>

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Jūs galite paremti BITININKĄ

Paremkite svetainę SMS žinute
Paremkite rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję šia nuoroda.
Taip pat galite paremti aukodami akimirką savo brangaus laiko - paspauskite ant reklamų.

Rytinis ožiarūtis

 (Galega orientalis Lam.)

Tai palyginti Lietuvoje naujas medingas ankštinis pašarinis augalas. Jo pavadinimas kilęs iš graikiško žodžio galą, reiškiančio pieną, ir ago, reiškiančio skatinti. Vadinasi, tai augalas, kuris skatina pieno primilžį, o jeigu prisiminsime, jog jis yra susijęs su ožkomis , tai reiškia, kad skatina ožkų pieno primilžį. Ožiarūčiai Lietuvoje pradėti auginti 1982 metais kaip pašarinė kultūra. Nektaringumas – 100-150 kg/ha. Pirmaisiais augimo metais gana lėtai auga, kol šaknys įsitvirtina dirvoje, antraisiais pradeda žydėti. Ypač gausiai žydi trečiaisiais ir kitais metais. Vienoje vietoje auga apie 13-15 metu. Ožiarūčiai pradeda žydėti gegužės pabaigoje ir žydi beveik visą birželio mėnesi (apie 30 dienų) plačiai atvertais žiedais, todėl bitės nektarą labai lengvai pasiekia.
Ožiarūčiams labiausiai tinka lengvos priemolio ir priesmėlio humusingos nerūgš-čios, nepiktžolėtos dirvos. Geriausiai juos sėti anksti pavasarį. Sėklos norma- 20 kg/ ha. Sėjant su antsėliu – 10 kg/ha. Ožiarūčiai auginami Akmenės. Biržų, Kauno, Klaipėdos, Varėnos, Traku rajonuose. Žydi melsvai violetiniais žiedais. Medus tamsus, gero skonio ir kvapo.
Yra žinoma ir vaistinė ožiarūčio forma (Galega officinalis L.). Žydi šviesiai žydrais arba beveik baltais žiedais. Liaudies medicinoje vartojamas kaip pieno išsiskyrimą (laktaciją) skatinanti arbata kūdikius maitinančioms motinoms, taip pat vartojamas sergant diabetu ir kaip šlapimą skatinanti priemonė.

1 komentaras apie Rytinis ožiarūtis

Komentuoti