Bičių aviliai pagal Anastasiją
Aš tvirtai nusprendžiau, kad sukonstruosiu avilį, sukurta pagal Anastasiją. Pradėjau mokytis iš šaltinių peržiūrėtų internete, bet neradau daug atsakymų į klausimus. Aš pats nebuvau bitininkas, turėjau miglotą idėją, kaip bitės surenka medų, kaip rūpintis jomis. Žmonėms, kuriems rodžiau šio avilio aprašymus, tik nusijuokė, gūžtelėjo pečiais, ir vienas bičiulis pasakė, kad “tai tinginiams “.
Atsitiktinai, tačiau dabar suprantu, kad nėra nieko atsitiktinio, sustikau žmogų, kuris ne tik padėjo man sukurti avilį, bet ir konsultavo mane. Rengiant avilį turėjau daug klausimų, ypač su anga, jos vieta, avilio montavimo kampais .
Bitės pirmaisiais metais daro atsargas žiemojimui, todėl medų imti geriausia tik po metų.
Pramoniniais būdais bitininkai į avilius įstato rėmelius ir po to išima, todėl bitems daugiausia laiko užima atstatyti žalą.
Jums reikės:
Medžiagos- liepa(bet nebūtinai, gali būti kiti lapuočiai) nemažiau 70 mm , nes mažiau neužtenka įprastam žemojimui. Avilio ilgis – nemažiau 120 cm. Avilio viduje pritvirtinti plintusą, kad būtų panašu į medžio kamieno vidų [1pav.]. Angą padaryti 750mm ilgio nedaeinant 30 cm dugno ir 1,5 cm pločio. Viršutinis dangtis prikaltas, apatinis atidaromas. Avilį pritvirtinti 20-30 laipsnių kampu.
1 paveikslėlis.
Bitėms reikia tik lizdo, kuris yra jų natūralioje aplinkoje, ir viskas. Tolesnis darbas gali būti tik atimti dalį medaus, vaško ir kitų labai naudingų žmoguibičių pagamintų medžiagų.
Apie bičių avilį Anastasija sakė taip:
„Būtina pagaminti avilį. Galite pasiimti medžio kamieną, praskelt per pusę ir išskaptuopti vidų. Arba pasigaminti iš lentų. Ne mažiau kaip 6 cm storio, vidinis tūris ne mažesnis kaip 40x 40 cm , ilgis 1 m 20 cm. Vidines jungtys lentų kampe pritvirtinti trikampį, kad kampai butų apvalūs. Ant jų (reechki) gali būti šiek tiek klijų, bitės patys sustiprins juos vėliau. Iš vienos pusės netsidaroma lenta, antra atidaroma. Atidaroma lenta turi buti uždenkta žolė ar skudurėliu. Šiuo audiniu irgi galima uždaryti visą dugną . Palei visą ilgį vienoju iš plokščių jungčių padaryti plyšį aukščio apie 1,5 cm, plyšiai arba viena anga neturėtų pasiekti ant veido pusės atidaromo lentos 30 cm. avilį galima įrengti bet kurioje vietoje, pastatyti ant pievoje.
Nuo žemės ne mažiau kaip 20 -25cm aukštis. Plyšių, į pietus, bet geriau jos parengti po namų stogų , tačiau turi būti tinkama ventiliacija. Tuomet žmonės netugdys bitėms skristi, ir jios nebus susierzinusios.
Avilį pastatyi kampu apie 20-30 laipsnių. Atidarymo pusės tiksliau turėtų būti apačioje.
Virš avilio turi būti stogelis nuo saulės ir lietaus.“
Anastasija dar pridurė:
„Jusų bitinikų veiksmai nėra visiškai teisingi. Man senelis pasakojo . Šiuolaikiniai bitininkai prikūrė daug skirtingų konstrukcijų avilių, ir jie numatė nuolatinį įsikišimą į bičių lizdą:nuolatinis remeliu perstatymas, žiemos metu perstato avilius su bitėmis į kitą vietą, ko negalima daryti. „
Bitės pačios pastato korius griežtai apibrėžtu atstumu vienas nuo kito, pasirūpina savimi ir ventiliacijos sistema, su savo priešų kovoja pačios ir bet koks įsikišimas pažeidžia sistemą.Vietoj to, kad rinktų medų, naujas bites augintų, jos turi atstatyti pažeidimą.
Natūraliomis sąlygomis, bitės gyvena medžių drevėse ir gražiai su visomis problemomis susidoroja pačios. Bitės yra labai svarbios. Jos efektyviausiai apdulkina visus augalus ir padidina derlingumą.
Nebūtina daryti atidaroma puse iš apačios, galima iš šonu. Nes bitės korius lipdo iš viršaus į apačią. Taip pat galima statyti ir vertikaliai-geriausia avilius pagamintus is medžio kamieno.
Sėkmės !
T.a. prierašas. Publikuojama su žodiniu autoriaus sutikimu, nors ir nepasirašytą.
Keletą kartų perskaičiau tą knygutės skyrelį. Siūlomas variantas, kurio jau mūsų seneliai atsisakė. Gulsčias kelmas.
Gi kvapnų nesubrendusį nektarą – galima lengviausiai gauti iš “Varšuvinio” ar kurio kito, jeigu nenaudoti meduvės.
Tarp kita ko iš “Varšuvinių” sukti ir tenka dar nesibrendusį, neužakiuotą, nes kitaip, medui sutirštėjus, – pernelyg daug parų išsitaško.
O kaip iš tokio avili derlių imti? Senelių “kelminiu” būdu? kitokio nematau.
Bet avilio konstrukcija šitam nelebai tinka.
Į šiuos avilius turėtų atkreipt dėmesį brangių ir mažai efektyvių kokybės schemų kūrėjai. Ir ant to pačio kurpalio sukurpt dar kokį “Natūraliom sąlygom gaunamą produktą” ar pan.
Mazai prieziuros, didesnis derlius,-kiekvienas toki avili gali tureti savo sodyboje.
[...] Bičių aviliai pagal Anastasiją [...]