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję šia nuoroda.
Taip pat galite paremti aukodami akimirką savo brangaus laiko - paspauskite ant reklamų.

Medikai: manoma, kad bičių įgėlimai gali išgydyti reumatą

Shutterstock nuotr.

Shutterstock nuotr.

Žiedadulkės yra labai vertingas, biologiškai aktyvus bičių produktas. Jose yra folio rūgšties, kalio, kalcio, geležies, beveik visų vitaminų, proteinų (baltyminių medžiagų), sudarytų iš svarbiausių aminorūgščių. Aminorūgščių jose net 7 kartus daugiau nei kiaušiniuose ar jautienoje, skelbia medikai.

Žiedadulkėse vitamino A yra net 20 kartų daugiau negu morkose. Jose yra beveik visų reikalingų organizmui maisto medžiagų. Todėl žiedadulkės vartojamos kaip priedas, papildantis maisto racioną biologiškai aktyviomis medžiagomis. Žiedadulkės skatina organizmo regeneracinius procesus. Tinka nervinės depresijos, prostatos ligų profilaktikai, gerina regėjimą, puoselėja odą iš vidaus, reguliuoja virškinimą.

Bičių duona taip pat ne ką mažiau naudingas produktas. Surinkusios žiedadulkes, bitės jas sutrombuoja į korių akutes ir užpila medumi. Ten jos surūgsta ir užsikonservuoja. Manoma, kad bičių duona yra dar geriau pasisavinama nei žiedadulkės, nes yra suardomi žiedadulkių apvalkalai. Kai kurie žinovai tikina, kad bičių duona yra vertingesnis baltyminis produktas, nes biologiškai aktyvios savybės bičių duonoje išlieka ilgiau nei žiedadulkėse. Bičių duonelę tinka naudoti norint atstatyti jėgas po įvairių susirgimų, mažakraujystės ir aterosklerozės profilaktikai, patiriant fizinį ar emocinį krūvį, ji normalizuoja skydliaukės veiklą, hormoninius sutrikimus, stiprina nervų ir imuninę sistemas, pagerina vyrų spermos kokybę.

Bitės padovanojo žmonijai dar vieną naudingą produktą – bičių klijus arba pikį (propolį). Tai unikali medžiaga. Daugelis mano, kad pikis – tai tiesiog augalų smala, kurią surenka bitės. Ne visai taip. Pikis – tai augalinės ir gyvūninės kilmės produktas, bičių pagamintas iš natūralių, biologiškai aktyvių medžiagų, kurias bitės renka nuo įvairių medžių ir augalų jaunų šakelių bei pumpurų. Šias sakingas medžiagas bitės sumaišo su savo seilėmis, fermentais, vašku bei žiedadulkėmis. Jį bitės naudoja koriams sutvirtinti, aviliams dezinfekuoti, jų plyšiams užlipdyti, svetimkūniams balzamuoti.

 

Gydomąjį pikio poveikį lemia daugybė biologiškai veiklių junginių. Pagrindinę dalį sudaro flavonoidai. Svarbios yra aromatinės rūgštys, eteriniai aliejai, mikroelementai, vitaminai ir aminorūgštys. Šios medžiagos dalyvauja fiziologiniuose organizmo procesuose bei imunologinėse reakcijose. Jos būtinos organizmo gyvybinėms funkcijoms palaikyti. Būtent dėl savo ypatingos sudėties pikis turi specifinį poveikį, kuriam neprilygsta nė vienas iš žinomų natūralių gamtos sukurtų produktų ar chemikų susintetintų medžiagų.

Pikis nėra giminingas nė vienam iš dabar vartojamų profilaktinių ar gydomųjų preparatų. Seniau pikis buvo naudojamas tradicinėje medicinoje, ypač gaminant pleistrus žaizdoms gydyti, nes jame yra minkštinančių ir žaizdų gijimą palengvinančių savybių. Be to, pikis – bakterijas naikinanti medžiaga – tai pagrindinė jo savybė, dėl kurios jis dažnai naudojamas medicinoje.

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad pikis, naikindamas bakterijas ir virusus, slopina uždegimą ir skausmą, didina organizmo atsparumą. Net ir naudojant pikio preparatus ilgesnį laiką, neatsiranda jam atsparių mikroorganizmų formų, kaip kad vartojant antibiotikus. Pikis padeda esant viršutinių kvėpavimo takų infekcijoms, peršalimui, be to, dezinfekuoja burnos gleivinę, atstato pažeistus audinius, spartina burnos išopėjimų ir parodontozės gijimą.

 

Be jau minėtų savybių, pikis palaiko ir aktyvuoja imuninės sistemos funkcijas. Kiti bioflavonoidai, randami pikyje, stiprina kapiliarų sieneles ir stabdo kraujo kūnelių agregaciją. Pikis dalyvauja ir riebalų apykaitos procesuose, mažina cholesterolio kiekį, taip užkirsdamas kelią aterosklerozei, mažina kraujospūdį bei širdies ir kraujagyslių susirgimų riziką. Aišku, bičių pikio teigiamų savybių nereikia pervertinti. Gydantis pikio preparatais, būtina laikytis gydytojo (apiterapeuto) nustatytų dozių (ypač vaikams). Bičių pikio, kaip vidinio vaisto arba aerozolio, nepatartina ruošti namų sąlygomis. Tiek išoriniam, tiek vidiniam vartojimui pikį ir jo preparatus gali skirti tik gydytojai.

Bičių pienelyje yra visų svarbiausių biologinių medžiagų, naudingų žmogaus sveikatai. Pienelį sudaro18–22 proc. baltymų, 1,4–4,3 proc. riebalų, 18 proc. sacharozės ir 20 proc. aminorūgščių, reikalingų organizmui normaliai augti. Bičių pienelis turi daug hormonų ir vitaminų, 14–15 mikroelementų. Tačiau jo negalima vartoti žmonėms, sergantiems antinksčių, ūminėmis vidaus ligomis ar paūmėjus lėtinėms ligoms. Bičių pienelis vartotinas gydytojui prižiūrint. Namų sąlygomis bičių pienelį geriausia laikyti sandariai uždarytame geltono stiklo inde tamsioje vėsioje vietoje.

Japonijos medikai teigia, kad bičių pienelis – pati geriausia profilaktikos priemonė šiuolaikiniam žmogui, gyvenančiam užterštoje aplinkoje. Tinka naudoti prieš varžybas, egzaminų metu. Bičių pienelis ypač veiksmingai padeda susidoroti su stresu. Šis unikalus gamtos produktas didina hemoglobino kiekį kraujyje, mažina cholesterolio kiekį, gerina atmintį, virškinimo sistemos veiklą, skatina senstančių ląstelių atsinaujinimą, stimuliuoja liaukų sekreciją. Taip pat tinka onkologinių ligų profilaktikai bei žmonėms, gaunantiems didesnes radiacijos dozes. Japonijoje dar ir dabar bičių pienelio profilaktiškai skiriama visiems ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams. Bičių pienelis ypač naudingas moterims, bet juo neturėtų piktnaudžiauti berniukai, nes jame gausu moteriškų hormonų.

Geldamos bitės nuo užpuolikų gina savo lizdą. Bičių nuodais žmonės gydosi nuo reumato, sąnarių ligų. Yra manančių, kad galima tam tikras ligas išsigydyti bičių įgėlimais, netgi yra sukurtos metodikos, ant kokių kūno vietų ir kokia tvarka turi būti dedamos bitės įgėlimams, tačiau civilizuotas žmogus išmoko iš bičių nuodus išgauti kitaip. Jie naudojami įtrynimams. Bičių nuodai yra organizmo stimuliatorius, nes sužadina organizmo gynybines reakcijas. Yra žmonių alergiškų bičių nuodams. Kai kuriems ir nuo vieno bitės įgėlimo į pirštą užtinsta akys. Itin alergiškas žmogus nuo vieno bitės įgėlimo gali net mirti, todėl reikia būti budriems ir saugotis.
DMN inf.

Komentuoti