Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
Paremkite svetainę SMS žinute
Arba rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję žemiau esančia nuoroda. Padarysit gerą darbą ir dar nuolaidą gausit. hostingas su 10% nuolaida Dedikuoti.lt serveriai Domenai už 25 Lt

Vaistas nuo paralyžiaus, autizmo ir vėžio. Ar įmanoma Lietuvoje?

Palestinietis Ratebas Samouras kasdien sulaukia apie pustrečio šimto pacientų, kurie skundžiasi įvairiausiais negalavimais: nuo plaukų slinkimo iki cerebrinio paralyžiaus ar vėžio. Tačiau jis – ne gydytojas ir ligoninėje niekuomet nedirbo, pranešė reuters.com.

„BAYER“ RAGINAMA NEBEGAMINTI BITES NAIKINANČIŲ PESTICIDŲ

2016-05-02
Vokietijos agrochemijos ir vaistų gamybos milžinei „Bayer“ penktadienį buvo įteikta 1,4 mln. žmonių pasirašyta peticija, kuria bendrovė raginama nebegaminti pesticidų, dėl kurių mažėja pasaulinė bičių populiacija.

BIČIŲ LAIKYTOJUS PRIVALU INFORMUOTI, KADA BUS PURŠKIAMI LAUKAI

2016-04-22
Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė pasirašė įsakymą „Dėl augalų apsaugos produktų įvežimo, vežimo, saugojimo, naudojimo, tiekimo rinkai taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo“.

Bitė iš daržovių ir vaisių

Bitė iš daržovių ir vaisių – menininkės siunčiamas pavojaus ženklas
2016-04-05
Dažnai žymių žmonių portretus iš maisto kurianti menininkė Jolita Vaitkutė šį kartą iš vaisių bei daržovių sukūrė bitę – šiuo darbu ji atkreipė dėmesį į nykstančias bites.

Rezonanso terapija bitėms

Daktaras Janas Laurensas tikina radęs būdą, kaip išgydyti bites ir apsaugoti žmoniją nuo nelaimės
Eilę metų bičių mirtingumas mūsų planetoje didėja. Mokslininkai skelbia, kad jų išnykimas nuo Žemės paviršiaus yra reali grėsmė, kuri turėtų katastrofiškų pasekmių žmonijai. Netradicinius gydymo metodus propaguojantis Janas Laurensas šeštadienį Vilniaus Dramos teatre vykstančioje konferencijoje „TEDxVilnius“ papasakojo, kaip per kelerius metus panaudojant [...]

Mažas vabalėlis grasina Europos bičių ūkiams

Kaimo laikraštis
2016 m.
Mokslininkai ne veltui aušina burnas, kad įsivežame bičių kenkėjus, – kalba Metų bitininkas, Žemės ūkio rūmų bitininkystės konsultantas Juo­zas JANKAUSKAS. – Būtent taip Europoje atsirado mažasis avilio vabalas, kurį mūsų kalbininkai siūlo vadinti žvig­vabaliu.

Melisopalinologija (Žiedadulkių tyrimas)

Suderinti melisopalinologijos metodai
( Harmonized methods of melissopalynology )

Medus – ir maistas, ir vaistas

Medus iš tiesų yra didelė gamtos dovana žmogui. O vasara – metas, kai visapusiškai galime stiprinti sveikatą: grynas oras, saulutė, vanduo, švieži vaisiai, uogos ir daržovės. Ir taip norisi ne tik sustiprėti, bet ir pasiruošti atsargų žiemai iš savo užaugintų ar miške surinktų vasaros gėrybių – sveikai, kuo mažiau apdorojant.

Žiedadulkių kiekybinė ir kokybinė analizė skirtingos botaninės kilmės meduje

Dr. Justinas Kretavičius
Daugelyje mokslinių straipsnių iki šiol medaus kilmė botaniniu požiūriu apibrėžiama tiriant jame esančias žiedadulkes. Pagal tai skirstoma, koks medus: monoflorinis ar poliflorinis. Jei vieno augalo žiedadulkių kiekis viršija 45% – medus monoflorinis ir vadinamas to augalo rūšimi. Tačiau daug mokslininkų ir tyrėjų neatsižvelgia į meduje esantį bendrą žiedadulkių kiekį, o analizuoja esančias žiedadulkes [...]

Užrašas etiketėje – „Bičių medus“, o indelyje – cukraus sirupas?

AUDRĖ SRĖBALIENĖ
2016-01-23
Medaus kokybė žmonėms vis dar kelia daugybę mįslių. Žiemą peršalimo ligoms gydyti dažnas jo perka vildamasis, kad medus kartu su vaistažolių arbatomis padės įveikti kosulį.
Tačiau nusipirkęs turguje medaus vaistams dažnas vartotojas suabejoja, ar medus tikras. O gal tai tik bevertis dirbtinis medus, pagamintas iš cukraus? Galbūt tai falsifikatas, gautas pusvelčiui įsigytą kinišką medų sumaišius [...]