Apis Sejny

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
Paremkite svetainę SMS žinute
Arba rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję žemiau esančia nuoroda. Padarysit gerą darbą ir dar nuolaidą gausit. hostingas su 10% nuolaida Dedikuoti.lt serveriai Domenai 20 % pigiau

BIČIŲ IR PESTICIDŲ DVIKOVA DAR NEBAIGTA

Rima Kazakevičienė
2018-01-23
Gali būti, kad Europos Komisija iki pavasario nesuspės priimti galutinio sprendimo dėl bitėms ir kitiems vabzdžiams pavojingų pesticidų – neonikotinoidų grupės veikliųjų medžiagų turinčių beicų – tolesnio naudojimo.

Kretingos draugijai „Bitė“ – amžiaus jubiliejus

Audronė PUIŠIENĖ
Mūsų žmonės 2018-01-19
Šie, 2018-ieji, metai – jubiliejiniai Kretingos bitininkų draugijai, kuri, prieš 100 metų įkurta brolio pranciškono Jeronimo Pečkaičio, buvo iki dabar veiklą tebevystančios Lietuvos bitininkų sąjungos užuomazga.

Azijos širšė Europoje

Europoje yra 1590 invazinių nariuotakojų rūšių, kilusių iš kitų žemynų ir pasaulio regionų. Ekspertai ekonominę žalą žemės ūkiui, daržininkystei, žmonių sveikatai ir gyvūnams dėl šių naujokių buvimo Europoje vertina daugiau nei 10 milijardų eurų. Ir ši suma neapima išlaidų, susijusių su karantino įvedimu, žala dėl maisto ir kitų prekių importo apribojimų. 200-300 mln. Eurų kasmet [...]

Varozės kontrolė 2018 m.

Sigitas Uselis
2018 m. sausis

Kol kas pasaulyje neatrandama tokių varoa erkių naikinimo priemonių, kurios veiktų garantuotu šimtu procentu. Daugelio tokių priemonių efektyvumas yra visai netoli minėto šimto, bet tik tuomet, kai sumaniai naudosime skirtingų cheminių grupių rotaciją.

„Medaus pusryčiai“ Trakuose

Trakuose prie gražaus Totoriškių ežero kranto, atokiau nuo miesto šurmulio, jaukioje kavinėje lapkričio 18d.  vyko Medaus pusryčiai. Bitininkų draugija ir VšĮ Trakų neįgaliųjų užimtumo centras, vykdydamas ,,Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiams bendruomenėje‘‘ projektą trakiečius, sveikatos įstaigų vadovus, ir kitus svečius kuriems medus pasirodė saldesnis už šeštadienio miegą, vaišino per vasarą bičių padovanotomis gėrybėmis: medumi, žiedadulkėmis, propolio [...]

Medus be dokumentų apkarto

2017 m. lapkričio 16 d.
Edita KARKLELIENĖ
2,6 to­nos – toks kie­kis Lie­tu­vo­je įsi­gy­to me­daus kaip rei­kiant ap­kar­to Lat­vi­jos pre­kei­vei Tat­ja­nai Ma­sen­ko ir jos pa­sam­dy­tam vai­ruo­to­jui Gun­čiui Klūn­gai. Me­dų be do­ku­men­tų į Lat­vi­ją iš Lie­tu­vos ga­be­nu­siam G. Klūn­gai gre­sia bau­da, o T. Ma­sen­ko ga­li pra­ras­ti vi­są dau­giau nei pust­re­čios to­nos sve­rian­tį kro­vi­nį.

Įdomu

Bitininkams pasiūlė spiečių. Nuvykę pamatė neeilinį Lietuvoje vaizdą.

Šveicarija: netikėtas medaus tyrimo rezultatas

WWW.LSVEIKATA.LT
2017-10-13
Nešatelio universiteto ekspertai tyrė pesticidų kiekį 198 medaus mėginiuose iš visų žemynų. Nustatyta, kad 75 proc. mėginių yra bent vienos rūšies neonikotinoido (insekticidų klasės). Daugiau nei dviejuose penktadaliuose mėginių buvo dvi ar daugiau šios cheminės medžiagos, apie 10 proc. – keturi ar penki.

Vilniuje išnuodytas bitynas

Vilniuje išnuodytas bitynas su 40-čia bičių šeimų, pasekmes patirs viso Vilniaus regiono bitininkai
Naktį iš penktadienio į šeštadienį Vilniuje įvyko neįprastas nusikaltimas: Pavilnio rajone, Belmonto parke, nežinomas piktadarys ar piktadariai pasitelkę chemines medžiagas išnuodijo 40 bičių šeimų.

6 priežastys keist cukrų į medų

Galvoje bręsta mintis, jog atėjo metas keisti cukrų į medų? Šešios priežastys, pridėsiančios motyvacijos.
Medus neskatina svorio augimo. Taip yra dėl to, kad medus pasižymi puikia savybe – šiek tiek atidėti vadinamojo alkio hormono grelino išsiskyrimą organizme.