>

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Jūs galite paremti BITININKĄ

Paremkite svetainę SMS žinute
Paremkite rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję šia nuoroda.
Taip pat galite paremti aukodami akimirką savo brangaus laiko - paspauskite ant reklamų.

Žmonėms

PIRMOJI PAGALBA BIČIŲ SUGELTIEMS ŽMONĖMS
SUTEIKUS PIRMĄJĄ PAGALBĄ BŪTINA SKUBIAI KREIPTIS Į GYDYTOJĄ
Vietinės ar lengvos alerginės reakcijos metu svarbu skubiai pašalinti bitės geluonį, jo nespaudžiant, bet nubraukiant pincetu, bitininko kaltu ar peiliu, netraumuojant pažeistos vietos, kad greit neplistų patekę nuodai. Pažeistą vietą patartina atšaldyti šaltu kompresu. Medikamentai – antihistamininiai vaistai, gliukokortikoidų turintys tepalai (betametazonas, fliutikazonas, mometazonas ir kt.).
Antihistamininiai preparatai yra I ir II kartos. Pirmos kartos antihistamininiai preparatai (tavegilis, suprastinas, dimedrolis) patogūs, nes yra ir leidžiamos formos (ampulės ir su švirkštais). Antros kartos antihistamininių preparatų (Zyrtec, Lomilan, Claritine, Kestine) yra tik tabletės. Dozuojami po 1 tab. per dieną (10mg x 1). Jie nemigdo, yra saugūs, pradeda veikti po valandos, veikia 24 val., patogūs vietinės alergijos atveju, kai sugeltam žmogui reikia vairuoti automobilį.
Anafilaksinio šoko metu patartina :
- Ligonį paguldyti ant nugaros, galvą pasukti į šoną, pakelti kojas;
- Aukščiau įgėlimo vietos galūnę užveržti timpa (kas 10 min. timpą 1-2 min. atlaisvinti);
- Sustojus kvėpavimui nedelsiant daryti dirbtinį kvėpavimą “burna į burną” ir širdies masažą;
- Sugeltam žmogui krenta kraujo spaudimas, todėl į raumenis (po oda) sušvirkšti 0,1 proc. 0,5 ml adrenalino. Jei nepakilo arterinis kraujo spaudimas, kartoti adrenalino injekciją kas 10-15 min.
Antros eilės priemonės :
- Į poodį suleisti 30-60 mg prednizolono;
- Stabilizavus adrenalinu arterinį spaudimą, į raumenis suleisti 1-2 ml 1 proc. suprastino;
- Pasunkėjus kvėpavimui, duoti eufilino tablečių, inhaliatoriumi padėti įkvėpti salbutamolio (Ventolin), esant bronchaspazmui, suleisti į veną 2,4 proc. 10 ml eufilino, praskiedus jį 10 ml fiziologinio tirpalo (tai gali padaryti tik medicinos specialistas);
- Išvedus iš šoko būsenos, stebėti ligonį, kviesti greitąją pagalbą ar savomis priemonėmis greitai nuvežti į ligoninę.
Skubios pagalbos rinkinys (bityno vaistinėlė) :Timpa;
- Sterilūs vienkartiniai švirkštai (keli);
- Servetėlės su spiritu;
- Adrenalino ampulės 0,1 proc. 1 ml . Vienkartinė adrenalino dozė – 0,1 proc. 0,3-0,5 ml ;
- Leidžiami antihistamininiai vaistai: 20 mg/ml suprastino;1 proc. 1 ml dimedrolio, 30-60 mg prednizolono (geriau įsigyti su speciailiai paruoštais vienkartiniais švirkštais);
- Antros kartos antihistamininiai preparatai (tabletės): Zyrtec, Lomilan, Claritine, Kestine;
- Eufilinas tabletėmis ir ampulėmis; salbutamolis (Ventolin), inhaliatorius.

Pagal “Alergija bičių nuodams”, Ieva Bajoriūnienė, Alergologijos ir klinikinės imunologijos gydytoja, 2001

Pirmoji pagalba, bitei įgėlus

dr. Algirdas Baltuškevičius

Visi, kuriuos gali sugelti bitės, ir bitininkai, ir ne bitininkai, turi žinoti apsinuodijimo bičių nuodais požymius ir mokėti suteikti bičių sugeltam pirmąją pagalbą.
Pirmojo laipsnio apsinuodijimas. Įgeltoji vieta smarkiai ištinsta, niežti visą kūno odą, atsiranda dilgėlinės pobūdžio išbėrimas; krečia drebulys, pakyla kūno temperatūra iki 38-39 laipsnių, ligonis tampa neramus.
Pirmoji pagalba. Tuojau pat reikia ištraukti geluonį, ties įgelta vieta po oda suleisti 0,1 proc. 0,5 ml adrenalino tirpalo, leisti antihistamininius preparatus – suprastiną, pipolfeną ar dimedrolį. Jų neturint, dėti ant įgeltos vietos šaltą kompresą ir duoti gerti dimedrolio, suprastino ar tavegilio.
Antrojo laipsnio apsinuodijimas. Įgeltoji vieta nežymiai patinsta, bet ima niežėti visą kūną, atsiranda smulkus išbėrimas, gali pabrinkti veidas, liežuvis, gerklos.
Krečia drebulys, kyla kūno temperatūra, atsiranda pykinimas, vėmimas, viduriavimas, pasunkėja kvėpavimas, trumpam krinta kraujospūdis, ligoniui silpna, tamsu akyse, jį apima baimė.
Pirmoji pagalba tokia pati, kaip ir esant pirmojo laipsnio apsinuodijimui. Papildomai reikia suleisti į raumenis dimedrolio ar suprastino ir 1-2 ml 30 mg prednizolono tirpalo.
Jei apsinuodijimo požymiai nepraeina, pakartojama adrenalino injekcija ir į veną suleidžiama 10 ml 2,4 proc. eufi-lino tirpalo kartu su 10 ml 20 proc. gliukozės.
Nukentėjusįjį patariama skubiai vežti į ligoninę.
Trečiojo laipsnio apsinuodijimo atveju vystosi anafilaksinis šokas: staiga krinta kraujospūdis, nukentėjusysis netenka sąmonės, atsiranda traukuliai, nevalingas šlapinimasis, galimas mirties atvejis.
Pirmoji pagalba. Nukentėjusįjį reikia skubiai vežti į ligoninės reanimacinį skyrių. Pakeliui, vežant į ligoninę, reikia vartoti tuos pačius vaistus, kaip ir esant antrojo laipsnio apsinuodijimui.
Bitininko vaistinėlė
Kiekvienas bitininkas savo bityne turi turėti vaistinėlę, kurioje privalo būti sterilių vienkartinių švirkštų ir būtiniausi vaistai, kurie reikalingi pirmajai pagalbai suteikti, netikėtai apsinuodijus bičių nuodais:

1) Adrenalino ampulės po l ml 0,lproc. koncentracijos;

2) Prednizolono ampulės po 30 mg l ml;

3) Antihistamininiai preparatai (dimedrolis, tavegilis, pipolfenas, suprastinąs, klaritinas);

4) Eufilino tabletės po 0,15 g l flakonas ir Eufilino ampulės 2,4 proc. 10 ml.

Kiekvieną vaistą patartina laikyti vaistinėlėje įmonės įpakavime. Visi išvardinti antihistamininiai preparatai veikia vienodai, todėl patartina turėti nors po 10 tablečių vieno iš nurodytų aukščiau vaistų.

PIRMOJI PAGALBA BIČIŲ SUGELTIEMS ŽMONĖMS
PIRMOJI PAGALBA BIČIŲ SUGELTIEMS GYVULIAMS
ALERGIJA BIČIŲ NUODAMS
Bičių nuodų veikimas

1 komentaras apie Žmonėms

  • Andrius Juozas

    Manau vietoj suprastino galima leisti Tavegilį ir vietoj Prednizolono Deksametazoną, bent jau taip aiškino vaistinėje.
    Manau reiktų atnaujinti sąrašą, nes kai kurių vaistų dabar vaistinėse nėra.

Komentuoti