Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
Paremkite svetainę SMS žinute
Arba rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję žemiau esančia nuoroda. Padarysit gerą darbą ir dar nuolaidą gausit. hostingas su 10% nuolaida Dedikuoti.lt serveriai Domenai už 25 Lt

Žiedadulkių kiekybinė ir kokybinė analizė skirtingos botaninės kilmės meduje

Dr. Justinas Kretavičius
Daugelyje mokslinių straipsnių iki šiol medaus kilmė botaniniu požiūriu apibrėžiama tiriant jame esančias žiedadulkes. Pagal tai skirstoma, koks medus: monoflorinis ar poliflorinis. Jei vieno augalo žiedadulkių kiekis viršija 45% – medus monoflorinis ir vadinamas to augalo rūšimi. Tačiau daug mokslininkų ir tyrėjų neatsižvelgia į meduje esantį bendrą žiedadulkių kiekį, o analizuoja esančias žiedadulkes [...]

Užrašas etiketėje – „Bičių medus“, o indelyje – cukraus sirupas?

AUDRĖ SRĖBALIENĖ
2016-01-23
Medaus kokybė žmonėms vis dar kelia daugybę mįslių. Žiemą peršalimo ligoms gydyti dažnas jo perka vildamasis, kad medus kartu su vaistažolių arbatomis padės įveikti kosulį.
Tačiau nusipirkęs turguje medaus vaistams dažnas vartotojas suabejoja, ar medus tikras. O gal tai tik bevertis dirbtinis medus, pagamintas iš cukraus? Galbūt tai falsifikatas, gautas pusvelčiui įsigytą kinišką medų sumaišius [...]

Paskaitos Kaune 2016 m. vasario 27-28

2016 m. vasario 27-28 dienomis Kaune, S.Lozoraičio g. 13 (KTU Inzinerijos licejuje), vyks šios paskaitos:
2016-02-27 Kultūrinių augalų panaudojimas bitininkystėje – Dr. Justinas Kretavičius
2016-02-28 Bičių selekcijos principai – Dr. Justinas Kretavičius
2016-02-27 Sėkminga kova su varoatoze – Jovita ir Ramūnas Lange
2016-02-28 Bitininkystė – saldus noras ar pilkas nusivylimas? – Jovita ir Ramūnas Lange
Kaina vienai dienai: 18,00 EUR, [...]

Žemaitijos regiono bičiuliams – įspūdžiai iš Apimondijos ir gausybė patarimų

Audronė PUIŠIENĖ
2016-01-08
Baigiantis metams, Lietuvos bitininkų sąjungos Kretingos skyrius, vadovaujamas Augusto Latako, surengė paskaitą-seminarą, į kurį susirinko ir kitų Žemaitijos regiono rajonų bitininkai. Besidalindami savaisiais rūpesčiais ir džiaugsmais, besidomėdami bitininkystės inventoriaus naujovėmis, bitininkai paaukojo medaus produktų Lietuvos apiterapeutų tiriamiesiems darbams, o renginio svečias docentas mokslų daktaras Algirdas Amšiejus su bičiuliais aptarė bitininkystės aktualijas bei pasidalino įspūdžiais [...]

Bičių nuodai bus naudojami gydant vėžį

Profesorius Sanuelis Wickline’as iš Vašingtono universiteto ir jo kolegos paskelbė, kad bičių nuodai taps pagrindu naujiems preparatams nuo vėžio, artrito, širdies ir kraujagyslių bei infekcinių ligų.
Mokslininkai ištyrė bičių nuodų poveikį. Naudodami melitiną – pagrindinį bičių nuodų komponentą – jie sukūrė baltymus, kuriuos bus galima įsodinti į liposomines dalelytes – smulkiausias kapsules, sukurtas nanotechnoligijų metodu. Jos [...]

Gruodis bityne

Gruodžio mėnesį prasideda kalendorinė žiema. Oro temperatūrai nukritus žemiau nei 13 °C šilumos, bitės pradeda koncentruotis koriuose, tose vietose, kur neseniai išsirito perai ir pradeda formuoti žiemos kamuolį.

Nustatyta, kad stiprios bičių šeimos į kamuolį pradeda formuotis aplinkos temperatūrai esant 7 °C šilumos, vidutinio stiprumo – 10 °C šilumos, o silpnos šeimos – 13 °C šilumos.

Vagystė Jonavos rajone: dingo 9 aviliai su bičių šeimomis

Linksmavietės kaime – visai nelinksma: iš moters sodybos pavogti 9 aviliai su bičių šeimomis. Žala viršija tūkstantį eurų.
Kauno apskrities VPK informuoja apie lapkričio 22 dieną gautą apvogtos 52-jų metų moters pranešimą.
Laikotarpiu nuo lapkričio 8 dienos 12 valandos iki lapkričio 21 dienos 19 valandos Jonavos rajone, Linksmavietės kaime, pavogti 9 aviliai su bičių šeimomis.
Padaryta 1 080 eurų žala.
http://www.15min.lt

Lietuviškos bitės jau išnyko: kuo dėti žmonės?

2015-11-22
Justinas ADOMAITIS ŪP“ korespondentas | Ūkininko patarėjas
Reliatyvumo teorijos kūrėjas Albertas Einšteinas prognozavo, jog išnykus bitėms po ketverių metų tokio paties likimo sulauks ir žmogus. Šalies mokslininkai teigia, jog lietuviškos bitės iš tikrųjų prašapo. Bitininkystės verslas grindžiamas laisvalaikio pomėgio principais, nereglamentuojamas nacio­naliniu įstatymu, iš svetur remiamas kaip alternatyvi veikla.

Lietuvos bitininkai kviečiami teikti paraiškas

Bitininkystės sektoriaus atstovai nuo š. m. lapkričio 23 d. iki 2016 m. sausio 8 d. gali kreiptis paramos pagal Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2014–2016 metų programos priemones.
Skirta paramos suma programai įgyvendinti 2016 metais siekia 624 462 Eur.

Mikės Pūkuotuko svajonė

ŽIŪRĖTI