>

200l_drumParduodam naujas ir naudotas statines medui.
8-656-24761

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Jūs galite paremti BITININKĄ

Paremkite svetainę SMS žinute
Paremkite rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję šia nuoroda.
Taip pat galite paremti aukodami akimirką savo brangaus laiko - paspauskite ant reklamų.

Bitininkai domisi parama (2010-06-19)

Lietuvos bitininkai, gaunantys paramą pagal Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2008-2010 metų programą, jau domisi, ar kitais metais ir vėl sulauks nacionalinės ir ES paramos.

Lietuvos ūkinių gyvūnų registro duomenų bazės duomenimis,  šalyje 2010 m. sausio 1 d. buvo 117 977 bičių šeimų. Iš viso Lietuvoje yra apie 13 000 bitininkų, iš kurių 118 – bitininkai profesionalai, laikantys daugiau kaip 100 bičių šeimų.

„Pastebime, kad pastaruoju metu keičiantis ekonomikos sąlygoms, o Žemės ūkio ministerijai kartu su Lietuvos bitininkų sąjunga skiriant didelį dėmesį bitininkystės sektoriui, šalyje auga susidomėjusiųjų šia žemės ūkio šaka žmonių skaičius“, – sako Žemės ūkio ministerijos Žemės ir maisto ūkio departamento Gyvulininkystės ir veterinarijos skyriaus vyriausiasis specialistas Gediminas Vagonis.

Šiuo metu į Europos Komisiją yra išsiųstas derinti naujos Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2011-2013 m. programos projektas. G.Vagonis informavo, kad jau šių metų pabaigoje programa turėtų būti patvirtinta žemės ūkio ministro įsakymu, taip pat išleistos jos įgyvendinimo taisyklės bei nustatyti paraiškų paramai 2011 metams gauti rinkimo terminai.

Kaip ir ankstesnei 2008–2010 metų, taip ir 2010–2013 metų bitininkystės programai įgyvendinti yra numatytos šios priemonės:

·              techninė pagalba bitininkams ir jų grupėms,

·              varozės kontrolė,

·              avilių transportavimo į ganyklas racionalizavimas,

·              medaus fizinių ir cheminių savybių analizė,

·              bičių šeimų atnaujinimas,

·              bitininkystei ir bitininkystės produktams skirtos taikomųjų tyrimų programos.

Pagal 2008–2010 m. ES bitininkystės sektoriaus rėmimo programą Lietuva pateko tarp valstybių, kurios bičių šeimai gauna didžiausią subsidiją. Šiemet šalies bitininkams bus išmokėta 1 189 697 Lt. Pusė šių lėšų mokama iš Europos žemės ūkio garantijų fondo, kita pusė  - iš Lietuvos biudžeto.

Žemės ūkio ministerijos informacija

1 komentaras apie Bitininkai domisi parama (2010-06-19)

  • Tomas

    Na bet ir fotografija publikuojama.Sunku pasakyti ar čia astronautas nufotografuotas ar bitininkas.Kostiumas ir į naro gaubtuvą panašus galvos dangalas būtų pusė bėdos… Bet dar neteko matyti bitininko, bent jau šiek tiek save tokiu vadinančio,kuris dėvėtų pirštines. Tai ne bitininkas, o tikra nelaimė bitėms. Bičiulis turi jausti bites, o jos – bičiulį, o ne audinio ir gumos kvapą…

Komentuoti