>

200l_drumParduodam naujas ir naudotas statines medui.
8-656-24761

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Jūs galite paremti BITININKĄ

Paremkite svetainę SMS žinute
Paremkite rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję šia nuoroda.
Taip pat galite paremti aukodami akimirką savo brangaus laiko - paspauskite ant reklamų.

Ūkininkas miega su bitėmis: po 5-6 naktų esi kitas žmogus

namelisPajūrio naujienos
2019-08-03

Barkelių kaime Kretingos rajone, Kašučių ežero pakrantėje, poilsio oazę įkūręs Giedrius Kalnius tyla ir išskirtine ramybe dažnokai mėgaujasi savo paties įrengtame apiterapijos namelyje.
„Išmiegu čia kokias 5–6 naktis, ir – kitas žmogus“, – G. Kalnius teigė, kad bičių skleidžiamos energijos poveikis sveikatai, bendrai organizmo savijautai ypač palankus šiandienos žmogui – skubančiam, panirusiam į darbus ir išmaniąsias technologijas.

Komfortą sukuria pušis

Namelyje „įdarbintos“ 12 bičių šeimų: 6 sustatytos vienoje namelio pusėje, antra tiek – kitoje. Gultai padaryti ir pats namelis pastatytas iš pušies.
„Dauguma apiterapijos populiarintojų rekomenduoja bičių namelius statyti iš kedro, bet mums, Lietuvoje, šis medis yra per brangus. Bet pušis irgi neprasta – sukuria pakankamai komfortabilią aplinką“, – tvirtino G. Kalnius.
Kad pasistatytų bičių terapijos namelį, visų pirma G. Kalnius turėjo išmokti bitininkauti. Šiuo metu 15 šeimų prižiūrintį G. Kalnių bitininkavimo paslapčių išmokė ir iki šiol tebekonsultuoja ilgametė bitininkė Vanda Irena Milštein iš Pesčių kaimo.
Apiterapijos namelyje „dirbančios“ bitės prineša mažiau medaus, bet šeimos, nors tam tikra prasme ir yra trikdomos, vystosi pakankamai gerai – didelių skirtumų tarp namelyje esančių ir kitų bityno šeimų G. Kalnius sakė neįžvelgęs: „Yra kaip yra: vienos šeimos yra stipresnės, kitos – silpnesnės, nemanau, kad tam turi įtakos bičių naudojimas apiterapijai.“

Lieka ir pusvalandžiui, ir nakčiai

Bičių apiterapijos namelyje G. Kalnius yra įrengęs keturis gultus, taigi vienu sykiu bičių teikiama ramuma gali mėgautis keturi žmonės.
Bet geriausia, teigė jis, kai namelyje esi vienas arba tik dviese – taip ramiau, tykiau.
Nusprendusieji pasimėgauti apiterapija, mobiliuosius, planšetes palieka anapus durų. „Iš pradžių žmonės suabejoja, kaip – be jų. Bet paskui ir patys pripažįsta, kad mobilusis ir bitės – visiškai nesuderinami dalykai“, – tvirtino Giedrius.
Trumpiausias laikas, kurio reikia, norint patirti bičių apiterapijos poveikį, – pusvalandis, bet galima namelyje išbūti ir valandą arba, kaip pats šeimininkas, – ir visą naktį.
Mediniai gultai padaryti su tarpais, o prieš prasidedant bičių seansui, nuo avilių viršaus nuimamos medinės lystelės, kad bičių poveikis būtų stipresnis. Tačiau tiesioginio kontakto žmogus su bitėmis neturi – juos skiria specialios metalinės grotelės. Bitėms nėra kaip liestis, vadinasi, ir gelti.
Be to, apiterapijos namelio aviliuose laikomos ramesnių taikesnių veislių bitės.

Efektas – keleriopas

Apiterapeutų įrodyta, kad bičių terapija turi keleriopą poveikį: šis sveikatinimo metodas padeda esant depresijai ir nerimui, sustiprina kūrybines galias, jausmus, gerina imunitetą, kraujotaką, mažina streso hormonus, per didelį kraujospūdį, turi įtakos kvėpavimo sistemai, lytinei energijai.
Visų pirma, žmogų paveikia mikrovibracija: jeigu prisiliestume prie avilio, pajaustume, kaip per rankas pereina tarsi lengva elektros srovė – tai mikrovibracija, kurią savo kūnais bei sparneliais bitės ir sukuria.
Ši mikrovibracija teigiamai veikia galvos smegenų kraujotaką, normalizuoja kraujospūdį, ramina nervų sistemą.
Ramina, atpalaiduoja, nuo skubėjimo ir rūpesčių gelbsti ir bičių dūzgesys, – „susikalbėjimui“ naudojamas šių vabzdžių skleidžiamas garsas, kuris pagal poveikį žmogaus psichikai prilyginamas jūros ošimui.
„Bičių biolaukas yra tapatus žmogaus biolaukui, todėl apiterapijos namelyje žmogus ir pasijaučia gerai: normalizuojasi kraujospūdis, širdies ir smegenų kraujotaka, gerėja raumenų tonusas, – paaiškino G. Kalnius, kuris sakė turįs įvairių idėjų, kaip gerą žinią apie apiterapijos naudą paskleisti žmonėms, šviesti juos. – Manau, kad kitais metais pasikviesime lektorių apiterapeutų, kurie moksliškai pagrįs apiterapijos naudą.“
Be to, apiterapijos namelis prilyginamas didžiuliam inhaliatoriui, kai žmogus kvėpuoja ne tik grynu, bet antimikrobinių dalelių prisotintu oru: avilio oras turtingas biologiškai aktyvių propolio, arba bičių pikio, dalelių, o bičių šeimos aerostimuliatoriai ir padidina darbingumą, gerina plaučių veiklą, imunitetą. Gal todėl tarp bitininkų – daug ilgaamžių?
O kadangi bičių avilyje palaikoma temperatūra yra artima žmogaus kūno temperatūrai, tai irgi suteikia ne tik komforto būnant apiterapijos namelyje, bet ir nuima raumenų spazmus, skausmą, teigiamai veikia nervų sistemą.
Tačiau nusprendusiems pasimėgauti bičių terapijos teikiama nauda, reikia žinoti viena – bičių terapijos metodikos neprieštarauja tradicinei medicinai ir nėra jos alternatyva.

namelis

Bičių terapijos namelį pasistatęs Giedrius Kalnius prisipažino prieš tai turėjęs išmokti bitininkauti, kad pažintų šių vabzdžių elgsenos ir gyvenimo ypatumus. © „Pajūrio naujienos“

pajurionaujienos

Komentuoti