>
Apis Sejny

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
Paremkite svetainę SMS žinute
Arba rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję žemiau esančia nuoroda. Padarysit gerą darbą ir dar nuolaidą gausit. hostingas su 10% nuolaida Dedikuoti.lt serveriai Domenai 20 % pigiau

Bitininkai neatsigina meškų

meskaParengė GINTARĖ GRIGALAVIČIŪTĖ

Ieškodami maisto laukiniai gyvūnai vis dažniau atklysta prie žmonių gyvenamų vietovių. Pastaruoju metu kai kurių Baltijos jūros pakrantės šalių bitininkai ėmė skųstis meškų vizitais.

Tai gana opi problema Suomijoje. Kaip skelbia nacionalinis transliuotojas „Yle“, šiemet lokiai jau nusiaubė 70 avilių. Vienu iš užfiksuotų atvejų smaližiaus nesustabdė net elektrinė tvora. Leidinys „Maaseudun Tulevaisuus“ nurodo, kad ūkininkams buvo išmokėta daugiau kaip 124 tūkst. eurų kompensacija.

Panaši padėtis ir Estijoje. Laikraštyje „Postimees“ teigiama, jog pernai laukiniai gyvūnai padarė tokią didelę žalą ūkininkams, kad paraiškos dėl kompensacijų buvo nagrinėjamos net iki gegužės mėnesio. Nors daugiausia nuostolių, leidinio duomenimis, Estijoje sukėlė vilkai, draskę galvijus, meškos taip pat „pasižymėjo“ – sunaikino daugiau kaip 300 avilių. Beje, gauruotosios taikosi ir į siloso ritinius.

Suomijos bitininkų asociacija skundžiasi nebežinanti, kaip kovoti su meškomis. Šios gana gerai atsimena, kur rijo medų, todėl visiškai tikėtina, kad sugrįš ten vėl. Avilius būtų galima perkelti į kitą vietą, tačiau tai įmanoma padaryti tik naktį, kai bitės parskridusios iš laukų. Be kita ko, šis pakeitimas gali sutrikdyti vabzdžių navigaciją.

Lietuvos žinios

Komentuoti