>
Apis Sejny

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Paremkite svetainę SMS žinute
Arba rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję žemiau esančia nuoroda. Padarysit gerą darbą ir dar nuolaidą gausit. hostingas su 10% nuolaida Dedikuoti.lt serveriai Domenai 20 % pigiau

Darbai bityne: kaip išsirinkti motinėlę, ar dar nevėlu formuoti naujas šeimas

Didysis medunešis jau baigiasi. Persiritus vasarai į antrąją pusę, bitėms tinkamų žiedų nedaug – piktžolės ir pavieniai žiedeliai. Bitynų sezonas baigiamas, jis tęsiasi tik grikių medaus mėgėjams, nes žydi grikiai ir čia bitutės plušės iki rudens.
Tad vieniems reikia vežti bites į ganyklas, tiems kas neveža į žydinčius laukus, pats laikas pasikeisti motinėles arba suskubti į [...]

Kaune pirmieji išbandė kauniečių sukurtą technologiją: stebėjo miesto bites

Kaune išsuktas pirmasis ant verslo centro Vienybės aikštėje stogo apgyvendintų bičių medus. Per porą mėnesių ant BLC stogo gyvenusios miesto bitės į 2 avilius Kaune prinešė per 30 kilogramų medaus.

Tyrimo rezultatai: miesto bičių medus – puikios kokybės

lrytas.lt
Lietuvos miestuose įsikūrusiose įmonėse ir ant verslo centrų stogų suneštas medus yra toks pat kokybiškas, kaip ir surenkamas kaimiškose vietovėse. Tai patvirtino tyrimai, atlikti Nacionaliniame Maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute. Gavus tokius rezultatus prie miesto bičių projekto „Susibičiuliaukime!“ dar aktyviau kviečiamos jungtis ir kitos verslo įmonės bei organizacijos.

Puiki iniciatyva: olandai 316 autobusų stotelių pritaikė bitėms

Pasaullį sužavėjo įspūdinga olandų idėja. Olandai visame pasaulyje yra pagarsėję dėl savo meilės gamtai, o paskutinė įgyvendinta iniciatyva Utrechto mieste peržengė į kitą lygmenį.
Šiame mieste buvo specialiai įrengtos net 316 žaliųjų autobusų stotelių, kurių stogai apželdinti įvairiais augalais.
Daugiau…

Ištyrė, kaip per Saulės užtemimą elgiasi bitės: skirtumai akivaizdūs

lrytas.lt
Antradienį, liepos 2 d., įvyko Saulės užtemimas, deja, nematomas Europoje (stebėti jį galima buvo tik nedidelėse Čilės ir Argentinos teritorijose), tačiau šia proga mokslininkai dalinasi netikėtu reiškiniu, atrastu prieš porą metų.

Azijos širšės Britanijoje

Britanijai gresia mirtinai pavojingų vabzdžių invazija
Kai kuriose Jungtinės Karalystės dalyse jau pastebėtos Azijos širšės, kurių įgėlimas žmogui gali būti mirtinas. Teigiama, kad dabartiniai orai yra itin palankūs šiems vabzdžiams veistis, tad šalis gali susidurti su jų antplūdžiu.

„Utenos trikotažas“ imasi miesto bitininkystės – ant savo stogo įkurdino bičių šeimas

2019 birželio 19
Siekiant prisidėti prie pasaulyje nykstančių bičių išsaugojimo, „Utenos trikotažas“ prisijungė prie SBA grupės iniciatyvos ir savo teritorijoje apgyvendino dvi bičių šeimas. Bitės įkurdintos ant vieno iš įmonės pastatų stogo.

Apie varozės gydymą 2019 metais

Sigitas Uselis
2019 m. birželis
Bendra apžvalga
Jeigu 2017 metų bičių intensyvaus gyvenimo sezonas nebuvo labai palankus erkių populiacijai didėti, tai 2018 – ų metų analogišką laikotarpį šiuo atžvilgiu laikyčiau vidutiniu: erkių prisidaugino nei labai daug nei labai mažai.

Tarptautinio bendradarbiavimo projekto „Bitės – Medus – Žmonės“ siekis – skatinti bitininkystės sektoriaus augimą

Dzūkijos kaimo plėtros partnerių asociacija ( Dzūkijos VVG) kartu su partneriais pradėjo įgyvendinti tarptautinio bendradarbiavimo projektą „Bitės – Medus – Žmonės“.

Bitininkystė mieste: aviliai keliasi ant stogų

Petras Lingė
Aplinkosaugininkai skelbia pavojų: pasaulis gali atsidurti arti katastrofos, nes masiškai nyksta bitės. Ligos, žemės ūkyje naudojami chemikalai, nepaaiškinamos bičių šeimų žūtys verčia galvoti, kokių priemonių imtis joms išsaugoti. Ar čia gali padėti miesto bitininkai, paplitę pasaulio didmiesčiuose ir pirmuosius avilius ant stogų keliantys Lietuvoje?