Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
Paremkite svetainę SMS žinute
Arba rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję žemiau esančia nuoroda. Padarysit gerą darbą ir dar nuolaidą gausit. hostingas su 10% nuolaida Dedikuoti.lt serveriai Domenai už 25 Lt

Žiedadulkės

„Atsargiai, bitės!“ arba ką reikia žinoti bičių augintojams

Norėti auginti bites neužtenka – privalu žinoti ir tam tikras taisykles. Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyrius skelbia bičių laikytojams aktualią informaciją.

Sode atrado įspūdingą gamtos darinį

Rūta Levickaitė,
www.GRYNAS.lt 2015 m. birželio 11 d.
GRYNAS.lt redakcija gavo skaitytojo Dainiaus laišką, kuriame vyras pasidalino radiniu sode. Vyro namus aplankė bičių spiečius. Panašų nutikimą pasakoja apturėjusi ir kita skaitytoja Liuda. Bitininkas pataria, kaip tokiais atvejais geriausia elgtis ir ką galima daryti, o ko geriau nė nebandyti.

Bitininkai įspėja apie pavojingą reiškinį

www.lrt.lt
2015 m. birželio 2 d.
Nors pesticidais savo laukus ūkininkai turėtų purkšti tik po 21 val., kai bitutės jau miega, to dažnai nesilaikoma, todėl miršta chemikalais apsinuodijusios bitės. Taip tvirtina Žemdirbystės instituto Bitininkystės sektoriaus vedėjas Jonas Balžekas.

Darbas meistrą giria

Vilniaus rajone, tuoj už Eitminiškių gyvenvietės, Žarniškių viensėdyje, prieš 15 metų pradėjo kurtis Teresė ir Kazys Sadauskai. Tuomet tai buvo plyno lauko investicija, o dabar yra kur akis paganyti, daug ko pasimokyti.

Ūkininkai nenori pyktis su bitėmis

balandžio 23, 2015
Žemės ūkio ministerijos informacija
Artėjant vasarai, ūkininkams vis aktualesnis tampa klausimas dėl tinkamo augalų apsaugos produktų naudojimo. Dažniausiai pažeidimai nustatomi intensyvaus augalų žydėjimo metu, kai laukuose dūzgia bitės, o ūkininkai susiruošia purkšti savo laukų. Žemės ūkio ministerija primena, kad žemės naudotojų ir bičių laikytojų pareigos numatytos Augalų apsaugos produktų įvežimo, vežimo, saugojimo, naudojimo, tiekimo [...]

Nuvirto 14 mln. bičių gabenantis sunkvežimis

Neįprastas įvykis JAV keliuose. Nuo kelio nuvirto 428 avilius, kuriuose buvo 14 mln. bičių, gabenęs sunkvežimis. Avarijos likvidavimas prasidėjo neįprastai – pirmiausiai darbo ėmėsi bitininkai ir tik po to kelininkai ir nuvilkimo specialistai pradėjo sau įprastus veiksmus.

Bičių cheminis genocidas. Ką daryti?!

Visą gyvenimą bitininkavau tėviškėje ekologiškoje aplinkoje, kurią, nutolusią nuo pagrindinių kelių, apsuptą miškais, galėčiau vadinti bičių rojumi. Bet štai…

Šiltos dienos ragina skubėti

Meilutė Močiškytė
Bitininkystės konsultantė
Kovas – ypatingas mėnuo bičių gyvenime. Pirmą pavasario mėnesį koriuose atsiranda perų. Tačiau svarbiausia, kad kovą bitės apsiskraido.

Bitėms geriausia likti savo namuose

Arvydas Praninskas
Prie vietinės aplinkos įpratusios medunešės bitės kur kas geriau prisitaikiusios prie gyvenimo ir išlikimo sąlygų nei iš užsienio įvežamos bičių šeimos, nustatė Danijos mokslininkai. Pasaulis be bitelių būtų daug skurdesnis ne tik perkeltine, bet ir tiesiogine prasme: vien tik [...]

Su meile vaikams ir bitėms keliaus po Lietuvą

VL žurnalistė Nijolė Baronienė
Kauno lopšelio-darželio „Daigelis“ pedagogai, stengdamiesi nuo mažų dienų paskatinti vaikus sveikai gyventi, parengė ir įgyvendino projektą „Medučio kelionė į darželį“, kuris vėliau tapo tęstiniu projektu „Medučio kelionė į Kauną“. Medaus kelionė prasidėjo praėjusių metų rudenį, kai dr. Algirdas Amšiejus apsilankė Kauno lopšelio-darželio „Daigelis“ priešmokyklinėje „Bitučių“ grupėje.