>

200l_drumParduodam naujas ir naudotas statines medui.
8-656-24761

Nauji komentarai

Kategorijos

Archyvai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Jūs galite paremti BITININKĄ

Paremkite svetainę SMS žinute
Paremkite rinkdamiesi serveriai.lt paslaugas , pasinaudoję šia nuoroda.
Taip pat galite paremti aukodami akimirką savo brangaus laiko - paspauskite ant reklamų.

Kaune pirmieji išbandė kauniečių sukurtą technologiją: stebėjo miesto bites

104247076-443b0f6c-0f57-476f-a76d-fd98c2903098Kaune išsuktas pirmasis ant verslo centro Vienybės aikštėje stogo apgyvendintų bičių medus. Per porą mėnesių ant BLC stogo gyvenusios miesto bitės į 2 avilius Kaune prinešė per 30 kilogramų medaus.
Kiek preliminariai bitės sunešė medaus parodė pirmą kartą oficialiai išbandyta kauniečių sukurta technologija , kurių išmaniosios avilio svarstyklės matuoja avilio svorio pokyčius, o avilyje įrengti davikliai realiu laiku fiksuoja avilyje esančią temperatūrą ir drėgmę, kas leidžia bitininkui operatyviai reaguoti į susidariusias bitėms nepalankias sąlygas, taip pat informuoja bitininką, jei atsirado kitų pavojų, pavyzdžiui – vagystės. Visą informaciją bitininkas gali patogiai sekti savo išmaniąjame telefone.
Kauniečiai sukūrė išmanesnę
Išmaniosios svarstyklės, kurios matuoja avilio temperatūrą, drėgmę ir svorį, jau yra sukurtos Vokietijos ir dar kelių kitų valstybių išradėjų, tačiau anot žinomo Lietuvoje bitininko Algirdo Amšiejaus kauniečių suburta IT specialistų ir inžinierių komanda per dvejus metus sugebėjo jas gerokai patobulinti ir technologiją papildyti kitomis svarbiomis funkcijomis. „Mano turimos kitų gamintojų svarstyklės atrodo, kaip paprastos svarstyklės ir matosi iš tolo. Jei pastatai ant jų avilį, tenka aplink susmeigti kuolus, juos aprišti virvę, kad avilys nenuvirstų. Jos tokios didelės, kad matosi iš tolo, todėl pavogti jas tikrai nėra sunku, o vogti tikrai verta“, – juokdamasis pasakojo A. Amšiejus.
Kauniečių patobulintas svarstyklių dizainas padaro jas beveik nematomas. Tai tiesiog du blokeliai padėti po aviliu, kurie nuolat matuoja, kaip jame viskas keičiasi. Visą informaciją apie pokyčius avilyje galima realiu laiku sekti mobiliojoje programėlėje, kuri rodo visus pakitimus avilyje ir esant reikalui sunčia pranešimus. „Mano aviliai yra visoje Lietuvoje ir jei tik pažvelgęs į programėlę matau, kad avilys jau pilnas ir bitėms nėra, kur dėti medaus, iškart skuodžiu visko susirinkti,“ – potyriais dalijosi bitininkas.
Taip pat lietuvių sukurta technologija yra ženkliai pigesnė, nei jos analogai, siūlomi kitų gaminojų. Palyginimui, už kauniečių sukurtą tektų mokėti apie 300 eurų, olandišką – net 900. Technologijos  vadovas Dainius Keizeris medaus kopinėjimo renginyje ant BLC stogo teigė, jog „stengėsi pateisinti bitininkų poreikius ir palengvinti jų darbą.“

Komentuoti