>

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Jūs galite paremti BITININKĄ

Paremkite svetainę SMS žinute
Paremkite rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję šia nuoroda.
Taip pat galite paremti aukodami akimirką savo brangaus laiko - paspauskite ant reklamų.

Geriau už šunį

VL archyvo nuotrauka

VL archyvo nuotrauka

2010-11-03
Bitės turi labai gerą uoslę. Aplinką jos tiria savo antenomis ir atpažįsta daugybę kvapų. Pasak mokslininkų, bičių uoslė geresnė nei šunų.
Ši savybė gali būti įvairiai pritaikoma praktiškai. Didžiojoje Britanijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose mokslininkai bites moko atpažinti sprogiąsias medžiagas. Paruošti vabzdžiai talkina uostuose, minų ieškotojams. Kaip ir kiekvienas kitas kūnas, mina skleidžia kvapą, tam tikrų medžiagų patenka į dirvą, orą. Bitės mokomos jį atpažinti – tam kurį laiką į jų maistą pridedama būdingo kvapo, taip jos įpratinamos jo ieškoti.
         
Bitės įtvirtinamos tam tikruose laikikliuose ir pratinamos iškišti liežuvėlį, kai tik prie jų antenų prikišamas tam tikras kvapas. Jau po vieno dviejų apmokymų bitės ima reaguoti tik į šį kvapą, jį įsimena visam gyvenimui.
         
Oro uostuose, masinio susibūrimo vietose nešiojami tam tikri detektoriai, kurių viduje yra bitės. Joms pro tam tikrą vamzdelį pateikiamas kvapas, kompiuteriu registruojamas atsakas. Tokie testai padeda išvengti teroro aktų.
         
Bites galima pasitelkti ir medicinoje, diagnozuojant ligas. Pagal iškvėptą orą bitės gali atpažinti sergantį žmogų, pvz., tuberkulioze, kai pats žmogus  požymių dar nejaučia, nereaguoja kiti diagnostikos aparatai. Naminės bitės tuo pačiu principu gali būti pasitelkiamos maisto pramonėje, gesti pradėjusiems produktams nustatyti.
         
Bičių uoslės tyrimai buvo atliekami ir Lietuvoje, Ekologijos institute. Bitės turi labai gerą uoslę. Aplinką jos tiria savo antenomis ir atpažįsta daugybę kvapų. Pasak mokslininkų, bičių uoslė geresnė nei šunų.
Ši savybė gali būti įvairiai pritaikoma praktiškai. Didžiojoje Britanijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose mokslininkai bites moko atpažinti sprogiąsias medžiagas. Paruošti vabzdžiai talkina uostuose, minų ieškotojams. Kaip ir kiekvienas kitas kūnas, mina skleidžia kvapą, tam tikrų medžiagų patenka į dirvą, orą. Bitės mokomos jį atpažinti – tam kurį laiką į jų maistą pridedama būdingo kvapo, taip jos įpratinamos jo ieškoti.
         
Bitės įtvirtinamos tam tikruose laikikliuose ir pratinamos iškišti liežuvėlį, kai tik prie jų antenų prikišamas tam tikras kvapas. Jau po vieno dviejų apmokymų bitės ima reaguoti tik į šį kvapą, jį įsimena visam gyvenimui.
         
Oro uostuose, masinio susibūrimo vietose nešiojami tam tikri detektoriai, kurių viduje yra bitės. Joms pro tam tikrą vamzdelį pateikiamas kvapas, kompiuteriu registruojamas atsakas. Tokie testai padeda išvengti teroro aktų.
         
Bites galima pasitelkti ir medicinoje, diagnozuojant ligas. Pagal iškvėptą orą bitės gali atpažinti sergantį žmogų, pvz., tuberkulioze, kai pats žmogus ligos požymių dar nejaučia, nereaguoja kiti diagnostikos aparatai. Naminės bitės tuo pačiu principu gali būti pasitelkiamos maisto pramonėje, gesti pradėjusiems produktams nustatyti.
         
Bičių uoslės tyrimai buvo atliekami ir Lietuvoje, Ekologijos institute.

„Valstiečių laikraštis“

1 komentaras apie Geriau už šunį

Komentuoti