>

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Jūs galite paremti BITININKĄ

Paremkite svetainę SMS žinute
Paremkite rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję šia nuoroda.
Taip pat galite paremti aukodami akimirką savo brangaus laiko - paspauskite ant reklamų.

Europinis puvinys

EUROPINIS PUVINYS – infekcinė,  pradžioje nedengtų, o vėliau dengtų perų liga. Sukėlėjas – Bacterium pluton, Bacillus alvei, streptococcus apis. Dažniausia perai žūsta birželio mėn. po atšalimų,esant nepakankamai maisto ir blogam lizdo apšiltinimui. Serga bitiniai, rečiau traniniai ar motininiai 6-7 dienų amžiaus perai. Perai korio akelėse guli netaisyklingai ir būna išmėtyti tarp sveikų. Kadangi perai nevienodo amžiaus,tai korys atrodo lyg margas. Sergančių perų spalva pasikeičia – iš pradžių būna gelsvi, pilki, pagaliau paruduoja. Pūvančių perų masė netąsi, kvapas rūgštus, odelė silpna, prie korio akelių truputį prilimpa tik ligai įsisenėjus. Negydant paprastai bitės žūsta.

Tai ankstyva europinio puvinio infekcijos stadija. Atviruose  sergančiuose peruose pro lervutės odelę matosi trachėjos.
 

Europiniu puviniu apsikrėtę perai gali būti atvirose ir dengtose akutėse. Bitėms darbininkėms pašalinus žuvusias ar nesveikas lervutes, perai koryje atrodo išsibarstę

Atvirose akutėse žuvusios lervutės būna gelsvos arba pilkšvos spalvos, susisukusios netaisyklingomis pozomis. Jos gali gulėti ant akutės dugno, sienelių, prie akutės viršaus.
 

Horizontaliame akutės pjūvyje parodyta žuvusi, sudžiūvusi į žvyną, nebūdingoje padėtyje ant akutės dugno gulinti lervutė.
 

Tai įsisenėjęs europinis puvinys. Žuvusios lervutės guli už prakiurdytų dangtelių. Masė ne tokia lipni kaip amerikinio puvinio, ją iškrapštyti galima tik po truputį.
 

1 komentaras apie Europinis puvinys

Komentuoti