>
Apis Sejny

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
Paremkite svetainę SMS žinute
Arba rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję žemiau esančia nuoroda. Padarysit gerą darbą ir dar nuolaidą gausit. hostingas su 10% nuolaida Dedikuoti.lt serveriai Domenai 20 % pigiau

„Medaus pusryčiai“ Trakuose

VSI_TRAKTrakuose prie gražaus Totoriškių ežero kranto, atokiau nuo miesto šurmulio, jaukioje kavinėje lapkričio 18d.  vyko Medaus pusryčiai. Bitininkų draugija ir VšĮ Trakų neįgaliųjų užimtumo centras, vykdydamas ,,Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiams bendruomenėje‘‘ projektą trakiečius, sveikatos įstaigų vadovus, ir kitus svečius kuriems medus pasirodė saldesnis už šeštadienio miegą, vaišino per vasarą bičių padovanotomis gėrybėmis: medumi, žiedadulkėmis, propolio arbatomis, medaus pyragu ir dar daugiau… Buvo pasakojama apie įvairiausius bičių produktus: neužtenka rankų pirštų suskaičiuoti, kiek bičių produktų buvo pristatyta ir papasakota apie jų naudingas savybes mūsų organizmui, sveikatinimui. Rašytojas-bitininkas Jonas Jakaitis dalinosi patirtimi apie avilio oro teigiamas savybes, bitininkas Virginijus Kondrotas pasakojo apie preparatus iš vaškinės kandies, UAB „Medicata Filia“ direktorius Sigitas Vasiliauskas pasakojo apie naujausius sveikatinimo produktus, pagerinančius savijautą net ir apniukusiomis lapkričio dienomis. VšĮ Trakų neįgaliųjų užimtumo centro direktorius Juozas Norinkevičius supažindino su centrą lankančių įvairios negalės žmonių veikla puoselėjant bitininkystę. Pademonstravo įvairią bitininkystės, rankdarbių ir medinių gaminių produkciją pagamintą centre.

Lietuvos Apiterapeutų Asocijacijos viceprezidentas Povilas Rimkus, dalyvavęs renginyje, gerai įvertino VšĮ Trakų neįgaliųjų užimtumo centro veiklą puoselėjant bitininkystę, viešinant visuomenę ir įteikė pažymėjimą, kad TNUC yra tikrasis Lietuvos Apiterapeutų Asocijacijos narys.

Tvyrojo bičiuliška, jauki atmosfera, visi lengvai apsalo nuo saldžių avilio vaišių, tačiau nepamiršo pačios „Medaus pusryčių“ idėjos prasmės: jau kelerius metus iš eilės Slovėnijos bitininkų draugija bando įtikinti Europos Parlamentą įteisinti lapkričio 18 dieną kaip „Medaus pusryčių dieną“ visoje Europoje. Šia kilnia iniciatyva siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į nykstančių bičių problemą, bandoma vaikus sudominti bitininkyste, paaiškinti vietoje užaugintų produktų ir sveikos gyvensenos svarbą.VSI_TRAK

VšĮ Trakų neįgaliųjų užimtumo centras turintis savo sertifikuotą bityną, bitininkų mokymo klasę nuolat rengia edukacines programas vaikams ir suaugusiems. Dažni svečiai būna kitų socialinių įstaigų lankytojai. Kaip ir praeitais metais, taip ir šiais, bitininkų draugija kartu su VšĮ Trakų neįgaliųjų užimtumo centro bitininkais, nuoširdžiai prisidėjo prie šios iniciatyvos, taip rodydami pavyzdį ir kviesdami visą Lietuvą aktyviai prisidėti ir kitais metais, lapkričio 18 dieną kartu su kitomis tokiomis aktyviomis šalimis kaip Slovėnija, Vengrija, Rumunija, Kroatija, Austrija, Čekijos Resublika paminėti „Medaus pusryčius“. Lietuva, pirmyn!

Poetas ir rašytojas Vytautas Žemaitis

TNUC specialistė bitininkystei Aušrinė Raudoniūtė

Komentuoti