>

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Paremkite svetainę SMS žinute
Arba rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję žemiau esančia nuoroda. Padarysit gerą darbą ir dar nuolaidą gausit. hostingas su 10% nuolaida Dedikuoti.lt serveriai Domenai 20 % pigiau

Anykštėnai dalyvavo Tarptautinėse jaunųjų bitininkų varžybose

2018_Varz_FRDžiugu pranešti, kad liepos 2-6 dienomis Prancūzijoje, Nerako mieste vyko 9-osios tarptautinės jaunųjų bitininkų varžybos, kuriose taip pat dalyvavo ir komanda iš Lietuvos, kurią sudarė: Agnė Strelčiūnaitė (Pasvalio raj.), Redas Strelčiūnas (Pasvalio raj.), Tadas Kusta (Anykščių raj.). Varžybose dalyvavo beveik devyniasdešimt jaunųjų bitininkų, bei šešiasdešimt juos lydinčių asmenų.

Atvykimo dieną vyko nuostabi atidarymo ceremonija, kurioje kiekviena šalis turėjo prisistatyti, vieni šoko, kiti rodė filmukus apie gražiausias šalies vietoves, buvo ir kurie pristatinėjo bitininkystę savo šalyje, na o mes dainavome dainą, parodydami visam pasauliui, kokia graži yra mūsų kalba.

Po prisistatymo ceremonijos visi jaunieji bitininkai buvo suskirstyti į 15 komandų, kurios atskiroje įskaitoje dalyvavo varžybose kaip komandos – sudarytos iš skirtingų šalių dalyvių, taip pat įskaitoje buvo vertinami ir kiekvieno dalyvio individualūs rezultatai, ir kiekvienos šalies komandos.

Sekančią dieną jaunieji bitininkai turėjo įvykdyti net 10 praktinių užduočių tokių kaip: lervučių perkėlimas į motininius lopšelius, avilio lizdo sudėjimas iš duotų rėmelių; rėmelio kalimas, vielinimas ir vaško plokštelės įlydymas į jį; motinėlės (trano) žymėjimas; bičių kenkėjų atpažinimas; šeimelės sudarymas; taip pat turėjo atpažinti medų pagal augalų rūšis (ragaujant); medingų augalų nustatymas (ar reikalingi augalui apdulkintojai); viena iš įdomiausių užduočių buvo- medaus sukimas, šioje rungtyje buvo vertinama ne tik kokia yra technika, bet ir komandinis darbas, darbų organizavimas ir pasiskirstymas komandoje.

Lydintiesiems buvo organizuojamos kelionės į „Buzet“ vyno daryklą, taip pat Nerako miestą ir jame esančią šokolado gamyklėlę.

2018_Varz_FRTrečioji diena buvo skirta poilsiui ir lydintiems ir jauniesiems, visi kartu keliavome į Prancūzijos paplūdimį prie Biskajos įlankos, kuriame aplankėme aukščiausią Europos smėlio kopą „Dune du Pilat“, aplankę kopą vykome į Bordo miestą, kuris yra N. Akvitanijos (administracinis vienetas užimantis apie 41 tūkst. km² ir turintis virš 3mln gyventojų) sostinė. Jame vaikščiojome po senamiestį, lankydami lankytinas vietas, o vakarop, miesto Merijoje vyko iškilmingas varžybų dalyvių priėmimas, kuriame sveikinimo žodį tarė administracinio regiono valdžios atstovai bei bitininkų sąjungos vadovai.

Ketvirtąją dieną užsiėmimai jauniesiems bitininkams ir lydintiems asmenims vėl vyko atskirai, nes jauniesiems dalyviams buvo teorinis žinių patikrinimas iš 30 klausimų (testo forma) apie bičių biologiją, bitininkystę, medingus augalus ir kt. Po testo vaikai buvo užimti aktyviomis sportinėmis rungtimis.

Lydintiems asmenims ketvirtąją dieną buvo organizuotos paskaitos apie bitininkystę, bičių paplitimą Prancūzijoje, naujų bičių kenkėjų (vapsvos Vespa velutina ) plitimą šalyje ir Europoje, jos gyvenimo ir vystymosi ypatumus, apie apdulkintojų reikšmę augalų derlingumui ir gamtos įvairovei. Vakare kiekvienos šalies atstovai pristatinėjo kitiems kokiais būdais yra įtraukiami jaunieji bitininkai į šią veiklą, kokie skatinimai iš valstybės, draugijų ar kitų asociacijų. Kokie pasiekimai nuo to, kai pradėta dominti jaunuosius ir kiek jų domisi dabar, taip pat pasidalinta mintimis, kaip skatinti bitininkavimą įvairiose pasaulio šalyse. Džiugu, kad kasmet į šį judėjimą įsitraukia vis naujos ir naujos šalys. Lietuva jau dalyvavo septintą kartą.

Paskutinįjį vakarą visus dalyvius organizatoriai vežė į Aženo miestą, kuriame vyko dalyvių apdovanojimai, bei uždarymo ceremonija. Šalių komandinėse įskaitose trečiąją vietą užėmė Vokietijos komanda, antrąją vietą laimėjo Čekijos respublikos komanda, o pirmąją vietą užėmė kitų metų IMYB varžybų organizatoriai – Slovakijos komanda. Nuoširdus ačiū Nerako Žemės ūkio mokyklos administracijai ir darbuotojams už puikias gyvenimo sąlygas ir puikų maitinimą, ačiū Gaskonės bitininkų asociacijai už profesionalų savanorių darbą, taip pat ačiū ir kitiems savanoriams už puikius vertimus ir kt. Buvome sužavėti puikiu organizavimu. Ačiū ir Lietuvos bitininkų sąjungai ir Prezidentui Algirdui Skirkevičiui už paramą ir galimybę Lietuvos jauniesiems bitininkams išvykti į tokio lygio varžybas.

testas

Komentuoti