>

200l_drumParduodam naujas ir naudotas statines medui.
8-656-24761

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Jūs galite paremti BITININKĄ

Paremkite svetainę SMS žinute
Paremkite rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję šia nuoroda.
Taip pat galite paremti aukodami akimirką savo brangaus laiko - paspauskite ant reklamų.

Tyrimo rezultatai: miesto bičių medus – puikios kokybės

104247161-be213a89-d656-4f3d-babb-7089a628b0bflrytas.lt
Lietuvos miestuose įsikūrusiose įmonėse ir ant verslo centrų stogų suneštas medus yra toks pat kokybiškas, kaip ir surenkamas kaimiškose vietovėse. Tai patvirtino tyrimai, atlikti Nacionaliniame Maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute. Gavus tokius rezultatus prie miesto bičių projekto „Susibičiuliaukime!“ dar aktyviau kviečiamos jungtis ir kitos verslo įmonės bei organizacijos.
Nacionalinio Maisto ir veterinarijos rizikos instituto laboratorijoje ištirtas Kauno centre ant verslo centro ir baldų įmonėje Klaipėdoje surinktas pirmasis medus. Atlikti tyrimai dėl sunkiųjų metalų, pesticidų likučių, taip pat cukrų, medaus biologinės kilmės.
„Rezultatai parodė, kad centrinėse miestų dalyse surinktas medus kokybe nenusileidžia kaimiškose vietovėse surinktam medui ir yra visiškai tinkamas vartoti. Sunkiųjų metalų jame visiškai nerasta, kenksmingų chemikalų taip pat neaptikta. Nacionalinės laboratorijos išvada tvirtai griauna kai kuriuos mitus ar būgštavimus dėl miesto medaus kokybės“, – sako dr. Antanas Šarkinas, Kauno technologijos universiteto (KTU) Maisto instituto vyresnysis mokslo darbuotojas.
Anot jo, pagal tyrimų rezultatus matyti, kad Kaune medus surinktas iš liepų, kurių daugybė auga miesto centre šalia verslo centro bei Vienybės aikštės, taip pat Laisvės alėjoje ir šalia esančiame Žaliakalnyje.
Klaipėdoje, aviliuose ant baldų gamyklos stogo surinktas medus iš erškėtinių šeimos augalų – tai ir obelys, slyvos, kriaušės, kiti vaismedžiai bei avietės, kai kurie pievose augantys augalai.
Pirmosios, specialiai išvestos neagresyvios „Bakfost“ linijos bitės iš Algirdo Amšiejaus bityno ant įmonių stogų apgyvendintos gegužės 20-ąją, per pasaulinę bitės dieną.
Šiuo metu 9 bendrovių darbuotojai, konsultuojami bitininkų sąjungos viceprezidento A.Amšiejaus ir „Šerkšno medaus“ savininko Dainiaus Šerkšno, prižiūri 19 bičių šeimų įmonėse ir verslo centruose Kaune, Klaipėdoje, Raseiniuose, Šilutės mieste ir rajone, Visagine, Utenoje.
Per porą mėnesių ant verslo centro stogo Kaune apgyvendintos bitės į 2 avilius prinešė per 30 kg medaus. Tą parodė lietuvių bendrovės megabites.lt sukurtos išmaniosios avilio svarstyklės.
Bites prižiūrinčiam verslo centro darbuotojui Benediktui Balčiūnui jos padeda ne tik realiu laiku sužinoti prinešto medaus kiekį, bet ir tinkamai rūpintis bitėmis – sekti temperatūrą bei drėgmę avilyje.
„Šiandien mes išimame ne visą bičių suneštą medų, nes mūsų tikslas nėra prisukti kuo daugiau medaus. Dar daugiau nei 10 kg jo paliekame lizde, kad bites turėtų kuo maitintis, nes didysis medunešis šiemet jau baigėsi,“ – sako projekto „Susibičiuliaukime“ koordinatorius, bitininkas A.Amšiejus.
Miesto bitininkystė skatinama siekiant atkreipti dėmesį į bičių naudą žmonijai ir spartų jų nykimą pasaulyje.
Bičių mažėja dėl ligų, gausaus chemikalų naudojimo žemės ūkyje ir nepaaiškinamo šeimų žuvimo. Specialistai sako, kad miestuose bitėms saugu, nes čia nenaudojami chemikalai, o ir didelė žiedų įvairovė.

Komentuoti