>

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Jūs galite paremti BITININKĄ

Paremkite svetainę SMS žinute
Paremkite rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję šia nuoroda.
Taip pat galite paremti aukodami akimirką savo brangaus laiko - paspauskite ant reklamų.

Akmeniniai perai

AKMENINIAI PERAI (aspergiliozė) - infekcinė perų ir suaugusių bičių liga. Sukėlėjas – grybelis Aspergillus flavus (rečiau A.niger), augdamas absorbuoja vandenį iš organizmo, todėl perai žūva ir sukietėja. Žalingas ne tik bitėms, bet ir gyvuliams bei žmonėms. Dažniausiai pasireiškia bitynuose kuriuose mažai saulės ir daug drėgmės. Jei avilys drėgnas, grybelis išsivysto ant korių, rėmų, gyvų ir žuvusių bičių. Į avilį patenka su žiedadulkėm ir medum, perkeliant korius iš sergančių bičių sveikom. Labiausiai nukenčia vikšreliai. Grybiena apraizgo vikšrelio kūną ir įsiskverbia į jį, nuo to vikšrelis žūsta. Žuvęs vikšrelis iš pradžių būna nešvariai baltos spalvos, vėliau pasidaro pilkai gelsvas, galvutę padengia žaliai gelsvi pelėsiai, kurių tiek daug, jog nepatyręs bitininkas gali palaikyt juos žiedadulkėm, vikšrelis žūsta, virsta mumija. Per 1 – 2 dienas grybelis pasiskleidžia visu kūno paviršiumi, įgaudamas baltą atspalvį, panašų į kreidą. Sporoms susidarius, grybiena pasidaro gelsvai žalsvo atspalvio, o kartais, išsivysčius grybeliui Aspergillus niger, pajuosta. Daugiausiai sporų atsiranda prie vikšrelio galvos. Nuo šios ligos žuvusius vikšrelius bitėms labai sunku pašalinti iš akelių, todėl padengia juos pikiu.

Profilaktika - neleisti atsirasti aviliuose drėgmei, ruošiant bites žiemai, lizdo korių skaičius turi atitikti šeimos stiprumą.

Vertikalus pjūvis per akmeninių perų nužudytą lervute. Apipelijusi lervutė iš baltos pasidaro gelsva, vėn’au mėlynai žalia.
Pastaba: Aspergiliozės pelėsių grybelis pavojingas žmonėms ir gyvuliams. Aspergiliozė – sunki lėtinė plaučių ir bronchų liga, kuria susergama, susilpnėjus organizmo imunitetui (apsauga – respiratorius).

Komentuoti