>

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Jūs galite paremti BITININKĄ

Paremkite svetainę SMS žinute
Paremkite rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję šia nuoroda.
Taip pat galite paremti aukodami akimirką savo brangaus laiko - paspauskite ant reklamų.

Dirbtiniai spiečiai

Dirbtinio spiečiaus (DS) sudarymas: M – maistas; P – perai; B – jaunos bitės; V- vanduo; M-motinėlė.
Pagrindinis dirbtini
ų spiečių sudarymo pagal rusų bitininkystės profesoriaus G.Taranovo taisyklę reikalavimas: ankstyvi su nesusiporavusia bičių motinėle spiiai būna silpnesni, o su vaisinga lr vėlyva – stipresni.
Pradedantysis, sulaukęs spiečiaus, antrą šeimą gali įsigyti pas bičiulį, t.y. nusipirkti dirbtinį spiių.  Vidutinis spiius sudaromas iš 2-3 korių dengtais perais ir 2 korių su maistu ir vandeniu, prie jų dar nušluojama jaunų bičių.  Sudarytam spiečiui įdedamas dengtas motinos narvelis arba jauna nevaisinga motinėlė.  Trečią savaitę tikslinga dirbtinį spiečių pastiptinti dar dviem koriais su dengtais perais ir jaunomis bitėmis.  Tokia šeima sulaukia rudens ir normaliai peržiemoja.  Keičiant dalį medaus cukrumi, galima ir produkcija.
Sudarant rinktin
į spiečių, dengtas motinos narvelis ir jaunos bitės paimamos iš besiruošiančios spiesti šeimos, koriai su dengtais perais – iš kitų stipresnių šeimų.  Sudarytam spiiui į vieną korį būtina įpilti vandens.  Po to kas dvi dienas 2-3 kartus sumaitinti po 0,5 1 cukraus sirupo, pagaminto iš vienos dalies cukraus ir vienos dalies vandens.
Jeigu spie
čius įsigyjamas iš arti gyvenančio bičiulio, pirmas dvi tris dienas laka pridaroma.  Po to paliekama minimaliai pridaryta.
Dirbtin
į spičių būtina apšildyti, nes šiluma reikalinga atsirandantiems perams.  Dirbtinio spiečiaus bitės būna sveikos, nes spiečius sudaromas iš sveikų šeimų.  Nauja šeima turi normaliai vystytis.

Komentuoti