>

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Jūs galite paremti BITININKĄ

Paremkite svetainę SMS žinute
Paremkite rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję šia nuoroda.
Taip pat galite paremti aukodami akimirką savo brangaus laiko - paspauskite ant reklamų.

Vasaris

1. Vasaris – pats sunkiausias bičių žiemojimo metas. Patikrinkite, įkišę ranką po pagalve, ar lizde šilta, ar neatsirado perų. Jeigu atsirado, apšiltinkite lizdą, drėgnas pagalves ir kamšas pakeiskite sausomis, susiaurinkite lakas.
2. Neretai vasario pabaigoje, ypač po šv. Motiejaus (vasario 24 d.), dažnai atšyla, ir bitės, ypač pietietės, saulės atokaitoje gali apsiskraidyti. Tam reikia pasiruošti: nuimkite skydus ir eglišakes nuo avilių lakų, prieš lakas pabarstykite pelenų ar juodžemio, kad sniegas greičiau nutirptų. Tam reikalui tinka ir šiaudai bei pelai.
3. Stebėkite bičių apsiskraidymą – pastabiam bitininkui jis daug ką gali pasakyti: kaip žiemojo Jūsų bitės, ar stipri bičių šeima, ar yra motina ir t.t.
4. Patikrinkite, ar bitėms pakanka maisto. Prieš apsiskraidyma duokite kandi tešlos be žiedadulkių, po apsiskraidymo – su žiedadulkėmis.
5. Jeigu bitės apsiskraidė, patikrinkite bičių erkėtumą. Tai lengva padaryti, turint avilio ištraukiamą dugną. Per žiemą iškrenta apie 10 proc. negyvų erkių. Žinant kiek lizde maždaug yra bičių (viename aptūptame tarprėmyje yra apie 2 500 bičių), nesunku apskaičiuoti ir bičių erkėtumą. Jeigu erkėtumas didelis, šiltesnę dieną apibarstykite bites nuo varozės spyglių miltais, arba pagydykite bites timolu.

sausis  vasaris  kovas  balandis  gegužė  birželis  liepa  rugpjūtis  rugsėjis  spalis  lapkritis  gruodis

Komentuoti