>

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Jūs galite paremti BITININKĄ

Paremkite svetainę SMS žinute
Paremkite rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję šia nuoroda.
Taip pat galite paremti aukodami akimirką savo brangaus laiko - paspauskite ant reklamų.

Natūralūs spiečiai

Mūsų krašte bitės pradeda spiesti birželio viduryje.  Tai nereiškia, kad ankstyvesni spiečiai negalimi.  Apie ankstyvų spiečių naudą byloja sena vokiečių bitininkų patarlė:
Gegu
žinio spiečiaus vertė kaip vežimas šieno, birželinio kaip riebaus gaidžio, o liepos – bevertis.
Ankstyvieji spi
iai būna stipresni (2-3 kg), o apgyvendinti iki rudens išvysto normalias šeimas ir netgi prineša medaus.  Tokio spiečiaus bitės labai darbingos.  Teigiama, kad pirmalakiai išskrenda su senomis motinėlėmis.  Antralakiai ir kiti išspiečia su jaunomis, nevaisingomis motinėlėmis, kartais spiečiant jos ir susiporuoja.  Spiečiai būna silpni, tik 100-200 g. Todėl mažesnius kaip 1,5 kg spiius tikslinga jungti po du arba pridėti prie silpnesnės šeimos.  Spiiai jungiami pro bičių koštuvą, kad nepatektų antroji motinėlė.  Praktiškai didesnė tikimybė sugauti pirmalakius spiečius, nes jie su senomis motinėlėmis susimeta kur nors bityne arba arti jo.  Tai pastebi savininkas ir susisemia.
Labai patogu, kai bit
ės susimeta kur nors po medžio šaka. Tuomet paprasta susemti.  Jeigu medis nevertingas, spiečius pernešamas tiesiog su nupjauta šaka.  Pasiskleidusi tarp šakų spiečių susemti sunkiau. Reikalinga patyrusio bitininko pagalba ir tam tikros priemonės. Spietinė įkeliama prie spičiaus, diduma bičių į ją nušluojama arba nusemiama mediniu šaukštu.  Vėliau, padūminus, jeigu motinėlė papuola į spietinę, likusios bitės sueina prie kitų ir motinėlės.  Smulkūs spiečiai, ypač pakibę po šakomis ir aukštai, surenkami spiečių rinktuve. Susemtas spiečius laikomas iki vakaro, Po to suleidžiamas į paruoštą avilį.  Spiečiaus bitėms tikslinga duoti pasiūtus ir dirbtinius korius.  Jeigu jų nepakanka, galima pritvirtinti bent siauras korio juosteles rėmo viršuje. Bitės, suleistos į tuščius rėmus, suskersuoia korius.
Kiek spiečiui duoti korių, nusako spiečiaus masė svarais + 2. Pavyzdžiui, spiiaus masė 2 kg, arba 4 svarai.  Vadinasi, reikės 6 korių.
Spiesdamos b
itės medaus gurklelius prisigeria maiso.  Bitės masė apie 100 mg, o spiečiaus bitės – 140 mg, kilograme būna apie 7000 bičių. Suleistas į avilį spiečius bent tris dienas nemaitinamas cukraus sirupu, nes bitės, prisigėrusios pilnas medaus pūsleles, gali pakartotinai. išspiesti.  Kad bitės nepabėgtų, pririšamos”: į lizdą įdedamas korys su nedengtais perais.
Nat
ūralaus spiečiaus įsigijimas – pats pigiausias kelias pradėti bitininkauti. Todėl galima planuoti jų atskridimą iš anksto, paruošiant savo gyvenvietėje (ar pamiškėje) spiiaus gaudyklę,.  Paprasčiausia yra, kuomet korio gabalas arba pats rėmelis su koriu pakabinamas kur nors medyje po šaka arba pavėsinėje. Jeigu sodyboje yra senų avilių, galima paruošti vieną iš jų. lšvalius įdedami 2-3 šviesūs koriai (nors labiau vilioja tamsūs, bet juos puola vaško kandys), ant jų užlašinama po lašą melisos aliejaus.  Kvapas vilioja lankuoles, atvedančias spiečių.  Autorius tuo būdu per dvejus metus sulaukia vieno spiečiaus.  Kai kas mažus avilius ar tiesiog specialiai pagamintas viliokles įkelia į medį. (žr. pav.)
Per savait
ę po spiečiaus apgyvendinimo bites tikslinga apdoroti ir nuo erkių, nes šeimoje dar nėra dengtų perų
.

Komentuoti