>

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Jūs galite paremti BITININKĄ

Paremkite svetainę SMS žinute
Paremkite rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję šia nuoroda.
Taip pat galite paremti aukodami akimirką savo brangaus laiko - paspauskite ant reklamų.

Kalkiniai perai

KALKINIAI PERAI (askoferozė) - infekcinė suaugusių vikšrelių liga. Sukėlėjas – pelėsis Perecystis apis. Gerai vystosi +30 C temperatūroj, o sporų stadijoje labai gyvybingas. Vikšrelis užsikrečia grybeliu iš paviršiaus. Dar gyvas vikšrelis aptraukiamas grybiena, kuri atrodo lyg pelėsiai, kurie vėliau prasiskverbia į jo kūną. Nuo jų vikšrelis žūva. Dažniausiai ir greičiausiai grybelis į vikšrelio kūną patenka per virškinimo traktą. Suaugusios bitės šiai ligai yra atsparios. Užsikrėtimo šaltinis – sergantys ir žuvę perai. Užsikrėtę vikšreliai darosi gelsvai balti, apsidengia pelėsiu. Jei grybelis puola kiaušinėlį, tai pelėsis išsiplečia tik akelės dugne. Užpuolęs didesnį vikšrelį, grybelis užauga korio akelėje su kaupu, į kraštus išsiplečia pilki pelėsiai. Paskui vikšrelis išdžiūsta, netenka balto pelėsinio atspalvio ir savo išvaizda darosi panašūs į kreidos gabaliukus arba į apipelijusią bičių duoną.

Profilaktika - 1) gerai apšiltinti lizdą; 2) neleisti įsimesti drėgmei į avilį; 3)aprūpinti bites geru maistu; 4) laikyti tik stiprias bičių šeimas. Pasireiškus ligai būtina gydyti.

Atvirose akutėse matosi kalkiniai perai, žuvusios lervutės ir lėliukės

Kalkinių perų micelis (Ascosphera apis) suteikia lervutėms balsvą, apipelijusią išvaizdą.
 


Kai grybas brandina sporas, lervutės arba lėliukės spalva pakinta nuo baltos iki pilkai juodos. Mumijos būna kietos, panašios j klintis.

Labai užsikrėtusių šeimų ištrauktas iš akučių mumijas bitės dažnai palieka ant dugno bei prielakio.

Komentuoti