>

200l_drumParduodam naujas ir naudotas statines medui.
8-656-24761

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Jūs galite paremti BITININKĄ

Paremkite svetainę SMS žinute
Paremkite rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję šia nuoroda.
Taip pat galite paremti aukodami akimirką savo brangaus laiko - paspauskite ant reklamų.

Lietuvos ir Lenkijos medus įtrauktas į ES saugomų produktų sąrašą

Sausio 30 d. Europos Komisija į Saugomų kilmės vietos nuorodų ir saugomų geografinių nuorodų registrą įtraukė bendrą Lietuvos ir Lenkijos produktą – Seinų/Lazdijų krašto medų. Tai suteikia galimybę šio regiono medų ženklinti specialiu ES ženklu su nuoroda „Saugoma kilmės vietos nuoroda“.

Bendras dviejų šalių produktas

Dar 2007 m. Lenkijos bitininkų sąjungos Seinų skyrius kartu su Lietuvos Lazdijų rajono bitininkų draugija parengė medaus pavadinimo „Seinų/Lazdijų krašto medus“ įregistravimo kaip Saugoma kilmės vietos nuoroda paraišką, kuri 2008 m. buvo pateikta Europos Komisijai. Tai pirmasis Europoje bendras dviejų šalių produktas, įregistruotas kaip Saugoma kilmės vietos nuoroda.

„Seinų/Lazdijų krašto medus“ yra identiško savo sudėtimi medaus, renkamo lenkiškame–lietuviškame regione, pavadinimas. Lietuviškai jis vadinamas Lazdijų krašto medumi, o lenkiškai – „Miód z Sejneńszczyzny“ (Seinų krašto medumi.). Minėtojo medaus išskirtinumas susijęs su geografine vietove, kurioje jis renkamas. Ši vietovė – Nemuno upės baseino teritorija, esanti Lenkijos ir Lietuvos pasienyje, Rytų Suvalkijos ežeryno regione, kuriame išlikusi šiai vietovei būdingų medingųjų augalų įvairovė suteikia medui savitą ir stiprų aromatą bei kartoką skonį. Svarbus faktorius yra ir bitininkų sugebėjimai bei patyrimas, perduodamas iš kartos į kartą.

Savo eilės laukia dar 4 produktai

Europos Sąjungoje iš viso yra registruota daugiau kaip 1000 įvairių sūrio, mėsos, kumpio, vaisių ir daržovių, alaus, konditerijos bei kitų žemės ūkio ir maisto produktų pavadinimų. Tai rodo, kad gamintojams yra naudingas jų produktų pripažinimas.

Šiame sąraše kol kas yra tik du gaminiai iš Lietuvos: skilandis, kuriam suteikta Garantuoto tradicinio gaminio nuoroda, bei Seinų/Lazdijų krašto medus, kuriam suteikta Saugoma kilmės vietos nuoroda.

Pripažinimo Europos Sąjungoje siekia ir dar 4 lietuviški produktai: lietuviškas varškės sūris, Stakliškių midus, sūris Liliputas bei žemaitiškas kastinys.

Žemės ūkio ministerijos informacija

tel. (8-5) 2391 016

Komentuoti