>

200l_drumParduodam naujas ir naudotas statines medui.
8-656-24761

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Jūs galite paremti BITININKĄ

Paremkite svetainę SMS žinute
Paremkite rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję šia nuoroda.
Taip pat galite paremti aukodami akimirką savo brangaus laiko - paspauskite ant reklamų.

Bites žudo GMO

Medų nešančios bitės apdulkina kone trečdalį Šiaurės Amerikos žemės ūkio kultūrų, pradedant vaisiais ir uogomis, tokiais kaip persikai, obuoliai, vyšnios, braškės, baigiant Kalifornijos migdolais. Nuo bičių apdulkinimo priklauso apie 90% šių augalų. Vadinasi, be šių vabzdžių su derliumi galime atsisveikinti. Nekalbant jau apie medų ir gėles.

Kovas bityne

Meilutė Močiškytė,
Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos bitininkystės konsultantė
Kovo mėnesį svarbiausi įvykiai bičių gyvenime – perų atsiradimas ir bičių apsiskraidymas. Skirtingais metais bitės apsiskraido labai nevienodu laiku. Būna, kai tai įvyksta jau vasaryje, o kartais bitės apsiskraido tik balandžio pradžioje.

Keliauk kitaip: Drevinė bitininkystė Musteikoje

2011 Lapkričio mėn. 23 d.
Kuomet jau visur bitės gyvena aviliuos, čia Dzūkijoj dar išlikusios drevės, kaip dzūkai sako dravės (taip dzūkai vadina medį su jame iškaltomis drevėmis). Ir išlikusi gyva drevinės bitininkystės tradicija. Drevinės bitininkystės laikotarpiu dravė su bitėmis priklausė tam, kuris pirmas ją rado. Savininkai savo draves žymėdavo tam tikrais ženklais, iškirstais drevinio medžio [...]

Birželis – spiečių metas

2011-06-02
Meilutė Močiškytė,
LŽŪKT bitininkystės konsultantė
Dažnai birželio pradžioje būna nemedunešis, trunkantis apie dvi savaites. Šiemet jis prasidėjo kiek anksčiau, jau gegužės pabaigoje. Gegužės viduryje sušilus orams, stiprios bičių šeimos prinešė nemažai nektaro. Dabar išryškėjo visos nevisavertės, silpnos ir nutranėjusios bičių šeimos. Tokiose šeimose, kur yra daug bičių darbininkių, reikėtų pakeisti motinėles.

Keičiame bičių motinėles

Meilutė Močiškytė,
LŽŪKT bitininkystės konsultantė
 
Bičių motinėles geriausiai keisti kas dveji metai, nes tuomet jos yra produktyviausios: deda daugiausia kiaušinėlių, iš kurių išsirita bitės darbininkės, prinešančios daug medaus. Dažniausiai bitininkai motinėles keičia tik tada, kai jos lieka traninės arba visai žūsta. Tada bičių šeima jau būna nusilpusi, aviliuose atsiranda traninių bičių, kurios būna agresyviai nusiteikusios prieš naują [...]

Pirmasis medus parodo, ko vertas bitininkas

 Dieviškas pirmo medaus kvapas atperka visus bitininko vargus ir nerimą, bemieges naktis. Jis suteikia sveikatos ir vilties, kad bityne viskas bus gerai. Bet ir dabar ne kiekvienas pavasarinio medaus išsuka. Posakis „meduvės neuždėsi, medaus neturėsi“ dar nepaseno.

Gegužė bityne

2011-05-05
Sušilus orams, paskutinėje balandžio dekadoje bitės labai aktyviai skraidė ir gerai išnaudojo karklų medunešį. Gegužę pražysta visi pavasario augalai. Bitės būna labai aktyvios, tad bitininkui svarbu laiku suspėti išplėsti lizdus pasiūtais ir dirbtinais koriais.

Islandija. Ledo, ugnies… ir bičių šalis.

Charles and Karen Lorence
Wisconsin USA
Paminėjus Islandiją, vaizduotė pradeda piešti nesibaigiančius ledynus ir sniegu padengtų kalnų grandines. Bet Islandija toli gražu ne sniego ir ledo žemė.
Islandija randasi 66 laipsnių platumos, panašiai kaip Aliaska. Bet Golfo srovė klimatą daro daug švelnesnį, nei butų galima tikėtis taip toli šiaurėje. Taigi, Islandijoje žiemą temperatūra panaši, kaip Niujorke, vidutinė vasarą [...]

Kaip apsiginti nuo svetimų bičių?

„Šiemet pradėjau savarankiškai bitininkauti. Rudeniop mane apkaltino kaimynas: atseit mano bitės užpuolę ir pražudę jo bites. Kaip man apsiginti?“ – rašo Steponas Markevičius iš Eržvilko. Tokių nusiskundimų redakcija gauna nemažai.
Konsultuoja bitininkas dr. Algirdas Amšiejus

Metai baigiasi, bičių bėdos – tęsiasi

Dr. Vytautas Kublickas
Vos prasidėjus bičių žiemojimui, pasigirdo nelinksmų žinių apie avilius palikusias šeimas.
Visame pasaulyje bandoma išsiaiškinti, kodėl nyksta bitės. Įvardijamos įvairios priežastys: senos ir naujos bičių ligos, fiziologines organizmo savybes keičiantys genetiškai modifikuoti organizmai, kiti kenksmingi aplinkos veiksniai. Jie veikia kompleksiškai, silpnina imuninę bičių sistemą.