>

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Jūs galite paremti BITININKĄ

Paremkite svetainę SMS žinute
Paremkite rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję šia nuoroda.
Taip pat galite paremti aukodami akimirką savo brangaus laiko - paspauskite ant reklamų.

XXIII

Iš bitininkų šventės sugrįžus

Janina Jankauskienė

Suvalkijoje į gražų Marijampolės apskrities Dovinės upės slėnį rinkosi XXIII Lietuvos bitininkų šventės dalyviai.

Šventė prasidėjo šv. Mišiomis Marijampolės šv. Mykolo Archangelo prokatedroje, kur pamokslą bitininkams sakė kunigas S.Puidokas. Pasimeldę už 1998 metais mirusius bičiulius, pašventinus bičių produktus, bitininkai paliko po indelį medaus šv. Mišių aukai ir labdarai. Grįžę į Dovinės Vingio parką, bičiuliai galėjo apžiūrėti avilius, nes vyko Lietuvoje naudojamų patobulintų avilių konkursas-paroda, bičių produktų ir bitininkystės inventoriaus paroda-mugė, vaikų piešinių paroda.

Lietuvos bitininkų veiklą apžvelgė doc. V.Salinka. Jis pažymėjo, kad vieno žmogaus entuziazmu ir pasišventimu 1914 metais buvo įkurta pirmoji visos Lietuvos bitininkų draugija. Jos įkūrėjas — nenuilstantis Suvalkijos žemės sūnus kunigas Jonas Pečkaitis. Lietuvos bitininkų sąjungos prezidentas Jonas Balžekas, apžvelgęs sąjungos dešimties metų veiklą, linkėjo, kad bitynai puoštų Lietuvą, bičių produktai stiprintų jos žmonių sveikatą, o bitės, lankydamos augalų žiedus, padidintų derlių. Susirinkę šventėn, bitininkai išsamiau sužinojo apie Marijampolės apskritį, bitininkų draugijas rajonuose. Taip pat šventėje dalyvavo gausus būrys svečių iš Anglijos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Švedijos, kurie pasakojo apie bitininkystės pasiekimus ir problemas jų tėvynėje. Antrąją šventės dieną aplankėme J.Basanavičiaus tėviškę Vilkaviškio rajone, taip pat pasodinome ąžuoliukų ir eglaitę, kad šie vešliai sužaliuotų, o bitės ir bitininkai gyvuotų. Lankėmės geriausiame Lietuvos vilkaviškiečio Vytauto Kieliaus bityne. Jis įkurtas Bobių kaime, Klausučių seniūnijoje, labai gražioje, iš trijų pusių miško apsaugotoje pamiškėje, kur su sūnumi bitininkas prižiūri 105 bičių šeimas. Tokių bitynų ir užsienyje reta. Šventei pasibaigus, per 40 Lietuvos bitininkų išvyko dalykinėn kelionėn į Didžiąją Britaniją ir Prancūziją. Išvykos tikslas — susipažinti su šių šalių bitininkų darbo metodais, bitininkystės firmų ir organizacijų darbu. Pasimokyti iš draugiškų Lietuvai žmonių patyrimo, pamatyti gražiausias tų šalių vietas išvyko ir telšiškiai bitininkai.

LBS jungia ne tik bitininkus, bet ir rūpinasi augančia pamaina. Dar pernai “Ūkininko patarėjo” priedas “Bitutė ratuota” skelbė vaikų piešinių konkursą, kuris tęsėsi iki šių metų pavasario. Atsiųsti vaikų piešiniai puošė stendą parko estradoje, jais gėrėjosi, aptarinėjo suvažiavusieji. Malonu, kad šiame konkurse puikavosi ir “Masčio” darželio “Bitutės” grupės vaikų piešinėliai, taip pat pavieniai tryškiečių ir mitkaitiškių darbeliai. Be to, šventės dieną įvykusiame piešinių konkurse vienuolikametis Donatas Mažeika iš Mitkaičių, nupiešęs šventės prezidiumą, pelnė antrąją vietą.

Šventės ateina, praeina, lieka jų įspūdžiai, o bitininkai grįžta prie savo darbų ir rūpesčių. Vyresniųjų bitininkų teigimu, toks geras medunešis buvęs prieš septynerius metus. Tad šie metai, nudžiuginę gausiu derliumi, kartu įspėja, kad ne kas dieną Roko atlaidai ir bitelių vaisių nevalia nuvertinti.

Komentuoti