>

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Jūs galite paremti BITININKĄ

Paremkite svetainę SMS žinute
Paremkite rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję šia nuoroda.
Taip pat galite paremti aukodami akimirką savo brangaus laiko - paspauskite ant reklamų.

Senovinės bitininkystės muziejus kviečia į naują parodą apie bites

DSC_0022

Senovinės bitininkystės muziejus kviečia į nauja paroda apie bites

www.alkas.lt 2019 08
Rugpjūčio 15-ąją, Žolinės dieną, tikrai verta aplankyti Aukštaitijos nacionaliniame parke esantį Senovinės bitininkystės muziejų, nes lankytojams bus pristatyta nauja, intriguojanti paroda apie bites.
Stripeikių kaime esantis bitininkystės muziejus, iš visų pusių apsuptas miškų ir girių, išsidėstęs 4 hektarų plote. Muziejus įrengtas tradicinėje bitininko sodyboje su pirkia, svirnu, klėtele, tad naujoji paroda įsikūrusi tiek viduje, tiek lauke.
Ypatingas dėmesys čia skiriamas bitininkystės istorijai, bičių šeimos gyvenimui, vaizdžiam bitininko darbo pavaizdavimui, medaus ir kitų bitininkystės produktų pristatymui.
Pasak parodos dizainerės Skirmantės Vaitkevičiūtės, dominuoja sendintas medis, natūralūs gamtiniai atspalviai. Modernios technologijos taip paslepiamos, kad iš pirmo žvilgsnio jų nesimato. Viską stengtasi darniai įkomponuoti į gamtinę aplinką.
Parodoje bus galima įsijungti net į aštuonias mokomąsias programas, paruoštas Aukštaitijos nacionalinio parko darbuotojų. Atnaujintoje hamakų patalpoje bus galima atsipalaiduoti naudojant propolį, kluone lankytojai galės išsikepti meduolių, tradiciniu būdu išsilieti vaško žvakę. Lauko stende net keturiomis kalbomis galima pasiklausyti muziejaus įkūrėjo Bronislovo Kazlo minčių.
Aplankę muziejų lankytojai susipažins ne tik su senoviniais, bet ir su pačiais naujausiais bitininkystės būdais. Galima pamatyti moderniausią stiklinį avilį ir stebėti, kaip koriuose gyvena bitės, pažinti bičių šeimyną iš arčiau – pasmalsauti apie bites motinėles, bites darbininkes ir tranus.
Įdomioji paroda įrengta pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos investicijų fondų priemonę „Saugomų teritorijų ir valstybinės reikšmės parkų tvarkymas, pritaikymas lankymui“. Projektą sumanė ir vykdė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM kartu su Aukštaitijos nacionalinio ir Labanoro regioninio parko direkcija.
Senovinės bitininkystės muziejus – vienas įdomiausių tokio pobūdžio muziejų Baltijos šalyse, o su nauja paroda jis taps dar patrauklesnis lankytojams ne tik iš Lietuvos, bet ir kitų šalių.
Rugpjūčio 15 d. Senovinės bitininkystės muziejuje vyks Medkopio pabaigos šventė „Ulioja bitela“ ir ES lėšomis atnaujintos muziejaus parodos pristatymas visuomenei.
Lankytojai kviečiami ne tik į naujai atgimusį muziejų, bet ir į smagų renginį, kuriame sužinos daug įdomių dalykų apie bites. Vyks paskaitos, koncertai, žolynų skulptūrų kūrimas, bičių gaminių ir skirtingų skonių medaus ragavimas, bus pristatomi senoviniai amatai.

Alko-logo-m

Medkopio pabaigos šventė “Ulioja bitela”

2019 m. rugpjūčio 15d.

Ignalinos r., Stripeikių k., Senovinės bitininkystės muziejus.

Kaip ir kasmet, žolynams žydint, bitutėms dūzgiant…Ignalinos raj. Stripeikių kaime, senovinės bitininkystės muziejuje rugpjūčio 15 d. medkopio pabaigos šventė “Ulioja bitela”

13.00 val. – iškilmingas šventės atidarymas, Austėjos ir Bubilo dievybių pagarbinimo apeigos, garbių svečių sveikinimai;

12.00 – 17.00 val. bičių produktų, kulinarinio paveldo ir tautodailės darbų mugė, bei amatų kiemai ir kūrybinės dirbtuvės:

Kūrybinių dirbtuvių naujienos – Juventa Mudėnienė su “Statom pasakų miestelį” edukacija; meduolių dekoravimas su “Spalvoto meduolio”meduolininkėm Violeta ir Ramune; duonos kelio edukacija su Indre; proginės „Medkopio 2019″ monetos kalimas su Mantu; parodomasis midaus virimas ir degustacija su midaus „guru” Eriku; žolynų skulptūrų rišimas su žolynų žinove/ skulptore Viktorija; molinės bitės lipdymas su keramike Jolita; juostų audimas, apyrankių pynimas, vaistingųjų augalų arbatų ragavimas su garsiąja Breidokų šeimyna; tautinis paveldas ginutiškio„Gaidelio žuvienė”; medienos paslapčių išrišimas su Audriumi; šiaudinių sodų rišimas, natūralaus muilo virimas, vilnos vėlimas su Reškutėnų amatų centro bendruomene.

13.00 – 16.00 val. “Pasakiškas piknikas” Ignalinos, Utenos, Zarasų, Molėtų, Visagino, Švenčionių bibliotekų edukaciniai kiemeliai kvies vaikus į „Pasakišką pikniką”. Edukaciniuose kiemeliuose bus pristatomi populiarūs vaidybiniai personažai, vaikai bus įtraukiami į edukacijas, kūrybines dirbtuves, interaktyvias viktorinas, vizualinius bei garsinius pasakų skaitymus, žaidimus.

13.45 – 14.15 val. – paskaita smalsiems “Bitės unikalumas”. Lektorė vyr. mokslo darbuotoja Laima Blažytė Čereškienė. GTC ekologijos institutas, cheminės ekologijos ir elgsenos laboratorija.

14.30 -15.15 val. – Domanto Razausko subtilios muzikos koncertas;

15.15 val. Medaus skonių fontanas: prezidentinių ir “išmaniojo” srautinio avilio bičių medus bei medaus skonio naujiena „kreminis” medus.

16.00 val. – pas taikias bites svečius džiugins “Baltas Kiras” su unikalia koncertine programa;

SVARBU. Dėl eismo saugumo prašome atvykstančius automobiliais į šventę važiuoti per Ginučius, iš šventės – per Kirdeikius.

P.S renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama

Organizatoriai Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija

Komentuoti