>

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Jūs galite paremti BITININKĄ

Paremkite svetainę SMS žinute
Paremkite rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję šia nuoroda.
Taip pat galite paremti aukodami akimirką savo brangaus laiko - paspauskite ant reklamų.

Lizdo plėtimas

PAVASARINIS LIZDŲ TIKRINIMAS IR PLĖTIMAS

16 Dadano-Blato rėmų  avilyje

Po apsiskraidymo bitės apžiūrimos sužydus blindėms, nes tuomet oro temperatūra dienomis pakyla. Apžiūrima, kai oro temperatūra apie 14 – 15 C šilumos. Pagrindinis pavasarinio apžiūrėjimo tikslas – nustatyti peržiemojusių bičių būklę:
-ar yra motinėlė;
-kiek ir koks maistas;
-prireikus išplėsti lizdą.
Avilys apžiūrimas taip: išėmus šoninį apšiltinimą, iškeliama lizdo skiriamoji (diafragma). Matomas dengiamasis korys. Jame iš vidinės pusės atidengiami medaus dangteliai. Taip skatinamas bičių vystymasis ir medus nesukietėja, jeigu jis ilgiau užsiliktų

DENGIAMASIS KORYS


1, 7 Dengimieji koriai;
2, 8 Koriai
;
3, 4, 5 Koriai su perais

PIRMASIS LIZDO PLĖTIMAS

Šeštame koryje iš vidinės pusės pasirodę perai. Su perais taip pat 3 – 5 koriai. Atidengiami iš vidinės pusės ir antrojo dengiamojo (7) korio medaus dangteliai. Pagrindinai išvalomas avilio dugnas, koriai sustatomi atgal, įdedamas praėjusių metų pasiūtas korys (8). Dabar bičių motinėlei atsiranda vietos kiaušinėliams dėti dviejuose (2 ir 8) koriuose.
Dengiamuosiuose koriuose perų neturi pasirodyti – tokios šeimos dažniausiai riošiasi ruošiasi spiesti.
Lizdą praplėtus, šeimai tikslinga duoti (vakare) 0,5 l skysto cukraus sirupo. Jį galima supilti ir į duodamą pasiūtą korį, nes pavasarį iš maitintuvės bitės sirupą ima nenoriai.

 

 


1, 7 Dengimieji koriai
2, 3, 4, 5, 8  Koriai su perais
9. Pasiūtas korys
10.Dirbtinis korys

ANTRASIS LIZDO PLĖTIMAS
Įdėto vieno korio (8) motinėlei, dedančiai apie 1000 kiaušinėlių per parą, užteks savaitei, o jei antrajame (2) koryje yra vietos – 10 dienų. Todėl sužydus agrastams, lizdą reikia plėsti antrą kartą. Dabar šeimoje perų bus jau šešiuose koriuose. Reikalingi du koriai – vienas pasiūtas, kitas dirbtinis. Jie dedami tarp dengiamųjų ir perų. Šį kartą dengiamieji atidengiami iš lauko pusės. Neturint pasiūto, dedami abu dirbtiniai. Duodamus korius tikslinga supurkšti cukraus sirupu.


1, 7 Dengimieji koriai
2, 3, 4, 5, 8, 9, 10  Koriai su perais
11, 12, 13 Dirbtinis arba pasiūtas korys

TREČIASIS LIZDO PLĖTIMAS
Po agrastų sužysta kiti vaiskrūmiai ir kiaulpienės, laukuose – perkai. Palankiu oru bitės įneša  šviežio nektaro ir žiedadulkių, motinėlė didina perų kiekį. Įdėtų dviejų korių pakanka dešimčiai dienų. Per šį laikotarpį dirbtinis korys (10) atsiuvamas. Pradėjus žydėti obelims, t.y. apie gegužės vidurį, lizdas plečiamas trečią kartą dirbtiniais koriais. Prieš plėtimą pasiūtas dirbtinis korys su nedengtais perais (10) perkialiamas į lizdo vidų – laipsniškam lizdo atnaujinimui.
Įnešus į dengtų perų tarpą nedengtų, lizdas geriau vėdinamas. Kai aštuoni koriai su perais, lizdą galima išplėsti trimis dirbtiniais koriais (11, 12, 13).
Ketvirtą kartą lizdas plečiamas dirbtiniais koriais kaip ir trečią kartą. Kraštiniai rėmai su nedengtais perais perkeliami į lizdo vidurį, o vietoj jų dedami nauji. Išimamas lakos kamštis. Taip parušta šeima turi sulaukti pagrindinio medunešio pradžios.
Patyrę bitininkai paskutinio plėtimo metu uždeda ir magazinus (meduves) bet jei orai prasti, reik mokėt neįleist motinėlės į magazininius rėmus.
Nedėkite naujų dirbtinų korių kol nepasiūti anksčiau įdėti.

Komentuoti