>

200l_drumParduodam naujas ir naudotas statines medui.
8-656-24761

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Jūs galite paremti BITININKĄ

Paremkite svetainę SMS žinute
Paremkite rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję šia nuoroda.
Taip pat galite paremti aukodami akimirką savo brangaus laiko - paspauskite ant reklamų.

Bitininkystė vilioja jaunus britus

Didžiojoje Britanijoje jaunoji karta vis dažniau imasi bitininkystės, taip ne tik praturtindama savo laisvalaikį, bet ir padėdama išsaugoti nykstančias bičių rūšis.

Bitininkų klubuose per praėjusius metus narių skaičius išaugo daugiau nei 50 proc. Ekspertai tikina, kad toks spartus susidomėjimas bitininkyste įvyko po to, kai milijonai medų nešančių bičių pradėjo paslaptingomis sąlygomis mirti.

Bičių skaičiau mažėjimas prasidėjo 2006-aisiais JAV, kai milijonai bičių kolonijų tiesiog mirė. Mokslininkams iki šiol nepavyko atskleisti priežasties, kodėl taip įvyko. Po šio protrūkio bičių kolonijos tik pradedamos atstatyti.

Medų nešančių bičių netektis paveikė ne tik medau mėgėjus, bet ir Didžiosios Britanijos ekonomiką – ši per metus dėl sumažėjusios bitininkystės ir pagaminamo medaus kiekio neteko per 200 mln. svarų sterlingų, tai yra 812 mln. litų.

Mokslininkai po staigaus bičių mirčių protrūkio paragino visuomenė padėti išsaugoti nykstančias medų nešančias bites. Panašu, kad visuomenė pagalbos šauksmą išgirdo.

Bitininkystės klubai praneša apie nuolat augantį naujų bitininkų skaičių ir teigia, kad šalyje daugėjant avilių rinka stengiasi neatsilikti nuo paklausos.

Britų bitininkų asociacijos atstovė Christine Gray sakė, kad per praėjusius metus šalyje atsirado 5 tūkst. naujų bitininkų, tai yra, bitininkų skaičius išaugo apie 50 proc.

www.pinigukarta.lt

Komentuoti