>

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Jūs galite paremti BITININKĄ

Paremkite svetainę SMS žinute
Paremkite rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję šia nuoroda.
Taip pat galite paremti aukodami akimirką savo brangaus laiko - paspauskite ant reklamų.

Avilio gamyba

 

PAPRASČIAUSIO 16 DADANO – BLATO RĖMŲ 2 MAGAZINŲ AVILIO GAMYBA

Avilių būna visokių – didesnių, mažesnių, plonasienių, šiltųjų, daugiaaukščių ir tt.  Kiekvienas bitininkas pats pasirenka avilių konstrukciją priklausomai nuo bitininkavimo sąlygų ir kitų įvairių veiksnių. Čia pateiktas paprasčiausio 16 rėmų Dadano – Blato rėmų 2 magazinų šilto avilio gamybos aprašymas. Tokį avilį gali padaryt kiekvienas turintis nors minimalių staliaus darbų įgūdžių. Panašūs aviliai Lietuvoje itin paplitę, tik kartais daromi 25 rėmų.

Padidinti

Pirmiausia išpjaunami 4 tašai 640×50x50

 

Prie tų tašų prikalamos lizdo vidaus lentelės (galima naudot atsparią vandeniui 1 cm fanerą) Vienam ruošinyje neužmirškit per vidurį išpjaut 240×12 ertmę lakai.

Padaromas avilio dugnas(5 cm gylio dėžutė) 640xKD (KD- kintamas dydis – 450mm plius abiejų ruošinių storis)

Prie dugno pritvirtinami ruošiniai. Kuo tiksliau stenkitės pataikyt lizdo vidų – 450mm dugno dėžutė užpildoma šiltinančia medžiaga (putoplastu, spaliais, popierplokšte ar kt.) ir užkalama. Kalami avilio šonai. Reikėtų ypatingai atkreipt dėmesį į lizdo statmenumą ir matmenis – ir viršuj turi būt 450 mm, galima net pasigamint šobloną (stčiakampį 450×360) Laka pratesiama iki avilio šono (50mm) Šoninės (lizdo) dėžutės užpildomos šiltinančia medžiaga ir apkalamos.

Pritvirtinam prielaktį, virš jo stogelį, prie dugno galima pritlirtint kojeles, padarom dangtį (patariama su 10 mm laisvumu) Dantį reikėtų padent skarda ar kita vandeniui nelaidžia medžiaga. Taip pat patariama apskardint avilio kampus. Avilį nudažom geltonai, mėlynai ar baltai

Pagaminam 2 diafragmas, 16 lizdo bei 30 magazino rėmų ir 2 magazino dėžes (155×635x450) Jei lizdą dengsit lubelėm, padarykit lubelių lenteles.Galima dengt storu brezentu ar kita stora, tvirta medžiaga.

p.s. man antro magazino prireikia gan retai, bet vis tik patarčiau pasigamint iš karto abu.

Darant avilius, reikia žinoti:

  • Kad bitės pikiu neprilipdytų rėmų prie avilio sienų, jie nuo sienų turėtų būt per 7-8 mm. Jei rėmas bus toliau kaip 10mm nuo sienos, tai tarp rėmo ir sienos bitės pasiūs korius.

  • Kai ant lizdo uždedamas magazinas arba antras aukštas, tai tarpas tarp viršutinių ir apatinių rėmų turėtų būti apie 8 mm, kitaip bitės rėmus sulipdys.

  • Tarpai tarp korių arba rėmų lizde turi būti 12 – 13 mm

 

 

 

STANDARTINIS AVILYS DADANO – BLATO RĖMAIS

9 komentarai apie Avilio gamyba

Komentuoti