>

200l_drumParduodam naujas ir naudotas statines medui.
8-656-24761

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Jūs galite paremti BITININKĄ

Paremkite svetainę SMS žinute
Paremkite rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję šia nuoroda.
Taip pat galite paremti aukodami akimirką savo brangaus laiko - paspauskite ant reklamų.

Kretingoje – įžūlus apiplėšimas: bitynus nusiaubė piktadariai

bitesAlvydas Ziabkus
„Lietuvos rytas“ 2019-05-30

Kretingos rajono policijos tyrėjai pastaruoju metu priversti gilintis į bitininkystės paslaptis. Iš avilių pradėta vogti korius su perais – motinėlės padėtais kiaušinėliais, iš kurių turi išsiristi naujos bitės.
Kretingos bitininkų draugija pastaruoju metu ūžia kaip išdraskytas avilys – gegužę kažkas pradėjo siaubti bitynus.
„Anksčiau pasitaikydavo, kad pradingdavo vienas kitas avilys, tačiau iki šiol nebuvo girdėta, kad iš avilių vogtų korius su perais“, – kalbėdamas su „Lietuvos rytu“ stebėjosi Kretingos rajono bitininkų draugijos pirmininkas Augustas Latakas.
Gegužę – jau 4 vagystės
Vagystės prasidėjo gegužės pradžioje. Pirmą mėnesio sekmadienį Šlaveitų kaime bitininkyste užsiimantys sutuoktiniai Viktorija ir Alfonsas Liatukai, atvykę į savo bityną, pastebėjo, kad iš penkių avilių išimti visi lizdo rėmai su bičių motinėlėmis.
Po dešimties dienų tame pačiame bityne buvo išplėšti dar du aviliai.
Iš viso Liatukai neteko 40 rėmelių su perais ir septynių bičių motinėlių.
Bitininkai apskaičiavo, kad patyrė apie 1,4 tūkst. eurų žalą.
Gegužės 20 dieną išplėštus penkis avilius Grūšlaukės kaime rado 71 metų bitininkas Antanas Dubinskas.
Vagys išsinešė 70 korių su perais ir bitėmis motinėlėmis.
„Perai yra sudėti bičių kiaušinėliai, iš kurių išsirita bitės. Intensyviai skraidydamos bitės darbininkės gyvena apie tris savaites. Po to jas pakeičia iš perų išsiritusios naujos bitės. Nebelikus bičių pamainos ir motinėlių, kurios gali padėti naujų perų, aš liksiu be medaus. Avilius galima papildyti naujais spiečiais su motinėle, bet jie kainuoja daugiau kaip 100 eurų“, – sielvartavo bitininkas.
Jis teigė patyręs 1,8 tūkst. eurų nuostolį.
Apie dar vieną išpuolį rajono bitininkai sužinojo užvakar – Prystovų kaime pavogtas visas avilys su bitėmis ir suneštu medumi.
Įtaria bitininką nevykėlį
Bitininkai įsitikinę, kad avilius plėšia koks nepatyręs jų kolega, kuris nemoka prižiūrėti savo bičių. Joms išgaišus jis savo tuščius avilius bus nusprendęs papildyti vogtais koriais su bičių perais.
Apvogtus bitynus Šlaveitų ir Grūšlaukės kaimuose skiria vos keli kilometrai, tad neabejojama, kad tai – to paties piktadario darbas.
„Tai, matyt, koks jaunas ir nevykęs bitininkas, kuriam nėra nieko šventa. Mūsų amžiaus bitininkai tokių šunybių nekrėstų“, – piktinosi A.Dubinskas.
Sutuoktiniai Liatukai mano, kad korius vagia koks nors netoli gyvenantis savamokslis bitininkas, gerai pažįstantis šias vietas. Mat apvogtas bitynas Grūšlaukės kaime yra atokiai laukuose – atsitiktinis žmogus jo nerastų. Be to, jei pavogtos bitės išvežamos ne toliau kaip tris kilometrai, jos grįžta atgal.
Liatukų bitės parskrido, tačiau išplėštuose aviliuose apsigyvenusios kitos bitės pargrįžusiųjų nebeįsileido ir jos kelias dienas paskraidžiusios nugaišo.
Ragina pasirūpinti apsauga
Surasti pavogtų korių bitininkai nesitiki.
Pavogtų bičių ieškantys policijos tyrėjai taip pat skėsčioja rankomis.
„Bitės neturi jokių atpažinimo ženklų, todėl atskirti pavogtąsias yra neįmanoma.
Pavogti koriai taip pat yra standartiniai be jokių numerių. Net ir patikrinus įtartiną bityną liks neaišku, ar aviliuose yra sudėti svetimi koriai“, – vakar teigė Kretingos rajono policijos komisariato viršininkas Arūnas Pužauskas.
Anot šio pareigūno, vienintelis būdas apsaugoti pamiškėse įkurdintus bitynus – įtaisyti mobiliąsias vaizdo kameras, kuriomis vaizdas perduodamas į bitininko išmanųjį telefoną.

L-Rytas

1 komentaras apie Kretingoje – įžūlus apiplėšimas: bitynus nusiaubė piktadariai

Komentuoti