Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
Paremkite svetainę SMS žinute
Arba rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję žemiau esančia nuoroda. Padarysit gerą darbą ir dar nuolaidą gausit. hostingas su 10% nuolaida Dedikuoti.lt serveriai Domenai už 25 Lt

Žiedadulkės

Varozė 2014

VAROZĖS KONTROLĖ 2014 metais
Sigitas Uselis 2014m. kovas

• Pastaruoju metu tiktai varozės liga retai bepražudo bičių šeimas, nes tiesiog nespėja… Šeimos dažniausiai ir per palyginti trumpą laiką žūsta dėl virusinių ligų, kurias išplatina didesnis nei minimalus (atitinkamai pagal metų laiką) šeimoje esančių varoa erkių kiekis.

Bitės virš Everesto

Mokslininkai ištyrė, jog bitės gali skraidyti aukštesniame nei Everesto kalnas aukštyje
Mokslininkai nustatė, jog alpinės bitės turi gebėjimą skraidyti didesniame aukštyje negu Everesto kalno viršūnė.
Bitės negali išgyventi stingdančio šalčio sąlygomis Everesto viršūnėje, tačiau mokslininkai iš Kalifornijos universiteto sumodeliavo žemo deguonies kiekio bei reto oro tankio sąlygas – kokios būna aukštikalnėse, – kad ištirtų bičių skrydžio pajėgumų [...]

Brangiausias medus

Kiek kainuoja brangiausias pasaulyje medus?
5000 eurų už kilogramą – tokią sumelę tektų pakloti už brangiausią pasaulyje medų. Šis ypatingas medus kopinėjamas 1800 metrų gylio oloje Saricay ir slėnyje Turkijoje, rašo odditycentral.com.

Parama bitininkams

Nauja paramos bitininkams banga leis atnaujinti įrangą
Iki šiol naudojęsi parama aviliams atnaujinti, smulkūs bei vidutiniai bitininkai artimiausius kelerius metus galės investuoti ir į naują techninę įrangą. Jiems už įrangos įsigijimą bus kompensuojama 70 proc. kainos.

Pigesnis dyzelinas

Grybų, bičių ir gyvulių augintojams – pigesnis dyzelinas
BNS inf. 2014-01-08
Vyriausybė trečiadienį nusprendė, kad akcizu neapmokestinamą dyzeliną galės įsigyti ne tik augalų, bet ir gyvulių bei grybų augintojai, bitininkai.

Parama

Parama bitininkystės sektoriui pasinaudoja vis daugiau bitininkų
Šalies bitininkai įsisavina jiems skirtas lėšas pagal Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2011–2013 m. programą. Iš viso per 2011–2013 m. programinį laikotarpį bitininkystės sektoriui išmokėta beveik 6 mln. litų paramos.

Duonelės kūlimas

Tris išradimus užregistravęs verslininkas: lietuviai išmokė pasaulį išgauti itin vertingą produktą
Rūta Levickaitė, www.GRYNAS.lt
2014 m. sausio 7 d.
Bičių duonelė tapo pretekstu lietuviams užpatentuoti tris įrenginius, kurie palengvina šio produkto paėmimą iš korių paėmimą bei apdorojimą. Patentus gavusios bendrovės „Wilara“ direktorius, bitininkas ir inžinierius Gediminas Olsevičius įsitikinęs, kad bičių duonelė yra unikalus produktas, apie kurį žino tikrai [...]

Informacija bičių laikytojams

Informacija bičių laikytojams, ketinantiems teikti paraiškas pagal Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2014–2016 metų programos priemones „Techninė pagalba bitininkams ir jų grupėms“, „Avilių transportavimo į ganyklas racionalizavimas“ ir „Bičių šeimų atnaujinimas“.

Žiedadulkių pašalinimo įtaka rektalinių liaukų aktyvumui ir bičių šeimos žiemojimo kokybei *

Medunešių bičių rektalinių liaukų funkcionavimas, kaip kompensacinis-prisitaikomasis saugos mechanizmas besikeičiančiose ekologinėse, mikroklimatinėse sąlygose, įtakoja šeimos išlikimą žiemojimo laikotarpiu. M.Žerebkin nustatė, kad rektalinių liaukų katalizės aktyvumas rudenį padidėja ir išlieka aukštas, kol tiesiojoj žarnoj kaupiasi ekskrementai.

Vandens ir riebalų kiekio kitimas bitės kūne žiemojimo periodu

Itin svarbus etapas bičių šeimos gyvenime- pasiruošimas žiemojimui ir žiemojimas. Šiuo periodu iš pagrindų keičiasi šeimos gyvenimo būdas,  vyksta bičių organizmo fiziologinia pokyčiai. Todėl bičių organizmo fiziologijos tyrimai žiemos ir ankstyvo pavasario periodu leidžia prognozuoti tolesnę šeimos būklės ir vystymosi dinamiką.