>

200l_drumParduodam naujas ir naudotas statines medui.
8-656-24761

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Jūs galite paremti BITININKĄ

Paremkite svetainę SMS žinute
Paremkite rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję šia nuoroda.
Taip pat galite paremti aukodami akimirką savo brangaus laiko - paspauskite ant reklamų.

Didysis medunešis nuvylė

2010-06-28

Irma Kazlauskaitė

Klaudijaus Driskiaus nuotr.

Ilgai laukę didžiojo medunešio bitininkai jo taip ir nesulaukė. Žiedų nektarą išplovė, bičių darbą trikdė smarkūs lietūs. Medaus mėgėjams teks šiemet plačiau atverti piniginę. Padėtį paprašėme pakomentuoti dr. Algirdą Amšiejų.

„Kaip šieno kokybiško, taip ir medaus šiemet nėra“, – pripažino dr. A.Amšiejus. Pasak jo, šiemet laimi turintieji mobilius bitynus. Bitininkaujantis Žemės ūkio universiteto dėstytojas šiemet savo vežiojamą bityną išskirstė dar mažesniais skyriais. Spėdamas operatyviai permesti bites prie nektarą skiriančių augalų, medunešiu nesiskundžia.

„Aš truputį kitaip bitininkauju. Turiu kontrolines svarstykles beveik visuose bityno skyriuose. „Pagavau“ gegužės mėnesį šiltą naktį ir šiltą dieną. Pamačiau, kaip vyksta medunešis (tai parodė kontrolinės svarstyklės), ir per 4–5 dienas to medaus radau – suspėjau dėti korius, kad tik į juos prineštų. Man medunešis nėra blogas“, – džiaugiasi bitininkas. Jis suspėjo „pavogti“ miško aviečių, esparcetų medaus, tikisi jo gauti ir iš grikių.

Pradeda žydėti liepos, tačiau šiemet vargu ar galima tikėtis liepų medaus. Jų žiedų mažai. Liepų medaus apskritai Lietuvoje retokai būna. Pastarąjį kartą liepų medaus metai buvo prieš 3–4 metus.

Dabar didžioji viltis – lipčius, miško augalai, rapsai.

„Valstiečių laikraštis“

3 komentarai apie Didysis medunešis nuvylė

 • Tomas

  Rimui galiu pasakyti, jog nereikia maitinti iki išprotėjimo… O spietimui papildomas maitinimas neturi beveik jokios reikšmės. Tai priklauso visai nuo kitų faktorių: motinos amžiaus, spietimo nuotaikos, kuri nevisuomet priklauso nuo bičių gausos šeimoje ir pan.

 • rimas

  galima teigti jog siemet per pakinklius kirto tris kartus, pirmiausia ziema po to daug zuvo per sodu ir rapsu purskimus. ir tik siuo metu baigiantis vasarai baigiu atsistoti, bet ir vel kerta per kainas tie perpardavinetojai… siuo metu jau tonike turiu ir gaila kad neturiu kur jos padeti, o veltui nesinori atiduoti.

  as Tomui galiu pasakyti tik tiek jog jei pavasari maitinsi tai isvarysi jas is proto ir jos spies kaip isproteje…

 • Tomas

  Nemanau, jog korektiška daryti išvadas atsižvelgiant į vos kelių bitynų derliaus rezultatus. Pvz., Šiaurės Lietuvoje šie metai yra dar geresni nei praėję. Jau dabar, iki liepų žydėjimo, vidutiniškai iš šeimos iškopiau apie 50 kg. medaus. Tikrai neblogai, žinant, jog ruduo bitėms dar neprasidėjo. O tiems bitininkams, kurie žiemos metu neteko daugiau kaip pusės savo augintinių, galiu pasakyti tik vieną – labiau pasirūpinkite erkių naikinimu ištisus metus ir anksti pavasarį nepagailėkite papildomai pamaitinti savo bičių.

Komentuoti