>

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Jūs galite paremti BITININKĄ

Paremkite svetainę SMS žinute
Paremkite rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję šia nuoroda.
Taip pat galite paremti aukodami akimirką savo brangaus laiko - paspauskite ant reklamų.

Bičių aviliai pagal Anastasiją

            Aš tvirtai nusprendžiau, kad sukonstruosiu avilį, sukurta pagal Anastasiją. Pradėjau mokytis iš šaltinių peržiūrėtų  internete, bet neradau daug atsakymų į klausimus. Aš pats nebuvau bitininkas, turėjau miglotą idėją, kaip bitės surenka medų, kaip rūpintis jomis. Žmonėms, kuriems rodžiau  šio avilio aprašymus, tik nusijuokė, gūžtelėjo pečiais, ir vienas bičiulis pasakė, kad “tai tinginiams “.

            Atsitiktinai, tačiau dabar suprantu, kad nėra nieko atsitiktinio,  sustikau žmogų, kuris ne tik padėjo man sukurti avilį, bet ir konsultavo mane. Rengiant avilį turėjau  daug klausimų, ypač  su anga, jos vieta, avilio montavimo kampais .

            Bitės pirmaisiais metais daro atsargas žiemojimui, todėl medų imti geriausia tik po metų.

Pramoniniais būdais bitininkai į avilius įstato rėmelius ir po to išima, todėl bitems daugiausia laiko užima atstatyti žalą.

 Jums reikės:

Medžiagos- liepa(bet nebūtinai, gali būti kiti lapuočiai) nemažiau 70 mm , nes mažiau neužtenka įprastam žemojimui. Avilio ilgis – nemažiau 120 cm. Avilio viduje pritvirtinti  plintusą, kad būtų panašu į medžio kamieno vidų [1pav.]. Angą padaryti 750mm ilgio nedaeinant 30 cm dugno ir 1,5 cm pločio. Viršutinis dangtis prikaltas, apatinis atidaromas. Avilį pritvirtinti 20-30 laipsnių kampu.

  

1 paveikslėlis.

 

            

 Bitėms reikia tik lizdo, kuris yra jų natūralioje aplinkoje, ir viskas. Tolesnis darbas gali būti tik atimti dalį medaus, vaško ir kitų labai naudingų žmoguibičių pagamintų medžiagų.

Apie bičių avilį Anastasija sakė taip:

            „Būtina pagaminti avilį. Galite pasiimti  medžio kamieną, praskelt per pusę ir išskaptuopti vidų. Arba pasigaminti iš lentų. Ne mažiau kaip 6 cm storio, vidinis tūris ne mažesnis kaip 40x 40 cm , ilgis 1 m 20 cm. Vidines jungtys lentų kampe pritvirtinti trikampį, kad  kampai butų apvalūs. Ant jų  (reechki) gali būti šiek tiek klijų, bitės patys sustiprins juos vėliau. Iš vienos pusės netsidaroma lenta, antra atidaroma. Atidaroma lenta turi buti uždenkta žolė ar skudurėliu. Šiuo  audiniu irgi galima  uždaryti visą dugną . Palei visą ilgį vienoju  iš plokščių jungčių padaryti plyšį aukščio  apie 1,5 cm, plyšiai arba viena anga  neturėtų pasiekti ant veido pusės atidaromo lentos  30 cm. avilį galima įrengti bet kurioje vietoje, pastatyti ant pievoje.

            Nuo žemės ne mažiau kaip 20 -25cm aukštis. Plyšių, į pietus, bet geriau jos parengti po namų stogų , tačiau turi būti tinkama ventiliacija. Tuomet žmonės netugdys  bitėms skristi, ir jios nebus  susierzinusios.

            Avilį pastatyi  kampu  apie 20-30 laipsnių. Atidarymo pusės tiksliau  turėtų būti apačioje.

Virš avilio  turi būti stogelis  nuo saulės ir lietaus.“

 Anastasija dar pridurė:

            „Jusų bitinikų veiksmai nėra visiškai teisingi.  Man senelis pasakojo . Šiuolaikiniai bitininkai prikūrė  daug skirtingų konstrukcijų avilių, ir jie numatė nuolatinį  įsikišimą  į bičių lizdą:nuolatinis remeliu perstatymas, žiemos metu perstato  avilius su bitėmis  į kitą vietą, ko negalima daryti. „

            Bitės pačios pastato korius griežtai apibrėžtu atstumu vienas nuo kito, pasirūpina savimi ir ventiliacijos sistema, su savo priešų kovoja pačios   ir bet koks įsikišimas pažeidžia sistemą.Vietoj to, kad rinktų medų, naujas bites augintų, jos turi atstatyti pažeidimą.

            Natūraliomis sąlygomis, bitės gyvena medžių drevėse ir gražiai su visomis problemomis susidoroja pačios. Bitės yra labai svarbios. Jos  efektyviausiai apdulkina visus augalus ir padidina derlingumą.

 Nebūtina daryti atidaroma puse iš apačios, galima iš šonu. Nes bitės korius lipdo iš viršaus į apačią. Taip pat galima statyti ir vertikaliai-geriausia avilius pagamintus is medžio kamieno.

 Sėkmės !

T.a. prierašas. Publikuojama su žodiniu autoriaus sutikimu, nors ir nepasirašytą.

5 komentarai apie Bičių aviliai pagal Anastasiją

Komentuoti