Gerbiami bičiulai,

Kreipiuosi į Jus paskatintas labai nemalonių paskutinių pašnekesių. Jūs jau be abejo girdėjote apie tai, kad daug žmonių alergiški bičių sugėlimams, kai kuriems tai yra mirtinai pavojinga, dar daugiau yra bičių bijančių. Į mane kreipiasi daug žmonių, prašydami padėti išspręsti panašią problemą: kaimynų bitės trukdo gyventi visavertį gyvenimą be baimės ir šoko. Dažnai jie pasiryžę kraštutinėms priemonėms, kad apgintų savo teisę į normalų gyvenimą. Manau, dauguma iš mūsų saugodami savo šeimą pasinaudotų visais galimais būdais panaikinti pavojaus šaltinį. Tad prašau visų bičiulių patiems nesislėpti po įstatymų spragom, gerbti kitų teisę į gyvenimą ir nedauginti bičių priešų (nes paskui negalim suvokti, kodėl kažkam kilo ranka sudeginti ištisą bityną, kodėl randam savo avilius išvartytus ar šeimas sunaikintas). Neleiskim, kad išnyktų pagarba mūsų darbui, pomėgiui, bitėms. Padėkim suprasti savo bičiuliams, kad jų užsiėmimas niekam trukdyti neturi, padėkim, jei patys nesugeba, susitvartkyti bitynus, nes, jei kreipsim dėmesį tik į savo interesus, netiesiogiai prisidėsim prie bitininkystės naikinimo ir paskui rėksim, kad kaltas kažkas kitas, kažkas nieko nesupranta ar pan. Nekaskim sau duobės, ir kitiems to daryti neleiskim.

LIETUVOS RESPUBLIKOS GYVŪNŲ GLOBOS, LAIKYMO IR NAUDOJIMO ĮSTATYMAS 1997 m. lapkričio 6 d. Nr. VIII-500 Vilnius
5.3. Savininkai privalo garantuoti, kad gyvūnų ir pavojingų gyvūnų auginimas ir laikymas nekels grėsmės žmonių ramybei, sveikatai, gyvybei, nuosavybei, nepažeis kitų asmenų teisių ir interesų.

Kol bičių nevadins augalais, tol ir jų sąvininkams galios šis įstatymas. Nebent priimi tik savo įstatymus...

Tautvydas Bloznelis

P.s. Jeigu prisiš--- savo kieme, nereikia kaltint kitų, kad apie tai kalba.

‡ Lithuania on line

Tinklapio autorius

Pakeitimai 2008.03.27
AJ Studija - tinklapių kūrimas visiems prieinamomis kainomis ELPAMA - kavos,arbatos,gaiviųjų gėrimų gamybos-pardavimo automatai BITININKO struktūrinis lapas
Griežtai draudžiama BITININKE paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti BITININKĄ  kaip šaltinį.
Copyright © 2004  "AJ Studija"