>
Apis Sejny

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Paremkite svetainę SMS žinute
Arba rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję žemiau esančia nuoroda. Padarysit gerą darbą ir dar nuolaidą gausit. hostingas su 10% nuolaida Dedikuoti.lt serveriai Domenai 20 % pigiau

Kur kreiptis, jei ūkininkas be įspėjimo nupurškė lauką ir žuvo bitės

Kur kreiptis, jei ūkininkas be įspėjimo nupurškė lauką ir žuvo bitės ir kokių reikalavimų turi laikytis žemdirbiai.
Antanas Paliutis, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Vyriausiasis veterinarijos gydytojas-valstybinis veterinarijos inspektorius atsakė į DELFI klausimus apie tai, kokių reikalavimų turi laikytis ūkininkai ir bitininkai, kad netektų reikšti abipusių pretenzijų.
Daugiau…

SBA grupė įkurdins bites ant valdomų verslo centrų bei įmonių stogų

Siekdama prisidėti prie nykstančių bičių išsaugojimo viena didžiausių šalies verslo grupė SBA imasi iniciatyvos ir ant valdomų verslo centrų bei įmonių įkurdins bičių avilius. Pirmosios bičių šeimos ant pastatų stogų Klaipėdoje ir Kaune apsigyvens jau po pusantros savaitės.
Kiek vėliau jos bus įkurdintos ir kituose miestuose.

Nežinomi chemikalai sugriovė dešimtmetį kurtą verslą

Ignas Kareckas, kartu su žmona Kauno rajone jau dešimtmetį kuriantis modernų bityną, šį pavasarį atsimins kaip vieną iš baisiausių.
Prieš kelias dienas atvažiavęs aplankyti savo šeimų žmogus pamatė, jog dviejuose iš šešių skyrių bitės apnuodytos. Tiksliau ten laikytos 53 šeimos labai susilpnėjusios, nežinia ar išliks iki rudens. Tikėtis, kad šį sezoną neš medų neverta.
Daugiau…

Bitininkai kviečiami teikti paraiškas

2019 05 06
Gegužės 13–31 d. bitininkai kviečiami teikti paramos paraiškas pagal Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2017–2019 metų programos priemonę ,,Medaus fizinių ir cheminių savybių analizė“.

Radviliškio rajone vandalai pražudė aštuonias bičių šeimas

Radviliškio rajone, Užpurvių kaime, vandalai išvartė kelis bičių avilius. Aštuonios bičių šeimos žuvo.
Policija praneša, kad tarp balandžio 17 dienos 12.00 val. ir balandžio 23 dienos 11 val. Radviliškio rajone, Užpurvių kaime, sodyboje, buvo surengta egzekucija bitėms.
Vandalai išvartė vyrui, gimusiam 1985 m., priklausančius 9 bičių avilius. Dėl to žuvo 8 aviliuose gyvenančios bičių šeimynos. Skaičiuojama savininko [...]

Sunkūs laikai Lietuvos bitininkams: dėl išgyvenimo ir kainų kovoja su ukrainiečiais

Lietuvos bitininkai, spaudžiami pigesnio importo ir vidaus konkurencijos, ieško būdų, kaip išgyventi.
Nors kol kas masinio pasitraukimo iš šio verslo nėra, tačiau prognozuojama, kad ne visi atlaikys, nes šiandien ne vieno gana didelio bityno sandėliuose dar guli didelis kiekis neparduoto pernykščio medaus, o sezonas ir naujas medsukis prasidės po kelių savaičių. Kol kas negelbsti ir eksportas [...]

Bitininkų nerimo pavasaris – kokios grėsmės

Rekordiškai ilgas pavasaris kelia nerimą bitininkams. Bitės apsiskraidė, tačiau kol kas neturi iš kur atnešti maisto.
Daugiau…

Natūralus motinėlės apvaisinimas

Ištrauka iš filmo “Daugiau nei medus”

Daugiau nei medus

Gana įdomus filmas apie bites ir bitininkavimą. (2014)
Больше чем мед (RU)
More Than Honey (EN)

BITININKAI NENORI PODUKROS VIETOS

Rima Kazakevičienė
2019-03-09
Lietuvoje apie 8 tūkst. bitininkų kasmet prisuka daugiau kaip 4 tūkst. tonų medaus. Tačiau dėl to bičių laikytojai laimingesni nesijaučia – jie vienbalsiai tvirtina, kad sunkiausia jiems – ne prižiūrėti bites, jas išsaugoti, bet realizuoti bičių suneštą lietuvišką medų.