>
Apis Sejny

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
Paremkite svetainę SMS žinute
Arba rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję žemiau esančia nuoroda. Padarysit gerą darbą ir dar nuolaidą gausit. hostingas su 10% nuolaida Dedikuoti.lt serveriai Domenai 20 % pigiau

Šveicarija: netikėtas medaus tyrimo rezultatas

medus_korysWWW.LSVEIKATA.LT
2017-10-13

Nešatelio universiteto ekspertai tyrė pesticidų kiekį 198 medaus mėginiuose iš visų žemynų. Nustatyta, kad 75 proc. mėginių yra bent vienos rūšies neonikotinoido (insekticidų klasės). Daugiau nei dviejuose penktadaliuose mėginių buvo dvi ar daugiau šios cheminės medžiagos, apie 10 proc. – keturi ar penki.
Pasak mokslininkų, gauti duomenys kelia nerimą ir laikomi realia grėsme aplinkai. Jie pabrėžė, kad daugeliu atvejų pesticidų kiekis meduje neviršijo tokio lygio, koks sukeltų pavojų žmogui jį suvartojant. Tačiau buvo išimčių – ypač pavyzdžių iš Vokietijos ir Lenkijos. Tyrimo rezultatai skelbiami žurnale „Science“.
Neonikotinoidai yra neuroaktyvios cheminės medžiagos, naudojamos apsaugoti pasėlius nuo vabzdžių. Ekspertų pastebėjimu, neigiamą šių medžiagų poveikį žmogaus organizmui yra sunku prognozuoti. Jos nesukeltų ūmaus apsinuodijimo, bet mažai ištirta, koks yra ilgalaikis neonikotinoidų poveikis.

Komentuoti