>

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Jūs galite paremti BITININKĄ

Paremkite svetainę SMS žinute
Paremkite rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję šia nuoroda.
Taip pat galite paremti aukodami akimirką savo brangaus laiko - paspauskite ant reklamų.

VAROZĖS KONTROLĖ

VarozeKodėl reikia gydyti varozę, arba paprasčiau – naikinti varroa erkes bičių šeimoje? Todėl, kad šito nepadarius per kokius porą metų bičių šeima tiesiog išnyks ar žus žiemą ir avilys liks tuščias. Tai jokiu būdu nereiškia, kad bitės negydomos nuo šios ligos pasaulyje išnyks. Jos sugeba išgyventi ir apniktos šių parazitų (yra realus Černobylio zonos pavyzdys), tačiau šis išgyvenimo būdas (masinis spietimasis) bitininkui jokios naudos neduotų.
Pastaruoju metu erkių daroma didžiausia žala bičių šeimai pasireiškia susirgimo virusinėmis ligomis forma. Paskutinius dvejus metus tokių masinių reiškinių
Lietuvoje kaip ir nepasireiškė, tačiau tai nėra garantija jog tokia epidemija kaip buvo pavyzdžiui 2009 / 2010 metais nepasikartos vėl.
Šiame straipsnyje nėra aptarta biologiniai ar kokių tai papildomų mechaninių priemonių pagalba galimi erkių naikinimo būdai. Straipsnis skirtas tiesiog didžiajai bitininkų daugumai, kad padėti apsispręsti bei išsirinkti šiuo metu Lietuvos Respublikoje registruotas kovos prieš erkes priemones.

Daugiau: Žiūrėti PDF pdf arba Žiūrėti HTML HTML1

1 komentaras apie VAROZĖS KONTROLĖ

Komentuoti