>

200l_drumParduodam naujas ir naudotas statines medui.
8-656-24761

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Jūs galite paremti BITININKĄ

Paremkite svetainę SMS žinute
Paremkite rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję šia nuoroda.
Taip pat galite paremti aukodami akimirką savo brangaus laiko - paspauskite ant reklamų.

DRAUDIMAS MULČIUOTI ATSISUKO PRIEŠ BITININKUS

Violeta Gustaitytė
2021-04-29
Žemės ūkio ministerija, nusprendusi drausti mulčiuoti žolę pievose ir ganyklose, tvirtina, kad toks spendimas naudingas ne tik aplinkai, bet ir kovoje su vadinamaisiais sofos ūkininkais, kurie nieko negamindami, nesukurdami jokios pridėtinės vertės gaudavo išmokas. Tačiau dėl tokio sprendimo gali nukentėti bitininkai – jie yra dalies taip iki šiol tvarkytų pievų savininkai, kurie už tai [...]

Amšiejaus patikrintas receptas gydyti bitėms

Arūnas Milašius
2021 m. kovo 13 d.
Šiemet bitės apsiskraidė pakankamai anksti, tačiau ne visi bitininkai pradžiugo tuo, ką rado aviliuose.
Bitininkas ir mokslininkas Algirdas Amšiejus sako, kad tradiciškai Lietuvoje bitės apsiskraido per Juozapines, kovo 19 d. tačiau šiemet jos iš avilių išskrido vasario 27–28 d. Tai labai anksti, nors tokių atvejų yra buvę ir anksčiau.
Skaityti daugiau…

Mirė žinomas bitininkas Jonas Balžekas jaunesnysis

BNS 2021.01.04
Eidamas 68-uosius metus po ligos mirė žinomas Lietuvos bitininkas, mokslininkas Jonas Balžekas jaunesnysis, BNS pirmadienį pranešė jo šeima.
J. Balžekas jaunesnysis buvo Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro Žemdirbystės instituto Bitininkystės sektoriaus vedėjas, Lietuvos Bitininkų sąjungos valdybos narys, Lietuvos – Švedijos draugijos narys.

Senovinės bitininkystės tradicija įamžinta kolekcine moneta

2020 08 19
Šiandien Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia kolekcines 10 eurų sidabro ir 1,5 euro vario ir nikelio monetas, skirtas drevinei bitininkystei, iš serijos „Lietuvos gamta“, pradėtos leisti 2002 m.

Gamtos staigmena – albinosės bitės

LINA DRANSEIKAITĖ
SEKUNDĖ
Žiemą pražydusios žibuoklės – palyginti menkas gamtos pokštas. Panevėžio rajone gyvenantis bitininkas Juozapas Rimantas Lisauskas juokauja, kad iš netikėtumo jam net žandikaulis atvipo, kai atidaręs savo avilį išvydo netikėtą vaizdą – viduje dūzgiančias albinoses bites. Senjoras suka galvą, iš kur tokia gamtos staigmena. Tiesa, per jo šešis bitininkavimo dešimtmečius tai jau ne pirmas kartas, [...]

Bitynas po balkonu

Vilnietei po daugiabučio balkonu anūkas pastatė bičių avilius – dūgzti dėl to ėmė kaimynai
Arūnas Dumalakas ,
„Lietuvos rytas“
Architektų gatvės 101-asis namas Lazdynuose šiomis dienomis dūzgia kaip bičių avilys tiesiogine prasme. Mat viena pirmojo aukšto daugiabučio gyventoja užsigeidė medaus ir atsivežė du avilius.

Chuliganus pričiupti padėjo kameros

Biržų girioje medų kopinėjo ir avilius siaubė barsukai
Detektyvas Biržų rajone. Nuniokoti bičių aviliai, po visą bityną išmėtyti sugadinti koriai su medumi. Biržų giros pašonėje bityną turintis bitininkas pamanė, kad į atokų bityną įsisuko niekdariai. Miško chuliganus pričiupti padėjo pastatytos vaizdo kameros. Paaiškėjo, kad Biržų girioje medų kopinėjo – barsukai.
Žiūrėti įrašą

BITĖS ĮSIŪBUOJA MEDUNEŠĮ

„Dzūkijoje daugėja bičių šeimų, jas prižiūrėti vis dažniau ryžtasi jaunimas“, – pastebi Alytaus bitininkų draugijos pirmininkas Juozas Eimutis Petrauskas. Pasak bičiulio, Alytaus rajone skaičiuojama apie 4 tūkst. bičių šeimų, draugijai priklauso 142 bitininkai. Daugeliui tai laisvalaikio pomėgis arba galimybė puoselėti sveikatą tausojantį kaimo verslą. Pareigingi bičiuliai ir lengva žiema sudarė sąlygas pavasarį ir sezono pradžią [...]

Pavasaris bites vertė galvoti ne apie medų

Pavasarinis medus šiemet bus brangesnis
Jeigu pernai mėgavomės išties labai šiltu ir tolygiai į vasarą perėjusiu pavasariu, šie metai – jau ne tokie dosnūs gero oro. Gana ilgai trukusios šalnos, sunkus sniegas, didelis vėjas ir vėsus oras – tokia šių metų pavasario realybė. Bitėms, panašu, toks pavasaris taip pat ne prie širdies – jos savo darbelių [...]

Apie varozės kontrolę 2020 metais

Sigitas Uselis, 2020 m. gegužė
INFORMACIJA TIEMS, KAS NORI GAUTI ATSAKYMUS IŠKARTO

Visi Lietuvos Respublikoje registruoti veterinariniai preparatai prieš varozę yra pakankamai efektyvūs prie vienos svarbios sąlygos, kuri vadinasi rotacija.