Apis Sejny

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
Paremkite svetainę SMS žinute
Arba rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję žemiau esančia nuoroda. Padarysit gerą darbą ir dar nuolaidą gausit. hostingas su 10% nuolaida Dedikuoti.lt serveriai Domenai 20 % pigiau

Bičių gydymas 2012

Sigitas Uselis
PRAKTIŠKI PATARIMAI KOVOJE SU VAROZE 2012 m.          ico_word  MS Word versija

Naikinimo būdas Variantas Naikinimo priemonė Panaudojimo laikas Kiekis vienai  bičių šeimai                                                     Komentaras
 Tik ankstyvas  A  Varostop  Po medaus išėmimo, nuo rugpjūčio mėn.  2 – 4 juostelės, priklausomai nuo šeimos stiprumo bei užsikrėtimo laipsnio Ankstyvas būdas naudingas tuo, kad jei erkių kiekis vasaros antroje pusėje yra netoli kritinės ribos, tai tokiu būdu užkertamas kelias šeimos žuvimui jau gal net ir rudenį. Jeigu šio kritinio kiekio atveju erkių naikinimas yra atidedamas vėlesniam rudeniui, tai būna taip, kad ir pati bičių šeima šio momento nebesulaukia.  Juosteles laikyti iki tol, kol pasibaigs perai!
B Apistan Tas pats 2 juostelės Šis būdas brangesnis, labai gerai veiks, jei nėra šeimoje atsiradusių atsparių erkių piretroidams*
  Ankstyvas + vėlyvas     Varostoparba Apistan BeeVital arbaVaridol  Nuo rugpjūčio mėn.  Spalio ar lapkričio mėn.  Minimum 2 juostelės  15 ml šeimai (Beevital) 2 – 3 lašai  (Varidol) Tai maksimalus erkių naikinimo būdas, leidžiantis išvengti nuostolių jau rudens pradžioje, o vėlyvu naikinimo būdu sunaikinamos erkės, kurios gal jau atsparios juostelėms (piretroidams) bei tos erkės, kurios patenka į šeimą jau rudenį, bitėms plėšikaujant iš kitų bitynų, nusilpusių nuo varozės.  BeeVital patartinas mėgėjams, turintiems kelias ar keliolika šeimų, o dideliems bitynas pigiau būtų Varidol
    Tik vėlyvas  A  BeeVital Pasibaigus perams,  panaudoti ne mažiau 2 kartus, pvz. spalio pradžioje ir po to lapkričio pradžioje  15 ml vienam kartui Šį būdas naudotinas tuo atveju, kai vasaros antroje pusėje esat įsitikinęs ar bent  nesimato plika akimi kokių tai rimtesnių varozės ligos požymių (erkė ant bitės, bitė be sparnelių, ant lakos išmestos negyvos bičių lėliukės), rodančių, kad erkių kiekis nėra didelis. Taip pat šiuo būdu sunaikinamos atsparios piretroidams erkės. Efektyvumas geresnis, kai šeimoje lieka mažiau bičių, todėl nereikia bijoti jo vėliau panaudoti.
 B  Varidol Pasibaigus perams, panaudoti ne mažiau 2 kartus, pvz. spalio pradžioje ir po to spalio pabaigoje  2 – 3 lašai vienai šeimai vienam kartui Apibūdinti galima taip – pigu ir stipriai veikia, tačiau būtina laikytis visų saugumo priemonių, išdėstytų naudojimo instrukcijoje, nes kitu atveju gali būti pavojingas ir paties bitininko sveikatai. Saugant bičių imunitetą, nebūtina jį kasmet naudoti, užtektų kas 2 – 3 metai, jei nesimato realios varozės grėsmės. Per šias pertraukas naudoti švelnesnes priemones.
Ekologinis (tik ankstyvas)   Skruzdžių rūgšties paketai Po medaus išėmimo, nuo rugpjūčio mėn.  2 paketai Šis būdas reikalauja daugiau darbo ir labai svarbu, kad būtų  vidutinė aplinkos temperatūra tarp +15 – +25ᵒC. Šiaip šis būdas retai naudojamas tik vienas, reikia dar po to ir vėlyvo erkių naikinimo.
Ekologinis (ankstyvas + vėlyvas)    Skruzdžių rūgšties paketai Po medaus išėmimo, nuo rugpjūčio mėn. 2 paketai Privalumas yra tame, kad nesusidaro arba sunaikinamos erkės, atsparios piretroidams (juostelėms), tačiau bendras erkių naikinimo efektyvumas yra mažesnis ir per 4 – 6 metus gali susidaryti jau kritinis erkių kiekis.
BeeVital Spalio pabaiga 15 ml šeimai

*Piretroidai – bendras cheminių medžiagų, paralyžuojančių nervinės sistemos veikimą, pavadinimas

ico_word  MS Word versija

UAB “Bičių Austėja”
Šaltupio g. 24 Anykščiai
El.p.: austeja.u@is.lt
Lietuvos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos licenzija Nr. IVF-DP-28 išduota 2009.04.23
Dėl vaistų ir preparatų naudojimo ir artimiausios įsigijimo vietos klausti tel. 8-699-18861
Sigitas Uselis

1 komentaras apie Bičių gydymas 2012

  • Henrikas

    Perskaičiau Vdmanto Pileckio ir Gintauto Švirmickio straipsnius apie ekologinių priemonių tyrimus kovoje su erkėmis. Mane sudomino pelyno, čiobrelių ir tujų augalų dūmų panaudojimo galimybes. Ruošiuosi pritaikyti savo praktikoje. Knygelėje “kišeninė bitininko enciklopedija” rašoma apie krienų šaknies panaudojimą kovoje su erkėmis. Rašoma:įmamos smulkios krienų šaknelės, nuopjovas,lupynas ir išdžiovinamos,kurios vėliau pilamos į dūminę ant degančių puvenų žarijų. Apžiūrint biteles, jos apdūminamos krienų dūmais. Sekančia dieną ant prielakio autorius rado negyvų erkučių sluoksnį.Krienų imama 3-4 gr. Ar negalima būtų atlikti šio kovos su erkėmis metodo pas mus Lietuvoje ir paskelbti tyrimo rezulttus “Bitininko” internete.
    Pagarbiai bitininkas mėgėjas Vytautas. el.p. vgerasimavicius@gmail.com

Komentuoti