>

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Jūs galite paremti BITININKĄ

Paremkite svetainę SMS žinute
Paremkite rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję šia nuoroda.
Taip pat galite paremti aukodami akimirką savo brangaus laiko - paspauskite ant reklamų.

Savo bičių avilius rado apdegintus

1155-15

Savaitgalį atvykęs lankyti bičių avilių, kurie yra Žalimų miško prieglobstyje, Romualdas Urbonas rado juos apdegintus.

Dovilė URNIKIENĖ
2017-05-30
Klaipėdiečiui Romualdui Urbonui kojas pakirto, kai jis su žmona šeštadienį lankydamas savo bičių avilius Žalimų miške, Nausėdų kaime, juos rado apdegusius. „Bites labai branginu, bet dar baisiau už sudegintus avilius būtų buvę, jei ugnis nebūtų užgesusi, o būtų persimetusi į mišką, kuris šiuo metu toks išdžiūvęs, kad braška“, – kad bent jau didesnės nelaimės išvengta, pasidžiaugė R. Urbonas.
Numanydamas, kad avilius galėjo apdeginti vietinis jaunimas, R. Urbonas apie įvykį pranešė policijai bei ugniagesiams – pareigūnai pradėjo tyrimą.
Iš 18 avilių, kuriuos R. Urbonas laiko Nausėdų k., nuo ugnies nukentėjo 8: apdegintos lakos, įvairios avilių korpusų dalys. „Lakas buvau apšiltinęs porolonu – šį uždegus bitės apsinuodijo dūmais. Jų negyvų kelias saujas išgriebiau iš avilių“, – pasakojo R. Urbonas, kuris kai kur prie lakos rado sukrautus ir apdegusius pagaliukus – matyt, pasinaudojant jais bandyta įkūrenti ugnį.
R. Urbonas patirtus nuostolius įvertino 500 eurų. Bitininkas abejoja, kad kažkas, apdegindamas avilius, būtų norėjęs atsikeršyti – vyras sakė su niekuo nesipykstąs, o aviliai stovi tokioje nuošalioje vietoje, kad žmonėms dūzgiančios bitės tikrai negalinčios trukdyti.
„Tai – rojaus kampelis, kai čia atvažiuoju – širdis pailsi“, – sakė R. Urbonas, kuris avilius Žalimų miške laiko bene dešimtį metų ir niekada nebuvo patyręs kokios piktadarystės.
R. Urbonas, kuris yra kilęs Laukžemės, bitininkauja 20 metų ir iš viso Kretingos rajone bei aplinkinėse vietose laiko 130 šeimų, o šį šeštadienį ketina sukti pirmąjį medų.
„Nors pavasaris buvo šaltas, bet medaus turėsiu. Pažiūrėkit, koks dabar gražus metas: ąžuolai žydi, kiaulpienės, obelys – seniai taip bebuvo“, – pasidžiaugė R. Urbonas, save vadinantis gamtos mylėtoju.
pajurionaujienos

Komentuoti