>

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Jūs galite paremti BITININKĄ

Paremkite svetainę SMS žinute
Paremkite rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję šia nuoroda.
Taip pat galite paremti aukodami akimirką savo brangaus laiko - paspauskite ant reklamų.

Spalis

1. Spalio mėnesi patikriname paskutini kartą bičių erkėtumą. Per rugpjūti ir rugsėjį klaidžiojančios ir vagiliaujančios bitės erkių galėjo parsinešti iš kitų bitynu. Jeigu reikia, gydome skruzdžių rūgštimi arba dūminame amitrazės preparatais. Po gydymo patikriname erkėtumą.
2. Spalio antroje pusėje, o kartais ir lapkričio pradžioje bitės apsiskraido paskutnį kartą. Uždedame ant lakų groteles nuo pelių, patikriname, ar i lizdus neįsibrovė pelės.
3. Kol vidutinė paros temperatūra pliusinė, galiniu kamščių nededame. Papildomas lizdų apšiltinimas gali paskatinti motinėlę vėl pradėti dėti kiaušinėlius.
4. Kartais bitininkai prielakčius prailgina lentų skydais ar šiferio nuolauža. Patartina visa tai nuo prielakčio pašalinti, nes tai palengvina pelėms patekti į avilį.
5. Rūpinamės koriais, kad juose neįsiveistų kandys. Tvarkome rėmelius, išpjautą iš rėmeliu vašką lydome.
6. Apžiūrime avilių stogus, jų sandarumą. Patikriname, ar medžių šakos nesiekia avilių, nes jų krebždenimas trukdys bitėms ramiai žiemoti.
7. Pasižymėkite šiame kalendoriuje, kada paskutini kartą apsiskraidė jūsų bitės.
Žinodami rudeninio ir pavasarinio apsikraidymo datas, galėsite apskaičiuoti, kaip ilgai žiemojo jūsų bitės.

Spalį sodinkime medžius
Planuojant apželdinti sodybą medžiais, nereikėtu užmiršti kaštono (Aesculus hippocastanum). Tai dekoratyvus, aukštas medis. Yra įvairių jo formų. Bitininkams ypač vertinga jo rutulinė forma Umbraculifera, kurios plati laja nusileidžia iki pat žemės ir sudaro gera užuovėją aviliams. Yra raudonžiedžių ir geltonžiedžių kaštonų.
Kaštonai auga greičiau už liepas ir anksčiau už jas pradeda žydėti. Pražysta gegužės antroje pusėje ir žydi 18 dienų. Bitės iš kaštono žiedų neša morkinės spalvos žiedadulkes. Viename kaštono žiedelyje būna iki 1.7 mg nektaro, o iš hektaro kaštonų bitės gali prinešti iki 120 kg medaus.

sausis  vasaris  kovas  balandis  gegužė  birželis  liepa  rugpjūtis  rugsėjis  spalis  lapkritis  gruodis

2 komentarai apie Spalis

Komentuoti