>

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Jūs galite paremti BITININKĄ

Paremkite svetainę SMS žinute
Paremkite rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję šia nuoroda.
Taip pat galite paremti aukodami akimirką savo brangaus laiko - paspauskite ant reklamų.

Terminis apdorojimas

TERMINIO APDOROJIMO ĮTAKA MEDAUS KOKYBEI

metlerAlgirdas Amšiejus1, Honorata Danilčenko1, Elvyra Jarienė1, Maria Jeznach2, Jurgita Kulaitienė1

1Agronomijos fakultetas, Lietuvos žemės ūkio universitetas

Studentų g. 11 LT-53361 Akademija, Kauno r.

tel. (8~37) 75 22 65; el. paštas: aa@lzuu.lt; honorata.danilcenko@lzuu.lt

2Žmogaus mitybos ir vartojimo mokslo fakultetas, Varšuvos gamtos mokslų universitetas

Nowoursynowska 159, PL-02-776, Varšuva

Santrauka. Vartotojai dažniausiai pirmenybę teikia skystam ir aukso spalvos medui. Susikristalizavusiam medui suskystinti buvo panaudotas MELITHERM aparatas. Lietuvos ir Lenkijos gyventojų apklausa apie medų parodė, kad paklausesnis yra aukso spalvos (46 proc.) ir skystas (84 proc.) medus. Dažniausiai perkamas liepų (34 proc.) ir poliflorinis medus, mažiausiai mėgstamas – lipčiaus. Taigi šio darbo tikslas – įvertinti vartotojų nuomonę apie medaus populiarumą ir ištirti MELITHERM aparatu termiškai apdoroto medaus kokybę.

Tyrimams pasirinktos penkios augalų žiedų medaus rūšys – liepų, aviečių, grikių, esparceto ir miško. Iš Algirdo Amšiejaus bityno (Kauno r.) bitės buvo vežamos į skirtingas girininkijas. Specialiu lengvuoju krovininiu automobiliu rinkti nektaro šeimomis jos buvo pervežamos paryčiui. Medaus kokybinių rodiklių tyrimai atlikti 2008–2009 m. Lietuvos žemės ūkio universiteto Sodininkystės ir daržininkystės katedros Maisto technologijų bei Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo Kauno teritorijos instituto laboratorijose.

Atlikus tyrimų analizę nustatyta, kad visuose tirtuose medaus mėginiuose, ištirpintuose MELITHERM aparatu, drėgmės buvo mažiau nei nekaitintuose. Liepų ir grikių meduje diastazės aktyvumas išliko nepakitęs nei iki termiškai apdorojant, nei termiškai apdorojus, o esparceto ir miško meduje padidėjo. Palyginus įvairių rūšių medų iki tirpinant ir ištirpinus, labiausiai HMF kiekis sumažėjo esparceto meduje. Daugiau…

Komentuoti