>

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Jūs galite paremti BITININKĄ

Paremkite svetainę SMS žinute
Paremkite rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję šia nuoroda.
Taip pat galite paremti aukodami akimirką savo brangaus laiko - paspauskite ant reklamų.

Lietuvos apiterapeutų asociacija

LAA_didApiterapija (lot. apis – bitė + gr. therapeia – gydymas) – gydymo ir profilaktikos metodai, kuriuose naudojami bičių produktai ir iš jų pagaminti vaistiniai preparatai.
Šiuolaikinės apiterapijos pradžia yra laikomi 1858 m., kai prancūzų gydytojas Demarti pradėjo gydyti bičių nuodais, tačiau patys bičių produktai ir jų gydomosios savybės žinomi jau gerokai seniau. Tai paliudija ir Hipokrato (460 – 377 pr. m. e.) raštuose esantys gydymo bičių produktais (medumi, pikiu) ir bičių įgėlimais pavyzdžiai, ir Ibn Sina (Avicena) (980-1037 m.) veikale „Gydymo mokslo kanonas“ pateiktas tiesioginis gydomojo pikio poveikio nurodymas su rekomendacija kariams juo gydyti sužeidimus.
Ilgą laiką apiterapija laikytas tik gydymas bičių nuodais bei įgėlimais, tačiau ilgainiui apiterapeutų naudojamų bičių produktų sąrašas labai išsiplėtė ir dabar naudojami praktiškai visi bičių produktai: medus, bičių surinktos žiedadulkės, pikis, bičių pienelis, bičių duonelė, bičių nuodai, vaškas, tranų hidrolizatas ir kiti produktai. Iš jų gaminamos įvairios farmacinės formos – tepalai, ekstraktai, tinktūros, tabletės ir kt.
Pirmosios žinios apie bites, medų ir vašką Lietuvoje randamos tik XIII a. kronikose, tačiau apie bičių produktų reikšmę žmogaus sveikatai iki XX a. pirmoje pusėje pasirodžiusios J. Kriščiūno knygos „Bitininkystė“, kurioje pasakojama apie bičių produktų gydomąsias savybės ir pateikiamos jų vartojimo rekomendacijos, plačiai kalbama nebuvo. Visgi tikroji apiterapijos pradžia Lietuvoje –1964 m., kai A. Eviltis ir A. Lukoševičiūtė Kauno klinikų kardiologijos skyriuje pradėjo tirti šviežio bičių pienelio įtaką pagyvenusiems pacientams, sergantiems širdies ligomis. Nuo to laiko susidomėjimas bičių produktų gydomosiomis savybėmis augo, gausėjo jas nagrinėjančių mokslininkų, gydytojų, farmacininkų gretos ir 1991 m. spalį Kaune buvo įkurta Lietuvos apiterapeutų asociacija (LAA), kurios pagrindine mokslinio darbo kryptimi tapo bičių produktų ir iš jų pagamintų vaistinių preparatų poveikio žmogaus sveikatai tyrimai. Pirmuoju LAA prezidentu buvo išrinktas gydytojas Povilas Rimkus.
Vos įsikūrusi LAA savo veiklą pradėjo apiterapijos kursų ir mokslinių konferencijų organizavimu, įvairių su apiterapija susijusių leidinių spausdinimu. Dėl šių priežasčių susidomėjimas gydomosiomis bičių produktų savybėmis augo, o LAA narių gretos gausėjo ir asociacijos veiklos sritys plėtėsi. 1997 m. rudenį prie Lietuvos bitininkų sąjungos buvo įkurta Apiterapijos komisija, kurios pirmininku išrinktas dr. A. Baltuškevičius. Nuo to laiko Lietuvos bitininkų sąjunga apiterapeutų moksliniams tyrimams reikalingus bičių produktus pradėjo tiekti nemokamai, kaip labdarą.
Lietuvos apiterapeutų asociacija jau beveik dvidešimt metų dirba supažindindama visuomenę su bičių produktų nauda žmonių sveikatai, aiškindama jų vartojimo subtilybes ir gydymo paslaptis gydytojams, farmacininkams ir kitiems, tuo besidomintiems. Dauguma asociacijos narių buvo ir yra aktyvūs mokslininkai ir jų pranešimai bei straipsniai yra skaitomi ir spausdinami ne tik Lietuvos, bet ir užsienio mokslinėse konferencijose bei žurnaluose.
Šiuo metu asociacijai vadovauja prezidentė prof. dr. Jūratė Jankauskienė ir viceprezidentas Sigitas Vasiliauskas.

LAA_mazLietuvos apiterapeutų asociacija

 Žarijų g. 2B, LT-02053 Vilnius, Lietuva

apiterapija.lt@gmail.com

Komentuoti