>
Apis Sejny

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Paremkite svetainę SMS žinute
Arba rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję žemiau esančia nuoroda. Padarysit gerą darbą ir dar nuolaidą gausit. hostingas su 10% nuolaida Dedikuoti.lt serveriai Domenai 20 % pigiau

MAISTO IR VETERINARIJOS TARNYBA IŠTYRĖ LIETUVIŠKO MEDAUS KOKYBĘ

honey-318175_960_7202018-12-05
Mindaugas Grinius, ELTA

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) šiais metais ištyrė 127 medaus (tiek lietuviško, tiek ir importuoto iš kitų šalių) mėginius dėl jo pagrindinių sudėties ir kokybės kriterijų. Neatitikimų nustatyta tik 2 medaus mėginiuose – Akmenės rajono bitininko meduje rasta pesticidų likučių ir Pasvalio rajono ekologiškame bityne pagamintame meduje buvo rasta insekticido tiakloprido. Visas nesaugus medus (apie 70 kg) buvo pašalintas iš rinkos ir sunaikintas.
Lietuva nuo seno garsėja kaip bičių produktų kraštas. Kiekvienais metais beveik 190 tūkst. Lietuvoje auginamų bičių šeimų suneša daugiau kaip 3,5 tūkst. tonų medaus.
Ne vienerių metų statistika rodo, kad lietuviškas medus yra saugus ir pasižymi išskirtine kokybe.
VMVT kasmet atlieka medaus kokybės tyrimus – nustato diastazės aktyvumą, rūgštingumą, drėgmės bei saugos rodiklius – antibiotikų, sunkiųjų metalų, nitrofuranų, pesticidų ir kt. kenksmingų medžiagų liekanas.

Komentuoti