>

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Jūs galite paremti BITININKĄ

Paremkite svetainę SMS žinute
Paremkite rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję šia nuoroda.
Taip pat galite paremti aukodami akimirką savo brangaus laiko - paspauskite ant reklamų.

Kaip kovoti su virusais ir stiprinti imunitetą? Į pagalbą ateina bičių pikis

biciu-pikis-76385045-700x467Samanta ILONYTĖ
Dirbdami, keliaudami ar net ilsėdamiesi susiduriame su begale bakterijų, virusų ir kitų nepageidaujamų „aplinkos draugų“. Vienas grėsmingiausių šiuo metu – korona virusas. Organizmas nuo daugelio sugeba apsisaugoti pats, tačiau nutinka taip, kai imuninė sistema nebegali susitvarkyti su priešais, todėl jai reikėtų padėti.
Apie tai, kaip kovoti su virusais ir koks veiksmingiausias bičių produktas padeda kovoti su ligomis, pasakoja Panevėžio bitininkų draugijos pirmininkas Vaidas Arbutavičius.
Gamtos sukurtas vaistas
Pasak V. Arbutavičiaus, natūralūs bičių produktai visokeriopai stiprina organizmą, imuninę sistemą ir padeda žmogui ne tik jaustis gerai, bet ir išlaikyti gerą sveikatą.
Visiems žinomiausias ir, jų nuomone, sveikiausias bičių produktas – medus. Apie kitus žino nedaug Tačiau tiesa tokia, kad vienas iš stipriausių bičių produktų yra bičių pikis, kitaip vadinamas propoliu.
Pikis – atėjęs iš amžių glūdumos į šiuolaikinę mediciną ir iki šių dienų vis dar gaubiamas paslapčių. Daugelį metų žmonės galvojo, kaip bitės sugeba apsaugoti savo avilius nuo ligų, o mokslininkai ėmę tyrinėti pastebėjo, kad bitelės savo namus dezinfekuoja ir apsaugo savo pačių surinktu ir gaminamu pikiu. Be jo bitės bejėgės kovoti su bakterijomis, virusais ir kitais priešais. Tai faktai, nusakantys didelę svarbą ne tik bičių, bet ir žmogaus sveikatai ir imuninei sistemai, kuri vis sunkiau susidoroja su gausybe šių dienų mus puolančių ligų.
Propolis – tai gamtos sukurtas vaistas, kurio gamybos procesas priklauso tik bitėms ir kurio gamybos pasaulyje negali sukurti nė viena farmacijos kompanija.
Jis padės daugeliu atvejų
Bičių pikis slopina ligų sukėlėjų (bakterijų, virusų) aktyvumą ir juos naikina, malšina įvairius skausmus, gydo grybelines ligas, stiprina imuninę sistemą, padeda organizmui pačiam gydytis, taip pat padeda nuo kosulio ir slopina gerklės skausmą. Pikis gydo ir šlapimo organų uždegimus, širdies ir kraujotakos sutrikimus, šalina iš organizmo nuodus ir toksinus, padeda įveikti skrandžio ir žarnyno negalavimus, gydyti odos ligas, stiprina vegetacinę nervų sistemą, greitina žaizdų gijimo procesus. Na, ir taip pat veiksmingai malšina dantų skausmą bei gydo burnos ertmės ligas.
Kitaip nei vartojant sintetinius vaistus ir antibiotikus, bakterijos ir virusai atsparumo bičių pikiui neįgauna, todėl jo veiksmingumas tikrai labai didelis. Jį rekomenduojama vartoti ne tik ligos atveju, bet ir profilaktiškai.
Bičių pikio sudėtinių medžiagų tyrimai dar nebaigti ir su kiekvienu tyrimu atrandama vis daugiau naudingų pikio savybių ir galimybių pritaikyti sveikatos srityje. Nustatyta, kad jame gausu vitaminų ir mikroelementų. Daugiausia B grupės vitaminų, taip pat C, E ir biotino. Svarbiausi mikroelementai yra geležis, cinkas, varis, chromas, silicis, vanadis ir manganas. Be to, šiame produkte yra svarbiausių aminorūgščių, fermentų ir mineralinių medžiagų (kalcio).
Medikai įrodė, kad bičių pikis padeda įveikti ir daugelį odos ligų, ypač abscesus, spuogus, šunvotes, tinka gydyti opas, nesunkius nudegimus (taip pat nudegimus saulėje), įpjovimus, nubrozdinimus, kitas žaizdeles, nuospaudas ir karpas.
Taip pat pikis – senėjimo priešas. Įrodyta, jog senstama organizme vykstant kenksmingiems oksidacijos procesams, kuriuos gali sustabdyti antioksidantai. Antioksidacinį bičių pikio poveikį nulemia viena iš jo sudėtyje esančių nesočiųjų riebalinių rūgščių – oksideceninė rūgštis.
Kada ir kaip vartoti?
Kiekvieno žmogaus namų vaistinėlėje turėtų būti 20 proc. aliejinio pikio tirpalo ar tepalo. Pikį vartokite, kai kamuoja: faringitas, laringitas, kitos viršutinių kvėpavimo takų ligos (geriausia – bičių pikio ir medaus inhaliacijos). Tik prasidėjus slogai, kol dar nėra išskyrų, bet čiaudite ir džiūsta nosis, į nosį lašinkite 20 proc. aliejinio bičių pikio tirpalo, aliejiniu 10–20 proc. tirpalu arba tepalu 2–3 kartus per dieną tepkite nosies landas.
Įvairios kilmės kosuliui gydyti ir net sergant tuberkulioze, rekomenduojamas bičių pikio ir sviesto mišinys: 0,5 kg šviežio nesūdyto sviesto sudėkite į švarų emaliuotą ar stiklinį indą (atsparų ugniai) ir pamažu kaitinkite iki virimo temperatūros. Neužvirinkite! Indą nukelkite nuo ugnies ir į jį sudėkite iš anksto susmulkinto 50–100 g bičių pikio (priklausomai, kokios koncentracijos norite). Subėrę pikį į lydytą sviestą, smarkiai maišykite mediniu šaukštu bent 5 minutes. Mišinį pakaitinkite indą įstatę į vandenį, kurio temperatūra apie 80 °C. Po to mišinį perkoškite per marlę, išpilstykite į mažesnius indus, hermetiškai uždarykite ir laikykite vėsioje tamsioje vietoje. Į bičių pikio sviestą, kai praauš iki 60 °C, galite dėti medaus. Taip paruošto bičių pikio ligoniui duokite po valgomąjį šaukštą 3 kartus per dieną (nevalgius, 1–1,5 val. prieš valgį). Užgerti reikia šiltu vandeniu. Į mišinį galite įpilti alavijo lapų sulčių, dėl to dar labiau pagerės sveikata, silpnės kosulys.

Jei esate visiškai sveiki, rekomenduojama bičių pikį kurį laiką vartoti kaip maisto papildą. Būkite sveiki ir saugokime vieni kitus!

JP_logo-1

Daugiau apie pikį

Komentuoti