>

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Paremkite svetainę SMS žinute
Arba rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję žemiau esančia nuoroda. Padarysit gerą darbą ir dar nuolaidą gausit. hostingas su 10% nuolaida Dedikuoti.lt serveriai Domenai 20 % pigiau

Galima išmokti…

 

Dėl medaus galima ir kalbą išmokti

Tarptautinė mokslininkų komanda išsiaiškino, kad milijonus metų atskirai evoliucionavusios bičių rūšys, siekdamos bendros naudos, lengvai įveikia bet kokius “kultūrinius barjerus”.
 Apie naują maisto, vandens šaltinį ar tinkamą gyvenamąją vietą bitės savo gentainėms praneša sudėtingais sparnų „šokiais”. Nustatyta, jog skirtingų rūšių bitės atsiskyrė labai seniai, ir jų „šokiai”, kuriuose užkoduota informacija, taip pat gerokai skiriasi.
 Australijos nacionalinio universiteto mokslininkas Shaowu Zhang sumanė išsiaiškinti, ar skirtingų rūšių bitės gali suprasti viena kitą nepaisant to, jog milijonus metų evoliucionavo atskirai. Jis sumanė apgyvendinti viename avilyje kiniškas “vaškines” (Apis cerana cerana) ir europietiškas namines bites (Apis mellifera ligustica).
 „Bitės – žvalgai praneša savo gentainėms apie reikiamo objekto išsidėstymą šokio trukmės ir krypties pagalba. – sako S. Zhang. – Šokio trukmė labai susijusi su bičių rūšimi ir skiriasi, net jei atstumas iki reikiamo objekto yra tas pats, o rūšys gyvena vienoje ir toje pačioje aplinkoje”. Galima sakyti, kad skirtingų rūšių bitės kalba skirtingomis „kalbomis”.
 Šiame tyrime Vokietijos, Kinijosi ir Australijos mokslininkai pirmą kartą dvi skirtingų rūšių bičių kolonijas dirbtiniu būdu sujungė su viena kiniškosios bičių rūšies motinėle. Beje, gamtoje skirtingų rūšių bitės yra agresyviai nusiteikusios viena kitos atžvilgiu.
 Po 50 dienų europietiškosios bitės pradėjo suprasti kinietiškajį žvalgą, ir atvirkščiai.
 „Bičių kalba” – vienas iš labiausiai ištirtų vabzdžių komunikacijos priemonių, tačiau visgi čia slypi dar nemažai siurprizų”, – teigia Shaowu Zhang.

Komentuoti