>

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Jūs galite paremti BITININKĄ

Paremkite svetainę SMS žinute
Paremkite rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję šia nuoroda.
Taip pat galite paremti aukodami akimirką savo brangaus laiko - paspauskite ant reklamų.

Bitininkams baigėsi popierinių paraiškų era

logo_NMAŠalies bitininkai vėl gali kreiptis paramos. Pernai jiems buvo skirta 974 tūkst. Eur, o šiemet parama kiek didesnė – 1,1 mln. Eur. Tokią žinią išplatino Žemės ūkio ministerija. Paraiškas ji priima tik elektroniniu paštu, taigi ranka pasirašyti nebebus kaip.
Paramos gali kreiptis bičių laikytojai, bitininkų asociacijos, bitininkų kooperatyvai, mokslo ir studijų institucijos. Šiemet įvesta naujovė – užpildytą paraišką su reikalaujamais dokumentais ar jų kopijomis galima pateikti tik elektroniniu paštu dokumentai@nma.lt, pasirašytą elektroniniu parašu. Tai gali sukelti sunkumų vyresnio amžiaus bitininkams, nes iki šiol dokumentus būdavo galima siųsti įprastu paštu.
Programoje numatytos 8 priemonės, kurioms galima gauti paramą: techninė pagalba bitininkams ir jų grupėms; kova su bičių kenkėjais ir bičių ligomis, ypač varoatoze; bičių avilių transportavimo į ganyklas racionalizavimas; medaus fizinių ir cheminių savybių analizė; bičių šeimų atnaujinimas; bitininkystei ir bitininkystės produkcijai skirtos taikomųjų mokslinių tyrimų programos; rinkos stebėsena; bitininkystės produktų kokybės gerinimas, siekiant didinti jų vertę rinkoje. Bitininkams aktualiausia gauti paramą kovai su bičių kenkėjais ir ligomis. Tie, kurie vežioja avilius po įvairias vietoves, gali įsigyti priekabų jiems transportuoti. Kompensuojama 70 proc. tokių išlaidų. Remiamas ir medsukių, vaško lydytų bei panašių priemonių įsigijimas..

Parama bitininkystės sektoriui (2022 m.)

SVARBU
Paraiškų priėmimas:
NUO 2022-01-24
IKI 2022-02-21

Paramos tikslas – gerinti bendrąsias bitininkystės produktų gamybos ir prekybos jais sąlygas, užtikrinti bitininkystės sektoriaus tvarumą ir plėtrą.

Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2020–2022 m. programą sudaro šios priemonės:
„Techninė pagalba bitininkams ir jų grupėms“;
„Kova su avilių kenkėjais ir bičių ligomis, ypač varoatoze“;
„Bičių avilių transportavimo į ganyklas racionalizavimas“;
„Medaus ir bičių produktų fizinių ir cheminių savybių analizė, siekiant nustatyti jų kokybines savybes“;
„Bičių šeimų atnaujinimas“;
„Bitininkystei ir bitininkystės produktams skirtos taikomųjų mokslinių tyrimų programos“;
„Rinkos stebėsena“;
„Bitininkystės produktų kokybės gerinimas, siekiant didinti jų vertę rinkoje“.

Lėšos paramai skiriamos iš Europos žemės ūkio garantijų fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto pagal patvirtintą Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2020–2022 metų programos finansavimo planą.

Atkreipiame dėmesį, kad užpildyta paramos paraiška kartu su reikalaujamais dokumentais (ar jų kopijomis) teikiami pasirašyti kvalifikuotu elektroniniu parašu, juos siunčiant el. paštu dokumentai@nma.lt.

Plačiau…

Komentuoti