>

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Jūs galite paremti BITININKĄ

Paremkite svetainę SMS žinute
Paremkite rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję šia nuoroda.
Taip pat galite paremti aukodami akimirką savo brangaus laiko - paspauskite ant reklamų.

Sausis

1. Sausio mėnesį retkarčiais aplankome bityną, patikriname, ar ramiai žiemoja bitės. Išvalome lakas nuo mirusių bičių. Jų lavonėlius surenkame į celofano maišelį ir sudeginame, nes čia pat prie lakos išmestos negyvos bitės vilios zyles, kurios trikdys bičių ramybę.
2. Atolydžio metu patikrinkite, ar nedrėgnos bičių lizdų galinės kamšos ir viršutinės pagalvės. Sudrėkusias pakeiskite sausomis, pašildydami jas kambario temperatūroje, o šlapias išdžiovinkite.
3. Netrikdykite bičių ramybės, pasiklausydami jų ūžesio per žarnelę ar ranka stuksendami į avilio šoną. Geriausia rudenį avilio laką pridengti stiklu: jeigu stiklas rasoja, vadinasi, bitės žiemoja gerai.
4. Jeigu pastebėjote, kad bitėms žiema trūksta maisto (bičių kamuolys pakilo prie pat balkelių), pasigaminkite kandi tešlos be žiedadulkių, įsukite į marlę ir pakiškite ją po pagalve, išimkite skirtuką, kad bitės galėtų prie jos prieiti.
5. Pasigaminkite ar įsigykite mažesnių meduvių (7-8 rėmelių) pavasariniam medunešiui, naujų rėmelių, atsarginių kamšų ir pagalvių.

sausis  vasaris  kovas  balandis  gegužė  birželis  liepa  rugpjūtis  rugsėjis  spalis  lapkritis  gruodis

Komentuoti