>

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Jūs galite paremti BITININKĄ

Paremkite svetainę SMS žinute
Paremkite rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję šia nuoroda.
Taip pat galite paremti aukodami akimirką savo brangaus laiko - paspauskite ant reklamų.

Bitininkystės naujienos

Bitininkystės mokslo populiarinimo žurnalas   Redaktorius Vytautas SALINKA Redakcinė kolegija:   

Dr. Algirdas Baltuškevičius (Gydytojas apiterapeutas)
Dr. Jonas J.Balžekas (Bitininkystės specialistas)
Dr. Vytautas Kublickas (Veterinarijos gydytojas)
Roma Mačienė (Ekologinio bityno savininkė)
Meilutė Močiškytė (Bitininkystės konsultantė)
Gediminas Olsevičius (Verslininkas)

 

 

Žurnalas išeina keturis kartus per metus. PRENUMERATA
Naujame bitininkystės žurnale Jūs rasite pasaulinės ir Lietuvos bitininkystės naujienas, užsienio bitininkų spaudos straipsnių santraukas ir apžvalgas, straipsnius apie naujausias bitininkavimo technologijas bei naują bitininkystės įrangą, bičių ligas ir jų gydymą, o taip pat patarimus pradedantiesiems bitininkams. Yra skyrelis, skirtas bičių produktams, jų panaudojimui sveikatai stiprinti bei ligoms gydyti. Žurnalo puslapiuose pasistengsime išsamiai atsakyti į Jūsų pateiktus klausimus.
Leidykloje “Salix alba” galima užsisakyti šiuos leidinius:

  • Bitininko kalendorius 2003-2009 metams;

  • Lazdijų krašto žmonės, 1998; I.Lukoševičienės etc.

  • Ant amžinybės slenksčio, 1996;

  • Bitininkystės spalvos, 2001;

  • H.Hansen. Bičių perų ligos, 1999;

  • M.Močiškytė. Bitininkystės konsultantė pataria, 2003;

  • V.Salinka. Medingieji augalai, 2005.

Bitininkų kalendorių turinys skirtingas, todėl rekomenduojame įsigyti visų metų knygeles, ypač pradedantiesiems bitininkams. Adresas: „Salix alba“ leidykla, K.Donelaičio g. 2, Kaunas, tel.: 8-650-54770. Norint gauti leidinius, iš anksto pasiskambinus ir susitarus, pinigus galima išsiųsti į Vilniaus banko sąskaitą Nr. LT377044060002967632, V.Salinkos leidyklai „Salix alba“, įm. kodas 3578489 (savo adresą būtina pranešti el. paštu: pharmacon@mail.vaistai. lt arba tel: 8-650-54770 .

Bitininkystės metraštininkas

2007 m. rugpjūčio 4 d. XXXI Lietuvos bitininkų šventės metu Biržuose daugelis bičiulių įsigijo dr. Vytauto Salinkos išleistą „Bitininko kalendorių 2008 metams”. Tai jau aštuntasis kalendorius, pradedant 2001 metais. Visų aštuonių kalendorių bendra apimtis – virš 1000 puslapių. Reikia tik stebėtis dr. V.Salinkos darbštumu, kruopštumu ir kantrybe, rengiant šiuos leidinius. Kiekvieną kalendorių perskaitai po kelis kartus ir vis randi juose ką nors naujo, primiršto, pritaikomo bitininko darbe. Aš į kiekvieną patarimą žiūriu gana kritiškai, atsižvelgiu į kitų žinovų nuomones ir tik tada juo patikiu. Kalendoriuose neradau prieštaringų pamokymų ir patarimų. Straipsnių kalba nušlifuota nepriekaištingai. Nenuostabu, nes kalendorių autorius yra humanitarinių mokslų daktaras. Sakoma, kad gera kalba kaip sveiko žmogaus širdis – žmogus nejaučia, kad ją turi. Skaitai straipsnius, ir atrodo, kad jie kalba su tavimi, tave nuoširdžiai moko, pataria, net nejauti, kad tu juos skaitai.
Bičiulis V.Salinka moka nemažai užsienio kalbų, todėl kalendoriuose pateikiami ir kitų šalių bitininkų pasiekimai bei naujovės. Straipsniai į lietuvių kalbą išversti sklandžiai, nepriekaištingai.
Kalendoriuose spausdinami Lietuvos Respublikos įstaigų nutarimai bitininkystės klausimais, nušviečiama Lietuvos bitininkų sąjungos ir jos draugijų veikla.
Juose daug informacinės medžiagos, daug gerų patarimų: kaip prižiūrėti bites, kaip jas gydyti, kaip atpažinti bičių ligas, kenkėjus, žinios apie medinguosius augalus ir medžius, bičių produktus, apie gamtos reiškinius, orų spėjimus, liaudies papročius ir dar daug apie ką.
Kalendorių autorius – poetiškos sielos žmogus, myli gamtą, bites, žmones, myli Tėvynę ir jos praeitį. Daugeliui žmonių yra artimos jo mintys, tartum, būtų jų pačių žodžiai, kurių jie patys nesugebėjo išsakyti, tik jautė savo širdimi. Kaip gražiai skamba šios autoriaus eilutės:
“Leiskit man pamiegoti po bičių laka.
Tegul dūzgia virš mano galvos bitės skrajūnės,
Nešdamos nektarą ir vasaros džiaugsmą.
Tegul saugo mano miegą ir mano sapnus
Begalinės saulėtos vasaros plotuos.”

Bičiulis V.Salinka pilnas kūrybinių sumanymų. Be kitų darbų renka medžiagą būsimiems kalendoriams, pradėjo leisti naują, vertingą bitininkams žurnalą „Bitininkystės naujienos”.
Noriu jam palinkėti geros sveikatos, energijos, kūrybinės ugnelės, darbuojantis Lietuvos bitininkystės labui.

Jonas DANYLA
Šakių bitininkas

Tinklapio autoriaus prierašas.
Gerbiami bičiuliai. Mano nuomone atsirado reali galimybė tapti civilizuota bitininkystės atžvilgiu šalimi. Galinti leisti specializuotą žurnalą šalis – visada verta pagarbos, tad ir jos produkcija vertinama kitaip, nei trečiųjų šalių. Nors mano ir gerb. V.Salinkos nuomonė kai kuriais klausimais skiriasi, bet aš jam nuo seno jaučiu gilią pagarbą už jo indėlį bitininkystės idėjų skelbime ir vystyme. Net jei Jums ir visiškai neįdomu, kas ten rašoma (nors taip nebūna), vis tiek siūlau šią idėją paremti (užsakyti žurnalą), nes auga ir nauja karta, kuriai būtinos žinios, reikalingas, pagaliau, hobis ar pragyvenimo šaltinis, o kas gi užsiims bitėmis, jei bitininkystę laikys dėmesio nevertu užsiėmimu ar iš vis apie ją nieko nebus girdėjęs? Taip jau atsitiko Airijoj, jie dabar bando reanimuot mirštančią šaką dėdami milžiniškas pastangas ir leisdami galybę pinigų, nes apie apie bitininkus ir bites liaudis jau senai pamiršo – negi ir mes lauksim, kol taip atsitiks?

Komentuoti